Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Miháliková

Žurnál+

Fotopostup - Zo starých topánok nové, alebo mašličkovanie

Veronika M. » Fotopostupy a Návody / 2014-04-16 09:17:45 /  4 komentáre / 12 lajkov

 

Každá žena, ktorá miluje topánky, nech zdvihne ruku! Presne ako som predpokladala :D
 Ja sa viem do topánok zamilovať na prvý pohľad a potom ich musím mať. A dnes som vytiahla jedny, ktoré som dostala (z druhej ruky, milujem veci z druhej ruky) a stále mi na nich niečo chýbalo. Čierne lakovky so semišovými špičkami s pokazenou mašličkou. Prečo mašličky nezrušiť a nepovýšiť ich na majestátny prvok, ktorý vyjadruje môj štýl. Trošku retro (červená veľká mašla), trošku vtipné (jej veľkosť) trošku morbídne (smrtka ktorá sa usadila v strede) a to sa rovná, doplnok, ktorý budem milovať! :)

Vzala som si pomôcky, ktoré by sa mi mohli hodiť. Okrem obrovskej mašle by sa na špičky topánok mohli hodiť aj pierka, čipka, alebo kúsok tylu. Neskôr som zistila, že v jednoduchosti je proste krása...(aj keď nie je jednoduchosť, ako jednoduchosť :D)
 

Na tvorbu svojich mašlí si vždy vystrihnem dva pásiky materiálu vystrihnuté po osnovnej niti, aby sa pekne riasili(bavlnený satén) a podlepím ich zvyškami výstuže, ktorá je doma, aby boli pevné.

A hľa, už predšité štvorčeky, vyvrátené a zožehlené. Otvor cez ktorý vyvraciam vždy zalepím obojstranne lepivým prúžkom pomocou žehličky.

Zriasim, zošijem, naaranžujem do tvaru rozkošných mašličiek. Tento princíp je vhodné použiť na sponky, gumičky alebo na hocijaké iné doplnky, kde hlavnú úlohu zohrá mašľa.

Lepiaca pištol je môj záverečný pomocník.

Voilá! Pour femme fatale gothique :P

Komentáre

Safron mile, efektne, pekne :) taketo veci mam rada, kreativite sa medze nekladu a o tomto je originalita - take topanky nebude mat naozaj nikto a je odzrkadlenim Teba! :) palcek hore

2014-04-16 09:33:191x

Wandaluzia Parádne vylepšenie topánok :-) Pekne si si ich vynovila. Ja sa chystám na vylepšenie mojich balerínok, možno tiež potom hodím nejaké foto.. :-)

2014-04-16 10:06:101x

VivienMihalish ďakujem :) no určite hoď, sa teším! takéto úpravy mám rada

2014-04-16 10:17:152x

danke Pacia sa mi aj predtym aj potom, a second hand vecí nie je nikdy dost!...:)

2014-04-16 18:08:38

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
VivienMihalish
VivienMihalish
119 predaných ks, 103 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Móda s vôňou kvetov, jemnosťou víl, noblesou princezien. Pre otázky ma neváhajte kontaktovať. Ďakujem za podporu ♥

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »