Domov » Žurnál+ » Autor: Mária Hredzáková

Žurnál+

Prázdninové pečiatkovanie

Mária H. » Tvorba / 2019-08-19 17:00:01 /  3 komentáre / 48 lajkov / 644x zobrazený

Dnes sme boli celý deň na firme. Dcérka nám pomáhala i oddychovala. Poobede, keď už bolo veľmi horúco na šantenie po vonku sa usadila v mojom - našom ateliéri a prosila ma, aby sme niečo znova tvorili.

Dlhšie pozerám na môj biely hodvábny papier, do ktorého balím niektoré výrobky, že by sa mi páčil, kebyže je krajší, originálnejší a taký "náš". Minule ma niekde upútal nádherný hodvábny papier s potlačou. A odvtedy som chcela vyskúšať, či sa dá na tento typ papiera pečiatkovať a ako by to asi vyzeralo.

V ateliéri som poctivo deň predtým upratovala, tak sme sa kľudne rozložili na zemi. Predsalen s takto veľkým silnejšie otlačená farba by prešla až na podlahu.

A už sme sa nechali unášať fantáziou. Farba striedala farbu, vzory sa menili, skúšali sme a smiali sme sa. Ruky sme mali poctivo špinavé a naša hlasitá radosť dokonca upútala manželovu pozornosť a tak nás prišiel skontrolovať. Papiere boli všade okolo nás spolu s farbami, pečiatkami a všetkým potrebným. Na pečiatkovanie sme využili akrylové farby, odporúčam slabšiu vrstvu, ale ako sme si pečiatku namočili tak sa dala otláčať aj viackrát. 

Výsledok sa mi veľmi páči, dokonca som stihla jednu objednávku už zabaliť do tohto nového papiera. Slabšie odtlačky spolu s tými silnejšími. Pravdupovediac sa mi páčila tmavomodrá farba. Po tom, ako dcérka skonštatovala, že teda ona si už svoje odrobila, som si ja užila to pečiatkovanie sama. 

Verím, že mojich zákazníkov okom poteší tento papier a tiež verím, že si znova nájdem čas na výrobu nových pečiatok i hodvábneho papiera.

Vaša M. a S.

Komentáre

johanahol Krásny papier

2019-08-19 20:54:18

MirianaOli Radosť detí z výsledku svojej prácičky... super:)

2019-08-20 10:55:26

imageB Chválim malú brigádničku :)

2019-08-21 09:34:22

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Tri.bodky
Tri.bodky
389 predaných ks, 139 hodnotení

Milujem poéziu, úvahy, zamyslenia...píšem, študujem, rozjímam, teším sa v krásnych veciach čo nám život nadelí, príroda nachystá...

Ak by ste si objednali z obchodíku tu na sashe: Barut - prídu Vám výrobky spolu, nakoľko je to môj druhý profil...

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »