Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Weberová Weberová

Žurnál+

Výstava Dialóg farby alebo keď sa z práce so študentmi zrodí umenie a z vernisáže narodeninová oslava

Veronika Weberová W. » Pozvánky a Reportáže / 2017-03-07 10:09:48 /  Pridaj komentár / 5 lajkov

Dňa 1. 3. 2017 o 18:00 sa v galérii Mini Art otvárala výstava Dialóg farby. Táto výstava, ktorá trvá len do 8. 3. 2017 je veľmi špecifická, a taká bola aj celá vernisáž. Stále sa ma drží mierna eufória a nadšenie. Eufória sa síce objavuje vždy, či je výstava malá, veľká, doma, alebo niekde za hranicami, a predsa to teraz bolo iné. V čom? 

Za prvé, po prvýkrát som nevystavovala svoje autorské práce. Pädesiat vystavených diel vzniklo v rámci výskumu spoločnou prácou so študentmi, metódou výtvarno-tvorivej komunikácie. V tomto procese špecifického výtvarného dialógu sa v spoločnej práci učili maliarske techniky. Dôležitý bol proces, ale napriek tomu vznikli zaujímavé diela, ktoré stálo za to vystaviť. Výsledky budú mať širšie využitie, ale o tom teraz nie. Výstava tak bola farebná a živá.

Za druhé sa vernisáž "zvrhla" na moju narodeninovú oslavu, nakoľko moje okrúhliny prišli dva dni po vernisáži, viacerí blízki túto príležitosť využili, aby mi zagratulovali. Bolo to príjemne, pretože s miniArt gallery sa poznáme dlho a aj dlho spolupracujeme, už som tam ako doma. Preto aj na nich padla voľba kde vystaviť výskumné práce. K tomu spojenie umeleckej tvorby s mojou pedagogickou a výskumnou činnosťou bolo najkrajšou sumarizáciou doterajších rokov. Gratulácie v tomto prostredí tak získali punc jedinečnosti. Pesničkárka Lýdia Novotná sa postarala o vynikajúci program a bola mojim najlepším darčekom. Prišli ľudia, ktorí bežne na vernisáže nechodia a neznámych návšetvníkov privádzali do rozpakov zasypávaním ma kvetmi a darčekmi. Užila som si to, vážne :-)

Aspoň pár na ukážku, len krásne strelície som ešte nestiahla z foťáku :-)

Bola to nádherná vernisáž a vám aspoň pripájam pár fotografii,. Snáď tak aspoň trochu priblížim tu príjemnú výstavu. Priateľskú náladu plnú úsmevov som veľmi nezachytila, pretože sme všetci boli takí unesení atmosférou, že nikto nefotil, ale nevadí. Najdôležitejšie okamihy i tak nikdy nie sú na fotografiach :-)

Aaaa, áno, keď už som písala, že sme sa učili maliarske techniky, možno by bolo dobré napísať, že na výstave boli obrazy technikami pastelu, technikami akvarelu, technikami akrylu, technikami olejomaľby, technikami enkaustiky, technikami ebru a digitálnou maľbou. Maliarske techniky boli uspôsobené pre školskú prax. Rozvádzať to viac nebudem, bude k tomu publikácia :-) 

Na chvíľu sa tam z neznámych cudzincov stávali verní priatelia, pretože každý kto prišiel sa stal na chvíľu súčasťou kúzelného okamihu blízkych stretnutí v obkolesení obrazov, s dobrými koláčikmi a za tónov gitary.

Keby ste si ju chceli aj vypočuť, tak tu:

Všetkým čo boli ďakujem a všetkým čo ma podporujú (či vo vedeckej práci, či vo vedení časopisu, vo výtvarnej tvorbe, v písaní, či v učení - teda aj mojim študentom) patrí moje srdce, nielen za to, že zvládajú môj workoholizmus, ale aj za to, že si vždy nájdeme čas na koláčik, kávičku, či pohár vína :-)

Ako hovorí Sartre, vidíme sa v očiach druhých ľudí, vďaka tomu odrazu získavame podobu (parafráza). Bez nich by sme neboli tým čím sme a keď nemáte s kým oslavovať úspech, akoby ste ho ani nemali.

Želám pekný deň!

 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

WeronikArt
WeronikArt
46 predaných ks, 25 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitaj v mojom farebnom a linkovom svete.
Bližšie info o mne a o tvorbe nájdeš v podstránkach (ale iba ak si príliš zvedavá/zvedavý). Otázky, postrehy, názory mi pokojne napíš, inak si daj čajík alebo kávičku a cíť sa tu ako doma :-)

Väčšie plátna, ako aj väčšie množstvo obrazov so sklom posielam kuriérskou službou v rámci SR aj v rámci EU! V prípade záujmu o poslanie aj pri menších veciach sa informujte poštou.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »