Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Weberová Weberová

Žurnál+

Artefakt, časopis z nadšenia

Veronika Weberová W. » Osobné Blogy / 2017-03-31 21:39:43 /  Pridaj komentár / 3 lajky

Minulý rok som narazila v kabinete na staré vydania časopisu, ktorý viedol náš kolega a priateľ. Rozhodla som sa vydať ešte jedno číslo. Dôvodom mala byť spomienka na bývalého šéfredaktora (kolegu a priateľa), ktorý posledné číslo nedotiahol do konca. Nakoľko mám vynikajúcich kolegov (mám proste šťastie), dohodli sme sa, že posledné číslo dotiahneme, tak sa s našim kolegom ešte rozlúčime a zaspomíname na neho.

Malo byť posledné, tak sme si dali v rámci našich slabých skúseností záležať. Vydali sme siedme číslo časopisu, v úplne inom rozsahu, v úplne inej grafike a pre zmenu vo virtuálnej podobe. Nakoniec sme však doplatili na vlastný úspech. Stala som šéfredaktorkou, ktorá viedla malilinkatý kolektív a aj grafičkou (skutočne neviem ako sa to zomlelo a pri každej uzavierke si tú otázku kladiem :D). Časopis, aj keď je študentký a patrí pod Ústav umelecko-edukačných štúdii na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave nezameriava sa len na diane na katedre.

Nájdete v ňom okrem aktuálneho umeleckého diania, pozvánok na výstavy, výstavy našich študentiek a študentov, ako aj kolegov a kolegýň z katedry, aj niečo z diania na katedre výtvarnej výchovy, niečo z diania v súčasnej pedagogike, niečo z diania vo výtvarnej sfére, niečo z diania v súčasnej oblasti arteterapie, niečo (ja viem, ďalšie "niečo") o maliarskych technikách, zoznámenie sa so súčasnými výtvarníkmi, a aj recenzie na zaujímavé knihy z oblasti umenia. Okrem domácich (rozumej: členov katedry a jej študentov), tu publikujú aj študenti z iných škôl  a občas sa mihne článoček od nejakej galérie, či menšieho divadielka. Ťažko povedať koľko časopis vydrží, keďže moje pôsobenie na katedre sa pomaličky schýľuje ku koncu, ale dúfajme, že opäť nezanikne. Vychádzajú tri čísla za školský rok (november, marec a jún). Ak by ste teda mali záujem trošku si polistovať vo virtuálnom časopise plného zaujmavostí z viacerých oblastí (výtvarná pedagogika, výtvarné umenie, arteterapia, súčasná kultúra, štúdium na katedre), pripájam link a malú ochutnávku.

Síce som k nemu prišla skoro náhodou, som rada, že pokračujeme v práci bývalého šéfredaktora. Zároveň spája mojich bývalých a súčasných kolegov, a to je dôvod prečo ma to baví aj za cenu prebdených nocí. Čokoľvek, čo vo vašom živote drží ľudí, ktorí vás motivujú a učíte sa od nich, tak to stojí za energiu a čas. 

 

Prvých šesť čísel od bývalého šéfredaktora  (mali ešte aj tlačené podobu, ale menší rozsah - 8 strán)

Čísla s novou redakciou (32 strán)

Z obsahu posledného čísla: Z praxe našich študentov, Pozvánka na prednášku fotografa Pavola Breiera, Udialo sa v kultúre a v umení, Ocenenia našich pedagógov k výročiu fakulty, Katedrálka Cechu výtvarníkov, PAFF (Amatérsky filmový festival v Pezinku), Výstava ilustrácii v Malokarpatskom múzeu v Pezinku (napr. aj tvorba Salvadora Dalího); MiniArt Gallery v Bratislave, Young Art Show (z posledného ročníka); Vedomosti učiteľa výtvarnej výchovy a ich vplyv na rozvoj kompetencií žiaka, Pozvánka na medzinárodnú arteterapeutickú konferenciu, Artefiletika v praxi, Predstavujeme: Jozef Vydrňák; Recenzia trochu inak: Jaroslava Šicková-Fabrici (monografia vynikajúcej sochárky a významnej slovenskej arteterapeutky); Zo života bratislavských galérii. 

                       

Časopis (všetky čísla)  nájdete na stránke: https://issuu.com/artefakt8

Ak Vás zaujali, želám príjemné čítanie :-)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
WeronikArt
WeronikArt
47 predaných ks, 25 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v mojom farebnom a linkovom svete.
Bližšie info o mne a o tvorbe nájdeš v podstránkach (ak neviete premôcť zveadvosť ;)). Dajte čajík alebo kávičku a cíťte sa tu ako doma :-)

Väčšie plátna, ako aj väčšie množstvo obrazov so sklom posielam kuriérskou službou v rámci SR aj v rámci EU! V prípade záujmu o poslanie aj pri menších diel kuriérom sa informujte správou.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »