Domov » Žurnál+ » Autor: Mária Hredzáková

Žurnál+

Na východe niečo je...

Mária H. » Tvorba / 2018-11-16 09:33:31 /  1 komentár / 11 lajkov

Viem, že s týmto slovným spojením už bolo vymysleného veľa, no ja to píšem z úplne iného dôvodu. Na východe sú šikovní ľudia.

Z východu pochádza aj mladá mamička troch krásnych princezničiek a ja. Možno ju poznáte - Mišena Juhász. Môžem o nej povedať, že je to šikovná a usilovná módna návrhárka, ktorá na sebe pracuje. Mišenku poznám uff - už viac než pol svojho života :) Minulý víkend som bola na jej prehliadke v Košiciach. Konala sa počas Košice fashion week a poviem Vám, to bola nádhera. Spojenie jej ľudových motívov a moderných strihov, čipiek a vzorov a nezabudnuteľnej Veroniky Rabady. Už na konci som mala pre Mišenku ponuku a ona ju prijala.

Tak vznikla táto spolupráca. Mišena si kreslí vzory sama, potom ich skenuje, prevádza do kriviek a privádza na svet za pomoci modrotlače. Takže jej návrhy sú od začiatku jej vlastným nápadom. Strihy si vytvára, skúša, upravuje. No proste je to drina, ktorá oživuje tradície.

Nakuknite pod pokrievku k tejto talentovanej žienke...

 

Prišlo mi ľúto nevyužiť jej nádherné vzory na niečo iné, čo by mohlo ľudí tešiť v každodennom živote. Navrhla som jej teda, aby sme ich spracovali na smaltované hrnčeky. Doplnené sú jedným z mojich textov. 

A tak sa spojili ženy z východu a vznikli aj smaltované hrnčeky, ktoré Vám ponúkame v limitovanej edícií.
 

Som za naše priateľstvo vďačná a som vďačná aj za túto spoluprácu, keď mi Mišenka dala voľnú ruku a ja som si mohla splniť ďalší zo snov. Teším sa, čo ešte spolu vymyslíme.

 

M.

Komentáre

danabortlikova Krásne!

2018-11-16 22:07:30

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Tri.bodky
Tri.bodky
229 predaných ks, 76 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Milujem poéziu, úvahy, zamyslenia...píšem, študujem, rozjímam, teším sa v krásnych veciach čo nám život nadelí, príroda nachystá...

Ak by ste si objednali z obchodíku tu na sashe: Barut - prídu Vám výrobky spolu, nakoľko je to môj druhý profil...

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »