Žurnál+

Med a tehotenstvo

P
Vcely.sv.Ambroza4458 predaných ks, 1399 hodnotení

Marianna S. » Blogy / 2020-10-28 07:00:02 /  2 komentáre / 16 lajkov

Tehotenstvo je čas, kedy venujeme viac pozornosti nášmu zdraviu. Môže nám med pomôcť lepšie sa postarať o telo počas týchto deviatich mimoriadnych mesiacov? Pozrime sa na fakty o účinkoch medu počas tehotenstva.

Je bezpečné jesť med počas tehotenstva?

Konsenzus odborníkov na výživu je, že med je bezpečný aj počas tohto obdobia. S výnimkou, ak máte cukrovku typu 1, typu 2 alebo gestačný (tehotenský) diabetes. Určite je potrebné, aby ste dbali na výživu počas tehotenstva. Potrebujete si zabezpečiť dostatočný prísun vitamínov a minerálov, ktoré vy a vaše dieťa potrebujú. Teda, nie je dôvod prestať jesť počas tehotenstva med.

Surové potraviny môžu predstavovať riziko pre vaše zdravie a zdravie vášho dieťaťa. Našťastie surový med medzi ne nepatrí. Med nepredstavuje riziko pre zdravie tehotnej ženy alebo jej nenarodené dieťa. Takže, ak radi používate med do čaju, pečenia či jogurtov, pokojne si ho môžete užívať aj počas tehotenstva. Okrem toho, med je chutný, sladký a je vhodnejším sladidlom ako cukor alebo glukózovo-fruktózový sirup. 

 

 

Používanie medu počas tehotenstva

Počas tehotenstva sa imunitný systém mení, aby chránil ženu, no predovšetkým bábätko, ktoré v jej tele rastie. Imunitný systém musí zvládať väčší nápor a žena je vo väčšom riziku, že podľahne nejakej infekcii. Mnohé štúdie ukázali, že med môže pomôcť pri diagnózach ako sú astma, pomáha pri liečení povrchových rán, alebo pri kašli či zapálenom hrdle.

 

 

Med a bolesti hrdla počas tehotenstva

Kašeľ a zapálené hrdlo nás môže prekvapiť kedykoľvek počas roka. Pred tehotenstvom ste najskôr použili medicínsky sirup proti kašľu alebo pastilky. Počas tehotenstva ste možno opatrnejšia. Vyskúšajte med s jeho prirodzenými protizápalovými účinkami.

Med môže pomôcť proti striám

Med používala už Kleopatra na udržiavanie elasticity pokožky pre jej mladší vzhľad. Med pomáha znižovať zápaly a udržuje pleť hydratovanú. To všetko znižuje pravdepodobnosť vzniku strií.

Med a jogurt proti kvasinkovej infekcii počas tehotenstva

Kvasinková infekcia (candida) je bežná počas tehotenstva. Používanie jogurtu a kvetového medu sa osvedčilo mnohým ženám ako náhrada za protikvasinkový krém.

 

 

Kedy sa vyhnúť medu

Všetky druhy medu sú prírodnými sladidlami. Med obsahuje glukózu a fruktózu. Preto každý med predstavuje pre cukrovkára cukor. Ak máte nábeh na cukrovku, alebo ňou už trpíte, poraďte sa s vaším lekárom ohľadom konzumácie medu počas tehotenstva. 

Med by nemal byť podávaný deťom do jedného roka života. Jedná sa totiž o nespracovaný prírodný produkt. Tráviaci trakt dojčaťa ešte nemá dostatok “dobrých” baktérií, ktoré by si poradili s tými “zlými”. Pre deti a dospelých toto ale nepredstavuje žiadne riziko a dokonca ani pre tehotnú ženu, ktorej telo si vie prirodzene poradiť s baktériami a chráni pred nimi svoje vyvíjajúce sa bábätko.

Môže med pomôcť otehotnieť?

Med zmiešaný so škoricou je prastarým receptom na pomoc s otehotnením. Žiaľ, neexistuje k tomu žiadna vedecká štúdia, ktorá by toto tvrdenie podporila. Ak sa ale pozrieme na účinky medu a škorice, asi nebude ďaleko od pravdy. Med aj cejlónska škorica (nie bežná čínska typu Cassia) obsahujú účinné flavonoidy a polyfenoly. Tie pomáhajú zvyšovať prietok krvi a potláčajú zápaly, čím podporujú zdravie rozmnožovacích orgánov. Štúdie na zvieratách ukázali, že med zlepšil hormonálnu nerovnováhu spôsobenú stresom z okolia, čo môže ovplyvniť mieru plodnosti. V prípade mužskej neplodnosti, menšie štúdie ukázali, že med môže pozitívne ovplyvniť mobilitu spermií a kvalitu semena.

 

 

Mimochodom, naše medy v úľových krabičkách môžu byť krásnym darčekom pri príležitosti narodenia bábätka :)

Komentáre

fullsewingleather Skvelo popísané, veľa hodnotných informácii☺

2020-10-28 11:35:381x

MirianaOli Super, že ponúkate domáci medík a ešte aj s rôznymi užitočnými informáciami či radami:)

2020-10-29 19:15:121x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - krém na strie s propolisom - 9333652_krém na strie s propolisom by Vcely.sv.Ambroza
 Páči sa 65 ľudom
11,99 €
 - slnečnicový med - víťaz Great Taste - 12174200_slnečnicový med - víťaz Great Taste by Vcely.sv.Ambroza
 5 komentárov
 Páči sa 182 ľudom
8,99 €
 - snehobiely med zo slovenských kvetov - 12003412_snehobiely med zo slovenských kvetov by Vcely.sv.Ambroza
 14 komentárov
 Páči sa 174 ľudom
8,99 €
 - med z divých kvetov s cejlónskou škoricou - 12003422_med z divých kvetov s cejlónskou škoricou by Vcely.sv.Ambroza
 9 komentárov
 Páči sa 152 ľudom
9,99 €
 - med z bieleho agátu - 11990570_med z bieleho agátu by Vcely.sv.Ambroza
 Páči sa 95 ľudom
8,99 €
 - lipový med - 12191584_lipový med by Vcely.sv.Ambroza
 Páči sa 73 ľudom
8,99 €
 - med z lesných kvetov - 12003449_med z lesných kvetov by Vcely.sv.Ambroza
 Páči sa 79 ľudom
9,99 €
 - pomarančový med - 11664416_pomarančový med by Vcely.sv.Ambroza
 Páči sa 80 ľudom
8,99 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »