Domov » Žurnál+ » Autor: Nina Královič

Žurnál+

Vyšívaniny v mojom brlohu

Nina K. » Tvorba / 2019-08-28 16:20:52 /  3 komentáre / 14 lajkov

Brloh je môj šijací kútik alebo teda celá izba :)

Snažím sa tu udržiavať nejaký stupeň organizácie a estetickosti, hoci väčšinou, čo si budeme hovoriť, tu mám bordel (tvorivý!).

V rámci postupného prerábania do nedosiahnuteľnej dokonalosti, ktoré sa ťahá už roky, som si presne pred dvomi rokmi vymyslela, že si vyšijem nejaké tematické dekorácie a dám si ich na stenu. A trvalo mi to iba... tie dva roky. Asi to bude spôsobom výroby - ručne krížikovým stehom. 

Tak aby ste veľa nemuseli čítať (podrobnejšie vysvetlenie aj k jednotlivým sloganom som uverejnila na svojej stránke) budem sa snažiť odprezentovať to hlavne vizuálne.

 

2x meraj

Dvakrát meraj a raz strihaj. Strihanie som vyhodila zámerne, lebo si myslím, že pokiaľ máte zle namerané, už to nič nezachráni. SMOLA

 

JE TO LEN látka/láska

Je to len látka - tiež sa bojíte strihať do peknej látky a nechávate si ju ,,napotom" a to potom nejak neprichádza? Aj mne sa to stáva, ale nadýchnem sa, zas tak veľa nemôžem pokaziť, je to len látka.

Je to len láska - moju tvorbu už nemôžem považovať iba za koníček.

 

Šťastný ŠIVOT

Prečo je Ž opačne? Lebo to nie je Ž!

Šitie, zvuk pradenia motora šijacieho stroj, cvakajú nožnice, sviští látka pri práci, šúcha sa rozrobený výrobok o stôl, praskajú nite pri páraní, syčí para zo žehličky, padajú špendlíky na zem, jazdí bežec po zipse… Celé to spektrum zvukov v mojom brlohu by som nenazvala lepšie ako ŠIVOT.

 

Vypáraj to hneď alebo navždy trp

Poznám také porekadlo: čo pokazí ihlička, to napraví žehlička. A musím s ním nesúhlasiť. Dobrá správa je, že nepresnosti sa dajú väčšinou opraviť - v šití zväčša páraním. Keď to ale neopravíte, tá chyba sa bude naschvál pretŕčať a ukazovať a liezť vám na nervy. A koľkokrát sa mi už stalo, že som si hovorila, ,,ale to je dobre" a nakoniec som rozoberala hotový výrobok, aby som sa vrátila k nejakej maličkosti zo začiatku. 
A áno, mám doma pár vecí, pri ktorých už neostáva nič iné, len navždy trpieť :D

 

Šijací stroj

Priznávam, pri tejto výšivke som prokrastinovala viac ako 16 hodín. A načo to bolo dobré? Na dekoráciu :)

 

Keď ti všetko trvá 300 rokov a máš teraz iba 25Som pomalá a viem to. Možno o 274 rokov dokončím všetky rozrobené veci, ušijem všetky nápady, naučím sa konečne robiť v programoch, ktoré som si kúpila a v mojom šatníku už nebude žiadne kupované oblečenie. Zatiaľ sa snažím uspokojiť s tým, čo (už) mám za sebou v (už) dvadsaťšestke. Snažím sa zamerať na kvalitu, nie na kvantitu.

 

DOKONČENÉ je lepšie ako DOKONALÉ

TRUE STORY BRO. Pravda. PRAuDA!!!

Áno, nerobím dokonalé kópie, áno, občas mi steh ujde o milimeter a niekedy aj o viac :-o 
Aj o tom je handmade, nie je to pásová výroba robotom, takže sa vždy nájde nejaká nepresnosť. Alebo ako niektorí hovoria: originalita!
Aj na tejto výšivke je viacero chýb, priznávam. Ale? Dokončila som.

 

BONUS

V skutočnom živote som študentka na doktorandskom, kde z toho robím vedu. Tento obrázok mám zavesený na stene v mojej kancelácii/labáku.

 

Vyšívaniny spolu

a ešte jeden roh z môjho brlohu/dielne/šijacieho kútika so spomínanými vyšívaninami. ÁÁÁno už dlho chcem o ňom napísať nejaký obsiahlejší článok... ale možno o 100 rokov, viete ako.

P.S. hodiny mám od LaHodky, akurát som im prelepila ručičky na červeno, nech na to vidím

Je mi tu príjemne :)

Komentáre

eko.brnka Parádny kútik a "Božke" sa v ňom isto nielen dobre spí, ale aj pracuje :-)

2019-08-28 17:05:39

imageB Super brlôžtek, 100 bodov :)

2019-08-28 23:42:45

SalixAlba super článok a krásne vyšívané obrázky:) a o 100, či 200 rokov...najdôležitejšie je začať...a to najlepšie hneď:)

2019-08-29 08:55:40

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
TvoreNina
TvoreNina
448 predaných ks, 256 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Volám sa Nina a vo svojom brlohu vytváram textilné (s)tvorenia. Navrhujem a šijem pestrofarebné veci z jednofarených látok, hrám sa s rozmanitými materiálmi, hľadám nové postupy. Vystihuje ma viacero obľúbených techník a farieb :)

Na objednávku rada vyrobím veci, ktoré už mám v ponuke, môžu byť personalizované, rozdielnej farby alebo inak pozmenené :)

Iné výmysly a námety momentálne nie som schopná zhmotniť, snažím sa dokončiť doktorandské štúdium. Som vďačná za Vašu podporu a trpezlivosť a že mi držíte palce, ďakujem!

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »