Žurnál+

Zopár slov o mne - Woodymanovi

P
WOODYMAN677 predaných ks, 301 hodnotení

Tibor T. » Tvorba / 2020-08-26 07:00:01 /  9 komentárov / 59 lajkov / 765x zobrazený

Naše profesné cesty sú niekedy priamočiare, inokedy pripomínajú okružné plavby. V mojom prípade sa prelínajú celoživotné záujmy – fotografia a dizajnérska tvorba. V ostatných rokoch ma priviedli predovšetkým k práci s drevom a výrobe bytových doplnkov.

 

 

Na webshope nájdete iba moje autorské výrobky, ktoré navrhujem a vlastnoručne vyrábam v malej dielni. Používam najmä recyklované drevo, staré vyhodené palety, dosky. Vďaka tomu je každý kus jedinečný a trochu iný ako ostatné.

 

 

Rád pracujem so starým drevom, ktoré najskôr roztriedim, opracujem a až potom mu nájdem vhodné využitie. Dosky majú rôzne drobné poškodenia, diery po klincoch a šrámy, povrch tým získava krásnu patinu. Na ochranu používam vodou riediteľné lazúry alebo prírodné oleje a vosky. Každý môj nový kus tak nesie v sebe históriu. A aj ohľaduplnosť k životnému prostrediu.

 

 

Staré drevo má príbeh, neopakovateľné čaro. Jeho jedinečnosť spočíva aj v tom, že to bol živý tvor, organizmus, ktorý tu navyše bol dávno pred ľudstvom. Baví ma predstavovať si, cítiť z toho materiálu cestu od jeho vzniku, až kým sa dostal ku mne. Takýto kus dreva má v sebe dobrodružstvo, ktoré mu dáva energiu a pôvab.

 

 

Je v tom aj časť môjho staromilstva, cením si poctivé remeslo, ktoré nám do životov prináša kvalitné trvácne predmety, z ktorých sa môžeme tešiť roky.
Práca s drevom ma psychicky povznáša, doslova dodáva harmóniu, vyrovnanosť aj vytrvalosť. Je tu aj jej ďalší rozmer - kontinuita s tradíciou, svojím spôsobom totiž vzdáva úctu starodávnej rodine remeselníkov, vďaka ktorej sa náš civilizovaný svet stal krajším miestom. Je pre mňa potešujúce na to nadväzovať, premieňať predmet zo surových organických materiálov na niečo funkčné alebo dekoratívne.

 

 

Vážim si všetko, čo niekomu urobí radosť. Ľuďom aj zvieratám... aj preto mačkoveci a psíkoveci. Samozrejme ma veľmi teší vedomie, že existujú ľudia, ktorým sa moje veci páčia a majú o ne záujem. Mojou túžbou je zdieľať moju prácu s ľuďmi a možno im aj trochu pomôcť spomaliť a znova vidieť, cítiť a oceniť úžasné spojenie s drevom ako prvkom prírody.

Každý tvorivec má jasné predstavy, čo chce robiť, ale nápady musia komunikovať aj s adresátmi. Preto mám radosť z každej spätnej väzby. Ďakujem všetkým za priazeň, bez vás by to nešlo .

Tibor Woodyman Takáts

foto tiež moje: #fotowoodyman

Komentáre

helena.chmelova Citlivá duša, plná emócií vie vnímať krásu okolo seba - nie je nič krajšie ako príroda sama. Obdivujem zmysel pre vnímanie krás prírody - vidno to aj na týchto fotkách - nádherne zachytené scenérie. Vaše dielka sú krásne a určite aj malí "majitelia" ich ocenia :-)

2020-08-26 09:27:381x

AdharaDecor Máte milé, nápadité výrobky pre mačky. Páči sa mi aj vaša filozofia recyklácie starého dreva. A fotografie v blogu sú naozaj nádherné. Takto by som chcela aj ja nafotiť les!

2020-08-26 11:33:081x

WOODYMAN Ďakujem, pekné slová potešia :-)

2020-08-26 15:55:01

PohladnicePreRadost a okrem toho, čo tu už bolo vyššie napísané si dovolím podotknúť, že viete šikovne skladať písmená a slová do krásnych viet, veľmi dobre sa to celé čítalo :) ... a kam chodia oddychovať Vaše ruky a duša, to už vidíme na fotografiách, sú skvelé ... krásne ste zachytili prírodu, listnaté lesy, takže tipujem že južnejšia oblasť ... mohli by to byť zábery z Malých Karpát :) ... ale aj Inovec ... :) držím palce, nech sa Vám stále dobre tvorí ...

2020-08-26 17:26:28

jarkamade tá prvá fotka je úplne ako z filmu alebo rozprávky ♥ po prečítaní žurnálu si rozhodne idem pozrieť tvorbu :-)

2020-08-26 17:35:29

O.Livia Krááásne fotografie aj tvorba :-)

2020-08-27 08:21:10

Sslava Krásny žurnál a nádherné fotografie. :) Vyobrazená aj moja milovaná Železná studnička. :) :) Držím palce v krásnej a prírode blízkej tvorbe. :) :)

2020-08-27 10:38:20

MMdiaries Výborné foto :)

2020-08-30 19:11:19

WOODYMAN Ďakujem vám všetkým... Btw - všetky fotky sú zo Železnej studničky :-)

2020-09-07 20:46:32
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »