Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Weberová Weberová

Žurnál+

Výstava Náš Vincent

Veronika Weberová W. » Pozvánky a Reportáže / 2019-05-05 17:56:08 /  2 komentáre / 10 lajkov

Výstava Náš Vincent bola jednodňová výstava mojich žiačok a žiakov v Slovenskom rozhlase v Bratislave (obrátená pyramída). Už som o nej písala, nakoľko prípravy boli zdĺhavé. Učím niečo cez 80 detí (ZŠ) a nakoľko sme prišli o vianočnú výstavu, snažila som sa zabezpečiť alternatívu. Ešte ma vtedy ani nenapadlo, že využijem všetky známosti a zapojím všetkých priateľov a miniem úspory :-). Mám za sebou takmer 50 výstav, no aj tak táto bola najnáročnejšia. Kto by to povedal :-)

Jedna skupina mojich žiakov a žiačok vytvorila z nadšenia Klub Vincenta van Gogha a viac sa zaoberali jeho dielom, aby to dostalo trošku väčšiu vážnosť vyhlásili sme spolu s Klubom súťaž pre všetky ostatné skupiny, ktoré učím. Súťaž Náš Vincent spôsobila, že už sa mi o jeho diele aj snívalo. Každý z mojich žiakov/žiačok vytvoril niečo inšpirované jeho dielom. Vyhodnotili sme súťaž (teda bolo samozrejme nutné vytvoriť aj diplomy a zohnať ceny a adekvátne ich zabaliť). Napriek tomu, že všetky diela boli zaujímavé, nedá sa oceniť všetkých a tak sa začal zháňať priestor na výstavu. Oslovila som kurátora, ktorý mal na svedomí výstavu v Kyjeve a ten ma spojil so Slovenským rozhlasom. Našlo sa okno medzi výstavami, aj vďaka ochote vystavujúcej po nás sa získal prietor na výstavu (asi karma, ja som tiež pustila v zime dva týždne zo svojej výstavy špeciálnej škole). 

Keď už bol vybavený priestor začal sa maratón zháňania rámov, rámovania, tvroby katalógu a zapojenie všetkých priateľov (pomoc s katalógom, pomoc s rámovaním, pomoc s inštaláciou, pomoc na vernisáži ai.- jednoducho je úžasné mať okolo seba ľudí, na ktorých sa môžete spoľahnúť a obetujú svoj čas pre deti, ktoré nikdy nevideli). Nakoniec sme ešte s deťmi podorábali spoločné práce a po týdňoch príprav a zháňania financii na katalóg (ktorý sa nakoniec podaril, aj keď som ho financovala len za pomoci rodiny a zľavy u exprestlacu, ktorá ma zachránila).

Posledné dva dni som vypekala občerstvenie, veď pohostiť toľko detí a rodičov nie je len tak, ale podarilo sa. Som vďačná za každú pomoc, trpezlivosť (pretože som celé týždne nemala inú tému), za všetkých ľudí okolo, že mi pomohli zorganizovať výstavu, aj exprestlaci za tlač katalógu na poslednú chvíľu, priateľom a slovenskému rozhlasu, pretože napriek všetkej tej práci, prebdeným nociam a úsporám, by som to sama nezvládla. Ako uvidíte na fotografiach nižšie výstava sa podarila, prišlo cez 150 ľudí, ktorí sa tam striedali a dúfam, že sa vštekým rodičom a deťom páčilo, pretože v konečnom dôsledku to bola oslava tých úžasných detí, ktoré učím, od ktorých sa učím aj ja každý deň, vďaka ktorým sa teším do práce, a ktoré sú mi inšpiráciou pri mojej práci. Dúfam, že v katalógu budú mať peknú spomienku na takúto veľkú výstavu a som veľmi rada, že toľko ľudí podporilo detský projekt.  Vám už len ponúkam zopár snímkov toho, ako to tam vyzeralo :-) 

Ako vyzeral priestor a diela:

A niečo z vernisáže :-)

Dúfam, že sa Vám výstava (aj keď takto sprostredkovane páčila). Ja som na ňu hrdá a som hrdá aj na všetkých svojich žiakov, veď to bola oslava ich tvorivosti a nadšenia. 

ďakujem za pozretie :-)

Komentáre

eko.brnka Veronika, klobúk dolu, dala ste tým deťom pocítiť, že sú pre Vás tí najdôležitejší, obrovský kus práce je za Vami ale hlavne veľa obetavosti. Taký má byť ten ozajstný pedagóg...

2019-05-05 22:17:531x

imageB Vydarená akcia, vydarené dielka, Vincent by mal radosť ❤️. Nech sa darí !

2019-05-06 09:15:491x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
WeronikArt
WeronikArt
47 predaných ks, 25 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v mojom farebnom a linkovom svete.
Bližšie info o mne a o tvorbe nájdeš v podstránkach (ak neviete premôcť zveadvosť ;)). Dajte čajík alebo kávičku a cíťte sa tu ako doma :-)

Väčšie plátna, ako aj väčšie množstvo obrazov so sklom posielam kuriérskou službou v rámci SR aj v rámci EU! V prípade záujmu o poslanie aj pri menších diel kuriérom sa informujte správou.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »