Domov » Žurnál+ » Autor: Iveta Galisová

Žurnál+

Cestovateľská miniséria

Iveta G. » Nové výrobky / 2020-11-12 21:40:26 /  5 komentárov / 8 lajkov

Niekoľko rokov sme s rodinou neboli na dovolenke pri mori. Tento rok sme si to chceli vynahradiť a obdarovať sa, ako sa hovorí, dovolenkou snov. Ale poznáme to, človek mieni.... No nezúfame. Asi o mne neviete, že rada snívam, plánujem, predstavujem si. A tak som sa v novej minisérii nechala sprevádzať snami a tie ma odviali preč. Na miesta, kam sa s mojimi najbližšími raz chceme pozrieť. Na miesta, ktoré môžu byť symbolom cestovania a voľnosti. Na miesta, kde sa snúbi história s modernou, ale aj na tie novšie, ktorých ulice zvyknú pulzovať nočným životom. Moja hlava unášaná dušou nenaplneného cestovateľa pre vás vytvorila cestovateľskú minisériu. Doma, s ihlou v ruke a vášňou v srdci.

Na výrobu vyšívaných dekorácií som použila môj obľúbený ľan v bledom odtieni a čiernu mulinku. Výšivka je osadená v drevenom desaťcentimetrovom vyšívacom kruhu, čo podčiarkuje jej minimalistický dojem. Motívy som zvolila cielene líniového charakteru a vybrala som najvýraznejšie dominanty toho-ktorého mesta.

Tieto mestské dekorácie sa hodia predovšetkým do moderného, minimalistického interiéru. Snúbia sa tiež s obľúbeným hygge štýlom, či škandinávskymi prvkami a čistými líniami. Biela, čierna, prírodné odtiene a materiál ako drevo, kov, betón, keramika, vázy so sušenými trávami či živé výrazné vždyzelené kvetiny, to je pre ne to pravé miesto.

Zavesené na stene (kľudne aj séria niekoľkých kusov pod sebou), či položené na poličke, skrátka dekorácie pripravené vniesť do vášho interiéru nadčasovosť v podobe výšivky v modernom šate.

Fotografie sú z dielne Oľgy Hujčákovej, ktorá vo virtuálnom priestore funguje ako olinocka. Olinka má vyštudovanú žurnalistiku a okrem iného sa venuje interiérovému dizajnu. Je mi inšpiráciou pri zariaďovaní domácnosti, v tej jej všetko skvelo ladí. Má vycibrený vkus, zmysel pre krásno a v srdci hygge štýl.

 

Nielen v snových, ale aj v skutočných potulkách svetom nesmieme zabúdať vrátiť sa domov. Aby sa nám kľúče od miesta, kde je nám najlepšie, ľahšie našli, vytvorila som minisériu kľúčeniek v mojich obľúbených farbách. Pre spoluprácu som oslovila šikovnú Dominnhandmade, ktorú som objavila tu na Sashe. Táto spolupráca ma obzvlášť teší, pretože som sa nechala inšpirovať veľkým Sashe manuálom k tvorbe, vyhľadala lokálneho, podobne naladeného tvorcu a dopadlo to presne podľa mojich predstáv. Dominika pre nás (a pre vás) vytvorila farebné makramé pásiky presne v takých odtieňoch, aké som si predstavovala. Doplnila som ich o jemné kvetinkové výšivky v rovnakých farbách, použila som karabínky v mosadzi a voilá, originálne, prírodné, veselé, hravé, no zároveň jemne romantické kľúčenky sú na svete. Ideálny darček nielen pod stromček. A super na ňom je, že podporíte rovno dvoch handmade tvorcov :). 

Budem rada, keď mi do komentárov napíšete, ako sa vám vecičky páčia a ktoré ďalšie mestá stvárnené v tejto podobe by sa vám páčili/hodili do domácnosti.

Majte pokojnú neskorú jeseň a úsmev na tvári,

Vaša Ivka

Komentáre

HufflePuffle Krásne :)

2020-11-12 22:13:57

B-L-made Najviac sa mi páči výšivka malý princ:-)

2020-11-13 11:24:40

Vysivky_od_Ivky Ďakujem krásne :)

Aj princa čoskoro pridám do obchodíku :)

2020-11-13 11:32:43

farebny.domov krásne, čo taká Barcelona???

2020-11-14 23:01:33

Vysivky_od_Ivky Skvelý nápad :)

2020-11-14 23:11:55

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Vysivky_od_Ivky
Vysivky_od_Ivky
235 predaných ks, 105 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Zbožňujem vyšívanie, jemné, romantické prvky a ručné práce. Snažím sa zaodieť výšivku do moderného šatu. Okrem toho rada snívam, rada tancujem, rada tvorím. Moje heslo - tu a teraz. Vitajte a cíťte sa u mňa príjemne.


Pôvodné meno Ivetthandmade

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Vyšívaná dekorácia Paris - 12579393_Vyšívaná dekorácia Paris by Vysivky_od_Ivky
 Páči sa 26 ľudom
17,50 €
 - Vyšívaná dekorácia Athens - 12579574_Vyšívaná dekorácia Athens by Vysivky_od_Ivky
 Páči sa 24 ľudom
17,50 €
 - Vyšívaná dekorácia Rome - 12579658_Vyšívaná dekorácia Rome by Vysivky_od_Ivky
 Páči sa 27 ľudom
17,50 €
 - Vyšívaná dekorácia Miami - 12588754_Vyšívaná dekorácia Miami by Vysivky_od_Ivky
 Páči sa 26 ľudom
17,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »