Domov » Žurnál+ » Autor: Norbert Valakovič

Žurnál+

Kniha Poznanie

Norbert V. » Tvorba / 2019-03-20 20:40:08 /  2 komentáre / 9 lajkov

Prečo Poznanie?

Akosi som sa nedokázal zmieriť s tým, že čoraz viac ľudí (hlavne mladých ľudí) pácha samovraždy. Áno, je to veľmi smutné a bolestné. Hlavne pre ich rodičov a príbuzných.

Je to akýsi nákazlivý vírus, ktorý pohlcuje čoraz viac ľudí. Dievčina sa poháda s priateľom, alebo dostane v škole zlú známku a v depke ju napadne jediné riešenie, spáchať samovraždu.

Viem, je to trochu drsné a možno si teraz viacerí poviete že trochu preháňam, ale vôbec nie. Uisťujem vás, že viem o čom píšem. Ročne spácha vo svete samovraždu približne milión ľudí, to znamená asi dvaja ľudia za minútu. Sú to obrovské čísla a tie čísla každým rokom stúpajú.

Sú to obrovské straty a neznesiteľná bolesť ich rodín a priateľov. Sú to zväčša psychické problémy. Neustály tlak problémov na človeka zo všetkých strán, keď sa dostáva do hlbokých depresií. Cíti sa nepochopený a opustený. Nevládze niesť ďalej takú ťarchu na svojich pleciach a jediné východisko z toho šialenstva je samovražda. 

Viem, nie je jednoduché odraziť sa z toho dna, keď sa tam človek dostane, ale ani nemožné. Vždy máme predsa aj inú možnosť, ako ukončiť svoj život.

Kniha Poznanie je krásny príbeh o mladom dievčati, na ktoré sa problémy sypali zo všetkých strán, a tak sa rozhodla ukončiť svoje trápenie samovraždou.

Lenže v mojom príbehu má dievčina to šťastie, že sa dostane do akejsi inej dimenzie, alebo sna, v ktorom stretáva svojho anjela strážneho, ktorého má každý z nás. Ten anjel strážny ju sprevádza rozprávkovo krásnym mestečkom a vysvetľuje jej pravidlá a zákony života. 

Dozvedá sa o nesmiernej sile vesmíru a vlastných myšlienkach. Zisťuje ako veľmi si ubližovala sama a ako obviňovala za to celý svet. Pochopila že jediná osoba, ktorá jej dokáže ublížiť, alebo ju vyšvihnúť na výslnie šťastného a pokojného života je ona sama. Nikto jej v tom nemôže zabrániť, pretože keď sa pre niečo rozhodne celým svojím srdcom, tak celý vesmír sa spojí, aby jej sen splnil.

Napokon dostane neodolateľnú  chuť vrátiť sa na našu krásnu modrú planétu a ako to celé dopadne zistíte, ak si túto krásnu knižočku zakúpite. S určitosťou viem povedať, že každý si v nej príde na svoje, i keď je začiatok trochu šokujúci. Ale ak budete čítať až do konca, zistíte, že prvé kapitoly v knihe mali svoje opodstatnenie.

Prajem vám príjemné čítanie a nezabudnite mi napísať komentár:)

Komentáre

Lesiavelin Veru, šíri sa to ako mor...táto téma je trochu tabu, ale podľa mňa je dobré o tom povedať aj nahlas, tým by sa mohlo predchádzať mnohým samovraždám...neviem čím to je či touto dobou, ale v minulosti ich až toľko nebolo ako dnes...nedávno som sa dozvedela o jednej vzidialenejšej známej, nebola najmladšia ale mala ešte život pred sebou, rozhodla sa to ukončiť, tak som si viac začla uvedomovať aký je život krehký, že jeden deň tu sme a další už nemusíme...

2019-03-21 00:07:34

ValakovicNoro To je pravda. Preto je lepšie menej sa obávať o budúcnosť, alebo ju detailne plánovať a rýpať sa v minulosti. To sú svety ktoré neexistujú. dôležitý je okamih, tu a teraz!!! Tak si ho vychutnajme naplno,pretože naozaj nikto z nás netuší, čo bude zajtra. zajtrajšok sa o seba postará sám:) Život je naozaj veľmi krehký. Žiaľ je taká doba, že je čoraz viac psychických problémov a boja sa o nich hovoriť.

Ďakujem za komentár:)

2019-03-21 05:16:42

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ValakovicNoro
ValakovicNoro

Mojou neskutočnou vášňou je tvoriť. Preto moje obrazy vychádzajú z hĺbky mojej duše a ruku pri maľovaní, alebo písaní kníh mi vedie môj anjel strážny, ktorého má každý z nás.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »