Domov » Žurnál+ » Autor: Mária Hredzáková

Žurnál+

Tvorivá sobota - studený porcelán

Mária H. » Fotopostupy a Návody / 2018-10-13 12:24:54 /  4 komentáre / 13 lajkov

Po dlhom čase som sa dostala so Sárkou k tvoreniu. Viete, taký ten pocit, že chcete byť iba s ňou a spolu niečo vytvoriť. Tešiť sa, až sa to podarí a potom sa tešiť, keď budete obdarovávať. Tešila som sa hlavne na čas s ňou, keď sa môžeme v pokoji rozprávať, vidieť jej úsmev na tvári, keď vie, že v danú chvíľu som tam len a len pre ňu. Milujem tieto chvíle, lebo sú vzácne.

Myšlienku vyskúšať túto hmotu mi vnukla kamarátka, ktorá pred týždňom odovzdávala svadobný dar a mala na ňom krásne srdiečka. Vypýtala som si recept a cez týždeň všetko nakúpila. Nie je to nič zložité a nič nezohnateľné. Potrebujete iba:

220g jedlej sódy

100 g kukuričného škrobu

150 ml vody

Sódu a škrob spolu zmiešame, dáme do menšieho hrnca a prilievame vodu. Postupne ohrievame až hmota začne tuhnúť. Urobí sa nám jednotná hmota, ktorú odstavíme a necháme vychladnúť. Ja som si hmotu rozdelila na 2 časti. Do jednej som pridala škoricu a do druhej perníkové korenie. Mali sme to skoro vianočné. Hmotu sme si rozváľali a vykrajovali.

Ešte minule som kúpila v predajnej sieti KiK pečiatky. Boli v akcii a keďže mám rada takéto malé milé veci, kúpila som rovno tri balenia. Sú tam srdiečka, kvetinky, sovičky, vtáčiky, bicyklík a mnoho iného. A dnes sme ich využili. Jemne sme ich do hmoty otlačili.

Vyskúšali sme taktiež vtlačiť hmotu do 3D silikónových formičiek, ale to vyberieme až hmota uschne. Z formičky na medvedie labky v tvare polovice orieška vyšla krásne, ale predsalen je tej hmoty viac, tak asi bude potrebovať aj viac času na vysušenie.

Teraz sa už naše výrobky sušia – vraj sa nemajú dať ani na topenie ani do rúry iba prirodzene vysušiť, nakoľko by sa mohli stočiť. Tak už budeme len čakať a rozmýšľať, ako ich využijeme. Takéto ozdôbky sa však nemôžu použiť v exteriéri, pravdepodobne by sa rozpadli na základe vlhkosti.

Určite to skúste, lebo ten čas spolu keď niečo tvoríte je nádherný, aj keď to nebudú ukážkové produkty…

M.

Komentáre

Lesiavelin Krásne, malá Sárka je šikovná tvorilka :) má byť po kom ♥

2018-10-13 12:59:15

SMART. Perfektné, my to určite skúsime, keď malá trošku podrastie, už teraz sa na to teším :) vďaka za recept :) inak som prekvapená koľko tam ide tej sódy, waaw

2018-10-13 14:11:29

LUKYKUKI tak toto určite vyskúšame. Tieto tvorivé chvíľky milujeme aj u nás takže ďakujeme za inšpiráciu :)

2018-11-09 15:42:281x

Tri.bodky dakujem krasne, mame v plane dalsie tvorenie tak nas sledujte :) pred Vianocami je to krasne, ked su take dlhe chvile...majte krasny cas spolu

2018-11-09 15:47:55

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Tri.bodky
Tri.bodky
229 predaných ks, 76 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Milujem poéziu, úvahy, zamyslenia...píšem, študujem, rozjímam, teším sa v krásnych veciach čo nám život nadelí, príroda nachystá...

Ak by ste si objednali z obchodíku tu na sashe: Barut - prídu Vám výrobky spolu, nakoľko je to môj druhý profil...

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »