Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Weberová Weberová

Žurnál+

Predstavujem moju maminu: "MAWE"

Veronika Weberová W. » Nové výrobky / 2015-10-27 22:45:18 /  3 komentáre / 12 lajkov

Dnes by som chcela napísať niečo iné , nie predstavovať svoju tvorbu, ani upozorňovať na akcie, či výstavy, ale predstaviť novú stranku na sashe (MAWE), ktorú si založila moja mamina.

Mamina vždy hovorila, že nevie po kom mám talent, ale ja som vedela, že po nej a jej strane rodiny. Síce nikto nebol "umelcom", ale už môj prapradedo bol veľmi tvorivý a zručný (či ako kamenár, škridliar alebo drotár). U maminy je to podobné tvorivosť využíva vo všetkých svojich profesionálnych sférach, zrejme preto je v nich taká dobrá (hlavný prúd jej profesie je prednášanie pracovno-právnych vzťahov a mzdy).

Vždy som ju obdivovala ako všetko zvláda, od ťažkého rozvodu, veľmi ťažkých období ktorými sme prešli (od zdravotných, cez finančné až po problémy s dílermi v dome kde sme sa po rozvode nasťahovali, nehovoriac, že to bolo z veľkého bytu do garzonky), nie vždy to bolo ľahké, no vždy to zvládla bravúrne. Dlho som nerozumela ako dokáže všetko ventilovať, pretože ja som začala tvorbou a dodnes tak fungujem, ale mamina vždy bola zahrabaná v práci. Rokmi sa veľa zmenilo, veľa vecí je za nami a myslím, že obe si dnes užívame pokojného a šťastného života. Práve v tomto krásnom období, ktoré zažívame zrazu mamina objavila novú záľubu. Začala robiť šité korálkové šperky. Akosi prebrala štafetu. Ja som šperk síce vyštudovala a aktívne sa mu chvíľu venovala, no po rokoch som sa udomácnila v maľbe.

Mamina tak po večeroch šije a má nadšenie aké u nej vidím keď  z trúby vyberám čerstvo napečená francúzka čokoládová torta :D. Síce je pomerne netrpezlivá pokojne zvláda neustále vysypávanie korálok a ťažkosti so zrakom. Užívam si občasné moje hrané rozhorčenia, že všade sú kamienky, ihly a korálky (viem, že to patrí k tvorbe, ale mamina to vie až teraz....že tie roky dozadu mi krivdila ohľadom poriadku v tvorivom kútiku :D)......

Som rada, že robí aj niečo "nepracovné" chcela som vám ju dnes predstaviť a odkázať vás na jej novučičký, priam voňavý obchodík tu na sashe pod názvom MAWE, ak sa Vám jej tvorba páči podporte ju "pači sa mi", urobí jej to veľkú radosť :-)

a ja už nechám hovoriť za seba obraz :-)

http://www.sashe.sk/MAWE

        

      

     

        

    

Pekný dník želám!

Veronika

Komentáre

rasinn krásny žurnál...

2015-10-28 08:05:55

Ewwwelin :-) správne, nielen maminky majú podporovať svoje deti, ale aj deti to môžu urobiť pre svoje mamky :-) Držím Tvojej maminke palce :-)

2015-10-28 08:49:061x

Violett Krásne... viem si predstaviť, koľko piplačiek je s korálikmi, tak nech to mamke aj naďalej takto pekne ide...

2015-10-28 11:59:371x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

WeronikArt
WeronikArt
46 predaných ks, 25 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v mojom farebnom a linkovom svete.
Bližšie info o mne a o tvorbe nájdeš v podstránkach (ak neviete premôcť zveadvosť ;)). Dajte čajík alebo kávičku a cíťte sa tu ako doma :-)

Väčšie plátna, ako aj väčšie množstvo obrazov so sklom posielam kuriérskou službou v rámci SR aj v rámci EU! V prípade záujmu o poslanie aj pri menších dielach sa informujte cez správy.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Náhrdelník: "Kúsok oblohy" - 5921976_Náhrdelník: "Kúsok oblohy" by MAWE
 Páči sa 9 ľudom
79,20 €
 - Náušnice: "Hematit na vodnej hladine" - 5925495_Náušnice: "Hematit na vodnej hladine" by MAWE
 Páči sa 5 ľudom
14,90 €
 - Náušnice: "Perličková čipka" - 5925567_Náušnice: "Perličková čipka" by MAWE
 Páči sa 3 ľudom
14,80 €
 - Prsteň: "Baroko" - 5928195_Prsteň: "Baroko" by MAWE
 2 komentárov
 Páči sa 3 ľudom
12,- €
 - Náhrdelník: "Perličková čipka" - 5942910_Náhrdelník: "Perličková čipka" by MAWE
 Páči sa 8 ľudom
21,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »