Domov » Žurnál+ » Autor: Mária Hredzáková

Žurnál+

Nové projekty...

Mária H. » Tvorba / 2019-06-01 09:51:40 /  2 komentáre / 7 lajkov

Kto ma pozná vie, že neobsedím. Nemyslím to tak, že nevydržím sedieť na jednom mieste, to isto nie. Veď moja práca je z polovice za počítačom – grafické návrhy a komunikácia s klientom. Neobsedím, lebo v hlave mám milión nápadov, a stovky z nich chcem vyskúšať.

Keby existovala práca, kde by sa dalo pekne usadiť a vymýšľať, skúšať a učiť sa, niečo spolu rozbehnúť a potom skúsiť niečo iné, asi by som v nej bola profík. Vôbec to nie je zlé, človek nadobúda skúsenosti, vedomostí, učí sa na vlastných chybách a zlyhaniach.

Mám v pláne ešte… Ale to Vám neprezradím hneď. To Vám budem dávkovať v malých pravidelných dávkach, aby ste si to vedeli užiť. Ale chcem Vám len povedať, že to budú krásne veci, mám pocit, že takéto ešte nikto na Slovensku nerobí, alebo ak áno tak nie tak, ako si to predstavujem ja.

Dnes Vám chcem predstaviť šatôčky, ktoré sme vytvorili spolu so šikovnou Luckou pre moju dcérku. Sú ušité z prírodnej tkaniny – bavlny v hnedastom tóne. Najprv som metráž dozdobila veľrybkami. Jedna tu a druhá zase tam, plávajú si hore dole, krížom krážom. Pečiatky som si sama vyrobila a textilnou farbou pečiatkovala na plátno.

Potom prišla na rad Lucka. Vytvorila strih a šila. Šila a mala to raz dva. Doniesla mi ich hotové a u mňa stáli skoro 2 mesiace. Chýbali im gombíky. Aj vďaka predošlému tvoreniu mám lis na gombíky a tak som si ich sama nachystala. (Tu mám potvrdenie životného pravidla, že všetko je na niečo dobré a vedie nás to k nášmu cieľu. Aj tento lis na gombíky bol kúpený roky predtým a teraz sa mi veľmi hodil.)

Gombíky boli na svete a ja som ich našila a … Tie šatky sú rozkošné. Keby sme vedeli tkať látku, tak môžem povedať že sú handmade od začiatku do konca

Komentáre

eko.brnka Hmmm a kde by sa dali vidieť tie milé šaty?

2019-06-01 15:57:571x

Tri.bodky dakujem za upozornenie :) uz su tu aj fotky

2019-06-01 17:16:41

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Tri.bodky
Tri.bodky
389 predaných ks, 139 hodnotení

Milujem poéziu, úvahy, zamyslenia...píšem, študujem, rozjímam, teším sa v krásnych veciach čo nám život nadelí, príroda nachystá...

Ak by ste si objednali z obchodíku tu na sashe: Barut - prídu Vám výrobky spolu, nakoľko je to môj druhý profil...

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »