Domov » Žurnál+ » Autor: Katalin Pénzesová

Žurnál+

Asi je z toho rodinný biznis :)

Katalin P. » Tvorba / 2020-08-09 10:39:49 /  6 komentárov / 19 lajkov

Síce je to jasné od samého začiatku, no od tohto roku je to definitívne faktom: je to rodinný podnik ako lusk.

Kedy sa to začalo? Zhruba pred trinástimi rokmi, no vtedy ešte ručná práca nebola u nás v ponuke. Chodili sme na trhy a ezoterické festivaly s mužom s prírodnou kozmetikou. Len tak popri robote cez víkendy. Potom prišlo jedno dieťa, festivaly ostali. Neskôr prišlo druhé dieťa a s ním aj kamenný obchod, keďže s dvoma detičkami to už nie je také ľahké predávať po festivaloch. V obchode robila moja mamka, ja som sa venovala deťom a môjmu tretiemu dieťatku - môjmu obchodu tiež a už fungoval aj eshop. Potom ale prišiel zlom.

Pred siedmimi rokmi som ostala sama s deťmi. Panika, nervozita, ako ďalej, ako ďalej SAMA...? 

Vtedy som začala hľadať nejaký koníček, ktorý upúta moju pozornosť od starostí. Najprv som začala s domacou kozmetikou, keďže aj obchod je tak zameraný, ale tá výroba mi nejak nesedala. Síce do dnešného dňa si robíme doma balzamy na pery, raz za čas šumivé bomby ale to je asi všetko.

Jedného dňa som navštívila kurz háčkovania a už vtedy som vedela, že môj život s priadzami je navždy spojený. Košíky v nekonečných farbách, nesmierne vzory, s dekoráciami, s uškom či bez, veľké, malé, úžitkové či dekoračné....bol to veľký relax pre môj mozog.

Raz si len tak hľadám novú inšpiráciu na nete a zrazu!!! Úžasné makramé predo mnou! Hneď sa mi ozvalo srdce. Áno, bola to láska na prvý pohľad. Cítila som, že to je to, čo chcem robiť. Dnes už robím nástenné dekorácie, tašky, doplnky, 3D zavesné dekorácie, rekonštrukciu, kvetináče... A obchodík funguje už aj ako showroom pre moju tvorbu.

Detičky rastú tak sme opäť začali chodiť aj na trhy, no nemám svoj stolík iba ja. Ratolesti sa pustili do predaja bratislavských rožkov a majú už aj stálich zákazníkov. Niekedy mi pomáhajú aj pri výrobe makramé, rozčesávanie je pre nich zábava a v predajni zvyknú brigádovať tiež. Samozrejme obe deťúrence majú svoje koníčky. Moja Gabika kreslí, maľuje, Máté hrá brutálne na bubnoch.

Mamina ako dlhoročná pomocníčka doteraz ostala v pozadí, no prednedávnom ma prekvapila vlastnou tvorbou. A dokonca akou! Ona prosím pekne začala pliecť deky. Mäkučké, jemnučké, extra ľahké, hrejivé. Takže do našej ponuky postupne zaradíme aj jej krásne tvorby. Som zvedavá o čo sa ochod rozšíri keď budú aj deti väčšie. 

Skôr či neskôr si každý nájde to čo je jeho srdcu blízke. Hovorí sa, že život je krátky, no podľa mňa je dosť dlhý na to aby sme vyskúšali veľa vecí, aby sme ich veľa nechali aj za chrbtom, keďže sme našli niečo lepšie, zaujímavejšie. Veď život je o neustálej zmene, jedine to je konštantné. A niekedy tie najťažšie zmeny, ako u mňa rozvod, prinášajú práve tie najúžasnejšie príležitosti, vďaka ktorím môžeme rásť, zlepšiť naše životy a možno trošičku aj životy iných. 

Komentáre

Daniela-krizovky Krásne, oko tešiace výrobky a motivujúci príbeh :)

2020-08-09 11:35:49

Talin Ďakujeme za Milé slová! ❤️

2020-08-09 12:04:29

norika21 to máte super .Tvorí celá rodinka :-)

2020-08-09 19:22:06

Talin Veru tak, a dúfam že to tak aj ostane

2020-08-09 20:22:46

imageB Držím palce !

2020-08-11 15:08:16

Talin Ďakujeme ❤️❤️❤️

2020-08-17 00:07:52

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »