Domov » Žurnál+ » Autor: Ivan Janáč

Žurnál+

Tyrkysová kolekcia

Ivan J. » Tvorba / 2019-06-13 07:00:01 /  10 komentárov / 32 lajkov

Vždy, keď ráno prídem do dielne, zavanie ku mne vôňa kože. Koža na mňa vykúka z radov regálov sýtymi farbami v rôznych hrúbkach a tvaroch. Vlastne skoro vždy mi padne oko priamo tam. Je to taký môj poklad... predstavujem si, ako sa v rolkách kože ukrývajú ďalšie výzvy, ďalšie realizácie, v ktorých naplno využijem potenciál tohto skvelého materiálu. Práca s kožou je naozaj nádherná. Toľko rôznorodých činností, čo stoja za hotovým výrobkom, vytvárajú z tejto práce ustavične sa meniaci kreatívny proces.

Vzniku novej kolekcie práve predchádzala tá chvíľa, keď si ma pri rannej káve zavolala tyrkysová koža a vnukla mi nové nápady, ktoré sa stali realitou. Ďalším článkom v poznávaní brašnárskeho vesmíru. Spomenul som si, že som ju kúpil vlastne náhodou pri kúpe hladenice, ktorú používam tradičnejšie.

Nechcem písať o každej činnosti spojenej s prácou s kožou, to by bolo na román, alebo aspoň na inštruktážnu knihu. Poviem len, že na každú tašku či kabelku sa vytvárajú nové šablóny. Je to využitie matematiky, geometrie a v konečnom dôsledku to smeruje k presnému výrezu šablón, ktoré sú prvým krokom v tvorbe výrobku.

Ak by som sa rozpísal, ako vznikla nová kolekcia, tak prvé výrezy dielcov z tyrkysovej kože viedli k vytvoreniu kabelky Vera. Vera je na pohľad malá, ale priestranná kabelka. Rozhodol som sa, že zatváranie spravím klasickejšie, len na pracky. V tomto prípade na dva remienky našité na klope. Vnútro kabelky je podlepené a podšité čiernou podšívkou z jemnej kože s vreckom na doklady alebo peňaženku. Na vrchnej časti klopy je nanitované jednoduché madlo, ktoré veľmi dobre padne do ruky. Nastaviteľný remeň je prichytený po bokoch pomocou karabín.

Ešte počas tvorby kabelky som začal práce na inej variante kabelky menom Sally. Sally je akási sesternica Very, pretože som na ňu použil tie isté šablóny.  

Ďalším počinom je kabelka Honey. Je to sladké prekvapenie, z ktorého mám veľkú radosť, pretože práca na nej mi bola ako keby odmenou. Honey tvarovo vychádza so starších modelov Panacea, ktoré sú stálicou v mojej galérii. Zatváranie je znovu riešené jednoducho na remienok cez pracku. Vnútro kabelky tvorí podšívka z jemnej kože s vreckom na doklady, peňaženku či mobil. Popruh je nastaviteľný a pripína sa na kabelku karabínami.

Aby kolekcia bola rozmanitá čo do veľkosti, tak i použitia, vznikla nákupná taška Florence. Je to praktická priestranná taška určená na nákupy, alebo do práce... Má jednoduchý štvorcový tvar, po otvorení mierne kuželovitý. Horný otvor je možné zopnúť pomocou patentu, takže vaše veci sú v bezpečí. Vnútro je podlepené, ako inak než čiernou podšívkou z tenkej kože s jedným vreckom na doklady, peňaženku a iné osobné predmety. Nosí sa na pleci alebo v ruke pomocou dvoch uší.

Tak a nakoniec kozmetická taštička Sisi. Je to elegantná malá taštička určená na nosenie len najnutnejších vecí na významné udalosti, do spoločnosti, na párty a podobne. Taštička je špecifická šitým dekorom a otvára sa zipsom vo vrchnej časti. Je podlepená a podšitá čiernou podšívkou. Taštička je doplnená štýlovou retiazkou na nosenie crossbody.

Celá kolekcia vznikala na princípe vyzdvihnutia ženského pôvabu a zmyselnosti. Verím, že Vás oslovila a kabelky z nej ozdobia nejednu z Vás.

Chcem sa touto cestou poďakovať modelkám Dianke Vítkovskej a Lucii Madarovej, ktoré sú nedoceniteľnou súčasťou vzniku tohto žurnálu.

Komentáre

danabortlikova Krásne všetky!

2019-06-10 22:21:10

SalixAlba Krásne odprezentovanie novej kolekcie:)

2019-06-10 23:11:13

imageB Krásne :)

2019-06-11 09:32:49

MilicaM krásne...)

2019-06-13 08:13:47

LubiLove toľká tyrkysová krása! ďakujem za potešenie mojich očí, iste by aj zvyšné zmysly šaleli od týchto kabeliek :)

2019-06-13 10:39:59

Handmade-Astarte krásna práca, nádhera :)

2019-06-13 12:06:58

O.Livia Veru krásne sú :-)

2019-06-13 15:44:08

MirianaOli Krásna tyrkysová kolekcia:)

2019-06-13 20:54:19

medina Nádherné...

2019-06-21 22:00:46

IVCH Krásne výrobky

2019-07-21 00:35:59

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Tanflow
Tanflow
582 predaných ks, 325 hodnotení

Tanflow je značka zaoberajúca sa výrobou kožených výrobkov, dámskych kabeliek a tašiek. Mojím cieľom je pre vás tvoriť s radosťou a trpezlivosťou výrobky, ktoré sú jednoducho jedinečné.

KOŽA AKO KAŽDÝ PRÍRODNÝ MATERIÁL MÁ JEDNU KRÁSNU VLASTNOSŤ : DOZRIEVA A V ČASE SA VYVÍJA, PATINUJE. PRETO MAJTE PROSÍM PRI VÝBERE Z NAŠICH VÝROBKOV NA MYSLI, ŽE FARBA KAŽDEJ KABELKY, KTORÁ JE VYROBENÁ Z HLADENICE, TEDA Z KOŽE, KTORÁ JE ČINENÁ V RASTLINNOM TRIESLE /VŠETKY NAŠE PRÍRODNÉ A RUČNE FARBENÉ KABELKY/...SA BUDE ČASOM VYVÍJAŤ. JEDNODUCHO POVEDANÉ , BUDE TMAVNÚŤ. ČI UŽ DO SVOJEJ PRIRODZENEJ FAREBNOSTI, ALEBO POD FARBOU, MORIDLOM, KTORÉ SME JEJ DODALI MY. NEFARBENÉ KABELKY Z PRÍRODNEJ KOŽE BUDÚ NADOBÚDAŤ KRÁSNY MEDOVÝ A ČASOM KARAMELOVÝ NÁDYCH, LESK . A AK AJ NA NICH NA ÚPLNOM ZAČIATKU NOSENIA VZNIKNÚ VPLYVOM DAŽĎA ALEBO NOSENIA NEJAKÉ FAREBNÉ NEPRAVIDELNOSTI, PRI TROCHE STAROSTLIVOSTI /NATIERANIA OLEJOM ALEBO BALZÁMOM/ SA TO ČASOM VŠETKO ZLEJE DO JEDNOLIATEJ, OKU LAHODIACEJ PLOCHY KRÁSNEJ TEPLEJ FARBY, PRÍJEMNEJ NA DOTYK. BUDE TO PRESNE TO, ČO VŠETCI OD KOŽE OČAKÁVAME. PRI FARBENÝCH KABELKÁCH, OČAKÁVAJTE POSTUPNÉ DOZRIEVANIE FAREBNOSTI SMEROM K TEPLÝM TÓNOM, BUDE TO NIEČO AKO STARNUTIE FAREBNEJ FOTOGRAFIE :) A TERAZ VÁM UŽ PRAJEME PRÍJEMNÉ A NIČÍM NERUŠENÉ VYBERANIE Z NAŠEJ GALÉRIE.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kožená kabelka Vera - 10805766_Kožená kabelka Vera by Tanflow
 2 komentárov
 Páči sa 61 ľudom
140,- €
 - Kožená taška Florence - 10801617_Kožená taška Florence by Tanflow
 1 komentárov
 Páči sa 61 ľudom
150,- €
 - Kožená kabelka Honey - 10810270_Kožená kabelka Honey by Tanflow
 Páči sa 79 ľudom
130,- €
 - Kožená taštička Sisi - 10805474_Kožená taštička Sisi by Tanflow
 1 komentárov
 Páči sa 42 ľudom
80,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »