Domov » Žurnál+ » Autor: Nina Štrpková

Žurnál+

Každodenné radosti s novou kolekciou

Nina Š. » Nové výrobky / 2020-12-05 18:23:23 /  3 komentáre / 8 lajkov

Ak by som mala novú kolekciu z dielne ZEN ZEM - Každý deň - vystihnúť jedným slovom, tak by to bol detail. Práve detail bol pri tvorení tejto kolekcie pre mňa najdôležitejší. Či už plyšový macko, ako výhra na kolotočoch, alebo zajkovia užívajúci si letný dvor, alebo sušiace sa huby na plechoch po úspešnom lesnom zbere, táto kolekcia je plná detailov, ktoré sa dajú dlho študovať pri pokojných chvíľach pri stolovaní.

“Každý deň” preto, lebo zobrazuje každodenné radosti v našich životoch. Môj cieľ bolo dosiahnuť, aby si človek pri používaní týchto výrobkov predstavil sám seba, ako súčasť scény na ktorú sa práve pozerá - na také každodenné snenie.

Proces výroby pri tejto kolekcii bol celkom časovo, aj tvorivo náročný. Preto som si ku každému výrobku naskicovala pomôcku, z ktorej nakoniec vznikli celkom zaujimavé grafické spracovania, čo myslíte? :). Stále mám však pocit, že priamo na keramike sú tie kresbičky ešte detailnejšie, radostnejšie a jedinečné. Ako napríklad tento Zajačí dvor s chalupou.

Zajovia sú ryšaví a čiernobieli, niektorí oddychujú v zajačinci a niektorí majú voľno na záhrade. Môj favorit je ten, ktorý zvedavo pozerá zo zeme do zajačinca :).

 

Každý hrnček má po celom obvode svoj jedinečný príbeh a dva nie sú rovnaké. Aj motívy, ktoré sa opakujú sú všetky iné, s obmenami. Maľby na keramike lemuje tenká čierna linka a farby sa niekde prelínajú, niekde sú jemné a pastelové - presne ako akvarel. Akvarelová keramika je zatiaľ môj najobľúbenejší efekt.

Ďalšia téma, ku ktorej "prezradím" aj grafické spracovanie, je Trhovisko.
V miske a hrnčeku s trhoviskom si každý nájde svoj obľúbený stánok, kvôli ktorému chodí v sobotu na trh. Melóny, kyslá kapusta, hrušky, či kvety, to všetko tam nájdete.

 Okrem toho, je tam môj najobľúbenejší detail celej kolekcie:

Potkany má málokto rád, tak som sa ho aspoň snažila nakresliť v milom postoji - aj oni sú predsa súčasť trhoviska ;). Na hrnček sa tiež jeden dostal:

Popri svojráznom trhovisku pôsobí ako protiklad uhladené Námestie s fontánkou. Je to jedna z mojich srdcoviek tejto kolekcie. Verím, že si v ňom nájdete svoje milované námestie, pre mňa je to tiež jedno konkrétne ;). Fontánka je pustená a oslavné vlajky sú rozvešané, všetko je pripravené na večerné posedenie.

Na domáce výjavy som si tiež vybrala pár motívov, okrem spálne s mačkouútulnej obývačky s pieckou, je tam aj domáca dielňa a atmosféra doma po zbieraní húb.

V ilustrácií sú svetielka na posteli zhasnuté a na hrnčeku zasvietené. Čierno-bielo-ryšavá mačka sleduje krajinu za oknom. :)

Už spomínaná atmosféra po úspešnom zbere húb je tiež jedna z mojich srdcoviek. :) Nemôžu chýbať rozhádzané gumáky, košík a plechy plné narezaných dubákov, suchohríbov a bedlí.

Okrem hrnčekov sú v kolekcii aj veľké misky. Najlepšie na ramen/šalát/pho, alebo pre milovníkov veľkých polievok. Misky sú vo vnútri maľované motívmi a z vonkajšej strany má každá inú pastelovú farbu po celej ploche.

Kúpalisko s červenou šmykľavkou, farebnými uterákmi, slnečníkmi a vozíkom so zmrzlinou prinesie letnú atmosféru aj do šedého dňa.

Topole lemujúce cesty počas letných roadtripov na mňa vždy pôsobili majestátne.

Na záver žurnálu by som Vám chcela predstaviť tému Záhradníctva, ktorá je na hrnčekoch. Okrem keramiky sa venujem aj pestovaniu izbových rastlín a zbožňujem skúmanie záhradníctiev a ich rozmanitý sortiment. Monstery, fikusy, calathei a kaktusy sú neodmysliteľná súčasť každého domáceho pestovateľa.

Ešte je toho toľko, čo by som Vám o tejto kolekcii porozprávala, ale to až niekedy v budúcom žurnále :). Všetky výrobky sú dostupné na mojom Sashe profile, ak by ste si napríklad chceli úplne detailne pozrieť každú stranu každého hrnčeka, alebo preštudovať detaily misiek. Pozor, nie všetky varianty sú popísane v tomto žurnále, to by bol asi už extrémne dlhý ;) (napríklad hrnčeky s motívmi Domáca dielňa alebo Obývačka s pieckou sa sem už bohužiaľ nezmestili, ale v sortimente ich mám.)

Vianoce sú už naozaj za rohom a veľmi sa poteším, ak si nájdu Vaši blízki (alebo Vy!❤️) pod stromčekom farebné kúsky z kolekcie Každý deň. Stačí sa len zapozerať a deň je veselší.

Vaša Nina ~

Komentáre

huki úplne skvelé:)

2020-12-06 18:28:281x

Kratos uzasna praca, mne sa podarilo kupit hrncek s fontanou a je nadherny !

2020-12-10 13:02:131x

ZEN.ZEM Ďakujem ❤️

2020-12-14 11:26:31

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ZEN.ZEM
ZEN.ZEM
66 predaných ks, 20 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Moja keramika je tradične ručne točená na kruhu, pričom do finálnych výrobkov komponujem moderný dizajn pomocou maľby. Potom už len vypáliť a ZEN ZEM Vám môže spríjemňovať pokojné chvíle:)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Hrnček z kolekcie Každý deň (Po hubačke) - 12731230_Hrnček z kolekcie Každý deň (Po hubačke) by ZEN.ZEM
 Páči sa 59 ľudom
27,- €
 - Miska z kolekcie Každý deň (Trhovisko) - 12735037_Miska z kolekcie Každý deň (Trhovisko) by ZEN.ZEM
 Páči sa 58 ľudom
29,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »