Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Weberová Weberová

Žurnál+

Dva týždne smiechu, niečo z maliarskeho sympózia

Veronika Weberová W. » Pozvánky a Reportáže / 2017-09-20 21:50:54 /  Pridaj komentár / 10 lajkov

Na žiadnom sympóziu som nebola tri roky, preto ma veľmi potešilo keď mi pracovné povinnosti umožnili tento rok konečne aspoň jedno pozvanie prijať. Musela som sa rozhodnúť hneď medzi dvomi ponukami, ale nakoniec som sa rozhodla dobre. 3. ročník medzinárodného maliarskeho sympózia Ignáca Kolčáka prebiehalo v Oravskom Veselom. Dedinka, teda skôr dedina si ma získala hneď a po celé dva týždne som sa zamilovávala do jej zákutí podobne ako do jej obyvateľov.

Nádherná Orava

Na začiatku som mala trošku obavy, predsalen medzi účastníkmi boli renomovaní umelci, ktorých práce dobre poznám, viacerí z nich ma učili v minulosti a najmä som bola najmladšia. Obavy z toho plynúce sa rozplynuli hneď v prvú večeru.
O slovenskom umení som sa za dva týždne dozvedela viac ako za celé štúdium (ako na každom stretnutí podobného typu). Nebudem vás zdržiavať popisovaním našich výletov, či turnajov v petangu, vynikajúcom guláši z diviny, ktorý nám pripravili poľovníci, o stretnutiach so starostom, umelcami z okolia, s galeristami, pochodom po okolitých pamiatkach a stretnutí s úžasným domácim rezbárom Ľubom Orságom, o večerných dialógoch a príbehoch ťahajúcich sa k ránu, či vynikajúcich koláčov od susedov, priehrštiach čučoriedok zbieraných za chatou,......radšej Vám to ukážem a snáď vám tak trošku sprístupním vynikajúcu atmosféru, úžasných dní a vynikajúcich ľudí.

Z výletov:
Slanicky ostrov umenia na Oravskej priehradeV Múzeu Márie Medveckej v Tvrdošíne


Drevený kostolík v TvrdošíneNa vernisáži českého kolegu


Sledujeme čiastočné zatmenie mesiacaNaše turnaje

Foto: Daniela K.


Na návšteve u domácich
Foto: Táňa Ž.Na návšteve u starostu


Fotíme diela do katalógu (dôkaz, že sme skutočne aj pracovali)
foto: Táňa Ž.Takmer kompletná zostava so starostom a našimi výtvorami z plenéru (maľby v krajine)
Foto: Ivan Patron


Z vernisážeA toto sme my: zľava hore po radoch: akad. maliar František Pohorelec; doc. Stanislav Harangozó, akad. maliar; akad. sochár Vladimír Durbák; akad. maliarka Daniela Krajčová; Mgr. Danuše Markovová; Mgr. Zuzana Bobovská-Bošková; akad. maliarska Tatiana Žitňanová a PaedDr. Veronika Weberová, PhD. (moja maličkosť)


Tam kde sa stretne dobrý kolektív sa vždy dobre tvorí a nám sa tvorilo veľmi dobre. Maľovali sme viac než bolo v pláne a na všetko čo bolo v dosahu, od driev po kamene a popri tom sme sa skutočne stále smiali. Dnes je také upršané počasie, že som si s láskou zaspomínala a som rada, že aspoň takto som sa mohla podeliť.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
WeronikArt
WeronikArt
47 predaných ks, 25 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v mojom farebnom a linkovom svete.
Bližšie info o mne a o tvorbe nájdeš v podstránkach (ak neviete premôcť zveadvosť ;)). Dajte čajík alebo kávičku a cíťte sa tu ako doma :-)

Väčšie plátna, ako aj väčšie množstvo obrazov so sklom posielam kuriérskou službou v rámci SR aj v rámci EU! V prípade záujmu o poslanie aj pri menších diel kuriérom sa informujte správou.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »