Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Martoníková

Žurnál+

Hamburg a jeho prekvapenia

Zuzana M. » Osobné Blogy / 2013-11-09 20:39:23 /  5 komentárov / 10 lajkov

Pekný víkend všetkým.

Najprv som chcela len stručne napísať o tom, čo ma minulý týždeň počas pobytu v Hamburgu prekvapilo, ale rozhodla som sa prispieť trochu aj obrazovo :-)

Za posledné týždne som zbierala informácie a vybavovala registráciu na daňovom úrade, aby mi mohli prideliť DIČ. Pritom som sa postupne zoznamovala s našou legislatívou, nehovoriac o tom, že na daňovom mi veľmi nevedeli odpovedať ani na základné otázky. Je naozaj zaujímavé, že kontrolovať vás chcú zo všetkých strán, ale, ako to máte robiť v súlade so zákonom, vám veľmi poradiť nevedia.
Preto ma veľmi prekvapil jeden zážitok, keď nám minulý týždeň v Hamburgu v jednej malej milej reštaurácii vystavil majiteľ bloček, na ktorý sme sa všetci dívali ako na nejakú atrakciu. Škoda, že som si ho nezobrala, ale bol to kúsok papierika, kde boli perom napísané len cifry (bez popisu), podčiarknuté, podtrhnuté... Nuž, od začiatku som sa čudovala, že tam nerapčí žiadna registračka a zaujímalo by ma, ako by sa asi zatvárila ekonómka v nejakej firme, keby jej niekto doniesol taký doklad na preplatenie cestovných nákladov na stravu, hi hi. Inak, v tej reštaurácii vládla taká domácka atmosféra, jedlo bolo super a milý majiteľ a čašník v jednom, nám ešte dal k jedlu zadarmo aj fľašu minerálky. 

Nuž, asi toľko z mojich myšlienkových pochodov a odchodov, ale tu sú už sľúbené fotečky z Hamburgu, dôležitého vnútrozemského prístavného mesta. Celý čas bolo pod mrakom, takže kvalita nie je až taká dobrá, ale aspoň odráža atmosféru mesta.


Nájdete tam aj takéto zákutia.

 

Keď niekedy, náhodou do Hamburgu zavítate a máte radi kávu, tak určite navštívte túto pražiareň kávy. Mne sa tam veľmi páčilo a samozrejme som bez vrecka kávy neodišla. 

 


Pohľad do prístavu. Keď sme čakali na loď, zastávka trochu plávala.

 

V centre sa nachádza aj najväčší svet miniatúr na svete, ktorého návšteva bolo na moje počudovanie celkom zaujímavá a hoci bol vstup trochu drahší 12.-Eur, stála za to. Tu je pár fotiek:Krásny a oddychový víkend Vám prajem,

Zuzana

Komentáre

drotar.mlich Vdaka za fotocky.

2013-11-09 21:04:171x

ZUMAart Rado sa stalo :-)

2013-11-10 08:07:45

_innacreo_ super! :)

2013-11-10 12:47:23

ADANA Nádherná fotoreportáž, Zuzanka!

Avšak najviac ma zaráža tá všadeprítomná čistota... celkom ako u nás!!

2013-11-10 20:00:42

ZUMAart Ďakujem Aďka. No, čisto tam veru bolo a myslím, že u nás to už tiež na niektorých miestach vyzerá trochu lepšie :-)

2013-11-10 20:38:06

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
ZUMAart
ZUMAart
412 predaných ks, 316 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Originálne a hravé, také sú kabelky ZUMA. Ak sa chcete odlíšiť, potom ste tu správne. VITAJTE!

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »