Domov » Žurnál+ » Autor: Marianna Slezáková

Žurnál+

Aký je rozdiel medzi lesným a medovicovým medom?

Marianna S. » Tvorba / 2018-09-30 17:00:01 /  1 komentár / 43 lajkov

Aký je teda med z lesa: lesný alebo medovicový? Slovenská legislatíva pojem lesný med nepozná. Podľa nej môžu byť medy kvetové, medovicové alebo zmiešané (kvetovo-medovicové). 

Každý včelár, ktorý má včely v lese, vám ale povie, že každý jeho med je lesný. A má pravdu, lebo je predsa z lesa :) Lesné medy sa delia podobne ako medy všeobecne na:

Kvetový lesný med - pochádza z kvetov rastúcich v lese ako napr. maliny alebo bylinky z lesných lúk.

Medovicý med - nepochádza z nektáru/kvetov, ale z medovice. Tá je výlučkom hmyzu, ktorý sa živí šťavami lesných stromov, hlavne ihličnatých. Medovicový med obsahuje oproti kvetovému menej cukrov, ale zato viac minerálnych látok a rastlinných farbív. To ale neplatí vždy a záleží od akého stromu a hmyzu medovica pochádza.

Zmiešaný lesný med - je to med, ktorý včely vyprodukovali z medovice, ale zároveň aj z kvetov, ktoré v tom čase kvitli. 

My máme pre vás v ponuke dva medy z Levočských vrchov, vyprodukované mimo ľudských obydlí ako záhrady a polia. Medovicový med - jedľa a smrekovec je čistý medovicový med s unikátnou kombináciou jedle a smrekovca opadavého. Jedľa dáva medu krásnu tmavohnedú farbu so zelenkavým nádychom a smrekovec zasa bohatú chuť a aromatickú vôňu.

Náš med, ktorý sme nazvali lesný med, obsahuje oproti medovicovému nektár lesných kvetov, hlavne mätu, komonicu, lipu, bodliak a pakost. Obsahuje toľko medovice, že podľa slovenskej legislatívy by sme ho už mohli klasifikovať ako medovicový. Náš medovicový med ale obsahuje tak vysoké hodnoty medovice, že sme tieto dva medy chceli odlíšiť. Vy, naši zákazníci a podporovatelia, budete tak mať možnosť ochutnávať a porovnávať rôznorodé a úžasné chute, ktoré vedia vyprodukovať iba silné včelstvá v nedotknutých slovenských horách.

Komentáre

BioHandmade ♥ ♥ ♥

2018-09-28 17:33:221x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - lesný med - 9924000_lesný med by Vcely.sv.Ambroza
 Páči sa 45 ľudom
7,99 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »