Domov » Žurnál+ » Autor: Marianna Slezáková

Žurnál+

Včelí propolis proti psoriáze

Marianna S. » Tvorba / 2024-05-26 13:00:01 /  Pridaj komentár / 13 lajkov

Psoriáza je zápal kože a prejavuje sa červenkastými škvrnami na koži s bielymi šupinami. Je to ochorenie, ktoré môže postihnúť takmer kohokoľvek, mladých aj starých, mužov alebo ženy. Považuje sa za poruchu autoimunitného systému, ktorá spôsobuje, že imunitný systém poškodzuje zdravé tkanivá.

U zdravého človeka sa vonkajšia vrstva kože obnovuje približne raz za mesiac, avšak pri psoriáze postihujúcej imunitný systém sa proces zrýchľuje a chorá koža sa reprodukuje približne každé 3-4 dni. Rýchlejší proces regenerácie vyžaduje odlupovanie väčšieho množstva pokožky, čo sa prejavuje ako šupinky na povrchu tváre alebo tela. V tomto stave koža popraská a môže byť vždy náchylnejšia na bakteriálne infekcie.

Skutočná hlavná príčina psoriázy nie je známa. Rovnako nie je známy všeobecne účinný liek, ktorý by chorobu úplne vyliečil. Niektoré štúdie ale ukázali, že včelie produkty a hlavne propolis (včelie lepidlo) môže byť prospešné pri liečbe psoriázy.

Náš zákazník Tomáš dostal náhodou pred pár mesiacmi do daru náš Balzam na päty. Tento balzam je primárne určený na starostlivosť o suché a popraskané chodidlá, ale tiež o suchú a citlivú pokožku na iných miestach ako napr. na lakťoch. Tiež, zo všetkých našich balzamov obsahuje najväčšie množstvo propolisu. Ako sám hovorí, balzam mu, takmer zázračne, pomohol okamžite ako žiaden iný produkt predtým:

“Už roky sa trápim s psoriázou (lupienkou). Dlhodobé užívanie mastičiek s kortikoidmi mi kvôli vedľajším účinkom spôsobovalo zhoršenie zraku, ba dokonca som musel u očného lekára podstúpiť aj vyšetrenie  šedého zákalu, pretože, ako mi sám lekár potvrdil, kortikoidy ho môžu vyvolať, ak sa užívajú dlhodobo.Som veľmi vďačný za to, že som sa dozvedel o vašom balzame s propolisom, ktorý mi veľmi pomáha zmierňovať neblahé následky psoriázy na pokožku. Vďaka vašemu balzamu mi už po pár dňoch zmizli popraskané rany a pokožka sa začala uzdravovať a hojiť.

Žiaľ hneď ako som prestal mastičku užívať, napríklad preto, že som na ňu zabudol, tak mi pokožka začala opäť praskať a vysušovať sa. Balzam na päty preto užívam pravidelne minimálne 2x denne (ráno a večer), ideálne 3x denne pre čo najlepší účinok. Keďže balzam nerieši symptómy psoriázy a dokáže jej následky len zmierniť, je potrebné liečiť aj príčiny tejto choroby, ktoré sú častokrát spojené s problémami v tráviacom trakte. Mne osobne preto veľmi pomáha aj elixír od sv. Hildegardy zložený z vína, včelieho medu a bylinného extraktu zo šalvie muškátovej, mäty a feniklu.

Týmito dvoma prírodnými prostriedkami sa dá bojovať s psoriázou aj prírodnou cestou bez farmaceutických kortikoidov na predpis a to najmä vtedy, ak si človek či už z finančných, alebo časových dôvodov nemôže dovoliť niekoľko týždňový pobyt pri mori, alebo v kúpeľoch, ktoré sú, spolu so správnym jedálničkom a dostatočným a pravidelným spánkom, z mojej skúsenosti tým najlepším riešením pre túto chorobu.”

Za tie roky sme dostali už niekoľkokrát spätnú odozvu ako naše balzamy pomáhajú na kožné choroby ako psoriáza alebo atopický ekzém. Veríme, že je to pre čistotu našich produktov, lebo všetky včelie zložky v nich - propolis, vosk, surový med - sú priamo z nášho včelárstva.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Vcely.sv.Ambroza
Vcely.sv.Ambroza
5802 predaných ks, 1688 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Sme špecialisti na prírodnú včeliu kozmetiku pre veľmi citlivú pleť. Ponúkame aj náš surový včelí med. Nefiltrovaný. Nepasterizovaný. Nefalšovaný. Priamo z úľa do pohára.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - balzam na päty s včelím voskom - 8541401_balzam na päty s včelím voskom by Vcely.sv.Ambroza
 2 komentárov
 Páči sa 84 ľudom
9,99 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »