Domov » Žurnál+ » Autor: Viktor Varga

Žurnál+

Ako sme sa spovedali pre KERE

Viktor V. » Pozvánky a Reportáže / 2015-08-19 17:33:08 /  3 komentáre / 21 lajkov

Nedávno sa nám ozvali naši kamoši z KERE, či by sme pre nich nespáchali krátky rozhovor o nás a o našich milovaných platniach. Jeho reprodukciu vám teda ponúkame aj my tu.. Prajeme príjemné čítanie:

 

Kto sú Young Alchymist a čomu sa venujú?

YA, je značka pod ktorou sa prezentujeme my - mladí alchymisti. Venujeme sa designu, výrobe nástenných hodín a šperkov z vinylových platní. Začínali sme ešte ako rezidenti v starých kasárňach - Kulturparku v Košiciach, kde sme spolupracovali na rôznych kreatívnych projektoch. Organizovali sme workshopy a kreatívne dielne zamerané na “recyklovanú hudbu”. Momentálne pracujeme hlavne na nových designoch hodín, zbierame nápady na nové šperky a nikam sa neponáhľame. Robíme hlavne to čo nás baví.

 

 

Kde vznikol nápad tvoriť z platní?

Neďaleko.. tu za rohom. V Kasárňach. Bolo horúce leto a my sme sa potili nielen z tepla ale aj nad vymýšlaním nového workshopu s hudobnou tématikou. S kapelou som vtedy pôsobil v hudobnom inkubátore a mali sme na starosti našu prezentáciu, nejaký výstup ktorý by sme mohli ponúknuť ľudom. Vtedy sme ešte začínali s kazetami z ktorých sme vyrábali peňaženky, obrazy a kadečo iné. Nakoniec sme sa od kaziet dostali ešte ďalej do minulosti - k platniam, pri ktorých sme aj ostali. Videli sme v nich potenciál na tvorenie. Kým sme sa však naučili ich reč.. padlo množstvo obetí v podobe nožníc, rezákov, tepelných pištolí :D a v neposlednom rade platní..

 

 

V čom sú vaše výrobky jedinečné?

Nie každý môže povedať že nosí hudbu, alebo že mu doma "tiká" hudba zavesená na stene. Myslím že jedinečné sú v tom duchu, v druhom živote ktorý platniam dávame. V procese tvorby šperku, alebo hodín prechádzame od ničenia niečoho starého k vytváraniu niečoho úplne nového. Každá jedná náušnica, náhrdelník sú síce na pohľad rovnaké..no skúste si ich pustiť. Možno tá čajka, čo berieš dnes von nosí Beatles a ani o tom nevie, haha...


Kde vznikajú vaše výrobky?

V hlave. Potom na papieri. Potom v počítači, a neskôr v našich rukách, kde sa menia na naše "čierne zlato". Práve preto tí alchymisti, vážime si každý kúsok tohto čierneho plastu nad zlato. Veru, začína ho byť nedostatok, máme však šťastie že novodobé kapely považujú toto médium za zaujímavé. Možno raz porežeme aj nejakého Ďuricu, haha..

 

 

Kam všade sa vaše výrobky dostali?

Ozývajú sa nám ľudia z celého Slovenska, smerovali však aj ďalej. Niektoré hodiny tikajú u protinožcov - v Austrálii, vo Švédsku, Kanade, Anglicku, ... to len o ktorých vieme. Človeka to poteší keď dostane foto a zistí kam až sa jeho práca dostala. Alebo keď vidíš holku v cudzom meste s tvojimi náuškami :D

 

Akou formou sa prezentujete?


Prezentujeme sa našimi nositeľkami a stenami :D haha.. ale teraz vážne, predávame na portáli SAShe.sk kde sa dá nájst naše aktuálne portfólio. Občas sa vyskytneme aj na rôznych design trhoch v Košiciach a Bratislave, kde sa s nami môžete aj naživo stretnúť. Tak isto nás môžete kontaktovať cez facebook stránku a pozrieť sa, čo je vo svete Alchymistov nové.

 

Popíšte svoj tím.

Náš tím začína Viktorom a končí Monikou. Jeden kreslí, navrhuje, druhý vyrába. Ak to niekoho omrzí, prehodíme si stoličky. My však samozrejme voláme alchymistami ľudí ktorí nám napíšu a prispejú nápadmi alebo vlastnými návrhmi.

 

 

Ktoré produkty sú u vašich zákazníkoch najobľúbenejšie?


Ťažko povedať, je to ako s Jordanmi alebo Maxami, každý má iný vkus. Preto sa snažíme nedržať sa jednej témy ale vymýšľať rôznorodo. Ak by sme to však mali zosumarizovať, najviac idú hodiny Around the World - ľudia asi radi cestujú (aj my :D ). Tiež sa stretávame s veľkou obľubou napichovačiek. Myslím že je to práve ich univerzálnosťou - hodia sa na každý deň ale aj na špeci príležitosti, vždy budú výnimočným kúskom :) .

 

Plánujete rozšíriť svoju ponuku o nové produkty?


Ach tie plány, tých mame veľa. Čo sa týka vinylových platní, určite s nimi plánujeme pokračovať a vytvárať nové návrhy a produkty. Momentálne pracujeme na hodinách s košickou tématikou, ktoré by nám bodli do repertoára. Radi by sme však skúsili nový materiál, ktorý je možné zrecyklovať. Nápadov je veľa, tak sa nechajte prekvapiť :)

Komentáre

SkaraZu dobré čítanie, galériu si pozriem .)

2015-08-19 19:56:48

konvalinka Moji obľúbenci :-)

2015-08-20 09:02:47

Vcielka nádherné vecičky, viackrát som ich už obdivovala naživo ;-))

2015-08-20 09:07:49

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Around the world - 2487350Around the world by YoungAlchymist
 31 komentárov
 Páči sa 531 ľudom
23,60 €
 - Líška - 2545877Líška by YoungAlchymist
 6 komentárov
 Páči sa 103 ľudom
8,- €
 - Hexalove - 3205857Hexalove by YoungAlchymist
 1 komentárov
 Páči sa 53 ľudom
9,- €
 - Tour De Clock - 4723661_Tour De Clock by YoungAlchymist
 4 komentárov
 Páči sa 141 ľudom
24,60 €
 - Velerybky - 5182000_Velerybky by YoungAlchymist
 1 komentárov
 Páči sa 75 ľudom
3,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »