Domov » Žurnál+ » Autor: Monika Uličná

Žurnál+

Naša vysnívaná handmade boho svadba

Monika U. » Tvorba / 2024-02-19 17:00:01 /  Pridaj komentár / 15 lajkov

Ako handmade tvorkyňa som sa na svoju svadbu neskutočne tešila.

Vedela som, že sa budem môcť na 200 % realizovať podľa seba a takmer všetko si vyrobiť sama. Samozrejme, nemohli chýbať ani výrobky mojich kolegov, iných handmade tvorcov. Veľakrát sa mi potvrdilo, že najkvalitnejšia je práve ručná práca. Tá si vyžaduje určitý čas, talent, nápadidosť, múzu, dar, kreativitu a mnoho ďalšieho, čo tvorca vkladá do výrobku. Veľakrát sa mi tiež potvrdilo, že nič, čo je vyrobené rýchlo, nebude kvalitné a nebude s dušou tvorca. Navyše, nie je nič lepšie, ako osobná komunikácia s výrobcom, jedinečnosť a originalita, ktorú si v obchodoch nekúpite. Ale o tom možno v inom článku.

Prvá vec, na ktorej sme sa potrebovali dohodnúť, bol štýl, v akom sa mala naša svadba a svadobná výzdoba niesť. Rozhodovala som sa medzi greenery a boho štýlom, ale boho štýl nakoniec vyhral. Boho, bol TOP trendom minulého roku. Tento trend mi vyhovoval aj z hľadiska kvetinovej výzdoby. Suché trávy som zbierala celé leto, takže som ich mala zadarmo a do ikeban sme len dokúpili živé kvety. Rozhodovala som sa medzi bielou, maslovobielou alebo púdrovoružovou, ktorá nakoniec aj vyhrala.

 

 • Svadobné oznámenie

Keď už bola jasná farba a štýl, mohla som sa pustiť do svadobných oznámení. Vedela som, že s tými našimi sa vyhrám. Takže to nemohlo byť nič jednoduché. Svadobné oznámenia boli zhotovené v slovenskej aj nemeckej verzii, keďže sme mali aj nemeckých hostí. Vedela som, že bude otváracie, s fotkou, pečaťou, mašľou a ozdobené suchými trávami a kvetmi. 

Na fotkách s oznámením možno vidieť aj handmade náušnice od sikovnej šujtáš tvorkine Vero_creo.

 

 • Náramky pre družičky

Náramky pre družička sú moja srdcovka a robím ich najradšej. Pred tými mojimi som mala trochu stres. Dlho som sa nevedela rozhodnúť, ako majú vyzerať, niekoľkokrát som ich prerábala, dokonca aj pre malé družičky, keďže som nebola spokojná s farbou. Tu je finálny výsledok.

 

 • Pierka pre svadobných hostí

Pierka mali vystižovať jemnosť, romantickosť....jednoduché, krásne. Jemná béžová s krajkou a perličkovým srdiečkom.

 

 • Svadobná kytica

Svadobnú kyticu originál nám vyhotovili v kvetinárstva, samozrejme z tráv, ktoré som si nazbierala. Fotenie sme mali o mesiac neskôr a na toto fotenie som si vyrobila duplikát mojej svadobnej kytice z umelých kvetov.

 

 • Menovky

V podobnom duchu sa niesli aj menovky pre svadobných hostí. Menovky boli tiež s pečaťou s našimi iniciálkami a súchými trávami.

 

 • Venčeky na dvere nevesty a ženícha

Venčeky boli samozrejme tiež v mojej réžii. Na zlatom kovovom kruhu, pampas trávy s bielymi a púdrovoružovými kvetmi, s nápismi "Vydávame dcéru", "Ženíme syna".

 

 • Krabička na obrúčky

Drevená krabička na obrúčky so srdiečkom, zdobená rovnakými kvietkami.

 

 • Etikety a stužky na svadobnú pálenku a víno

V podobnom štýle ako svadobné oznámenie, aby všetko spolu pekne ladilo.

 

 • Svadobné auto

Výzdobou na aute boli tieto dve srdcia. Jedno väčšie, druhé menšie. Taktiež mašle na spätných zrkadlách a kľučkách. Bohužiaľ nám na svadbe pršalo a trochu nám zmokli. Našťastie sa nám ich podarilo vysušiť a nechali sme si ich na pamiatku.

 

 • Svadobná sála

Výzdobu svadobnej sály sme nechali na miestnu svadobnú agentúru, ktorá sa nám postarala aj o catering. Mali sme okrúhle stoly a chiavari stoličky, ktoré dodali sále iskru. Ikebany na stoloch boli z mojej dielne. K nazbieraným trávam som dokúpila gypsomilku, ruže a iné kvety v bielej a ružovej farbe. A bolo hotovo.

 

 • Svadobná torta

Svadobnú tortu nám piekla šikovná miestna cukrárka, ktorú sme mali overenú. Trávy boli samozrejme z môjho samozberu. :D

 

 • Svadobná kniha hostí

Knihu hostí nám ručne namaľovala tvorkyňa Nezábudka. Dokonale zapadla. Hostia nám do nej lepili fotky z instaxu a písali originálne priania.

 

Nakoniec to všetko spolu celkom pekne ladilo. Čo poviete?

Naša cena sa pohybovala v strednej cenovej kategórii. Na niečom sa nám podarilo ušetriť, niekde sme zase priplatili. Stavili sme však hlavne na kvalitnú a dobrú zábavu. Podrobnejšie v ďalšom žurnále.

Chcela by som Vám zhrnúť aj pár mojich rád, odporúčaní, postrehov, tipov ako ušetriť a pod. Ale to už nabudúce.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

UniqueDecor
UniqueDecor
87 predaných ks, 28 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte na stránke mojej tvorby, od ktorej som sa snažila veľakrat odpútať a uvažovala som nad jej zmyslom, no vždy som sa k nej vrátila. Keď tvorím, čas mi ide veľmi rýchlo, nevnímam moc svet okolo seba, vychutnávam si to a ide mi to akosi samo. ♥️

Všetky vecičky ktoré tvorím sú jedinečné a niekedy je ťažké spraviť totožný duplikát. Takže ak si niečo objednáte, môže sa to jemne líšiť.
Môže sa tiež stať, že sa mi nepodarí zohnať presne ten istý materiál ako vidíte na fotografii. Vždy sa však snažím zohnať taký, aby čo najviac zodpovedal tomu, čo je použitý na výrobku, ktorý si objednáte. Vždy vás ohľadne tohto kontaktujem a je lepšie keď sa dohodneme.
Pri balení výrobkov sa snažím recyklovať baliaci materiál.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Menovky s pečaťou "our dream wedding" - 15967169_Menovky s pečaťou "our dream wedding" by UniqueDecor
 Páči sa 3 ľudom
1,01 €
 - Kytica "our dream wedding" - 16121206_Kytica "our dream wedding" by UniqueDecor
 Páči sa 4 ľudom
45 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »