Domov » Žurnál+ » Autor: Darina Tutková

Žurnál+

Ako si vybrať nálepky na koreniny

Darina T. » Rady a info / 2018-03-21 00:13:01 /  7 komentárov / 9 lajkov

Mať v kuchyni systém, znamená pre mňa nestrácať čas hľadaním. Ak si chcete zorganizovať koreniny a potraviny, skôr než si u mňa objednáte nálepky, pozrite sa aké máte doma koreničky alebo dózy, dôležitý bude totiž rozmer a tvar.

Moje koreniny a potraviny som dala do sklenených fľaštičiek od výživy či závaraninových pohárov, aby som ušetrila a zároveň zrecyklovala prázdne fľaše. Po obvode oválnej koreničky sa mi ľahko lepili aj väčšie nálepky, no pri iných tvaroch alebo lepení na viečko je potrebné zamyslieť sa nad veľkosťou miesta, ktoré máte k dispozícii.

oválne nálepky na koreničky

Vybrala som do žurnálu koreničky, ktoré zrejme máte väčšina doma alebo si ich možno plánujete kúpiť, aby ste mali lepšiu predstavu aký rozmer sa hodí na niektoré najčastejšie typy koreničiek.

Koreničky Rajtan z IKEA

Na zrezaný bok koreničky si môžete dovoliť pomerne veľkú nálepku až do 5 cm. Ak plánujete dávať nálepky na viečko, myslite na to, že viečko má drážku, čo spôsobí že nálepka sa v tomto mieste nemá o čo prichytiť a bude sa odliepať. 

nálepka na boku koreničky Rajtan od Ikei

Koreničky ÖRTFYLLD z IKEA

Podľa mňa skvelá korenička, ktorá nezaberá veľa miesta a zalepíte na ňu bez problémov aj väčšiu nálepku. Práve pre tento typ koreničiek som navrhla obrázkové nálepky vo veľkosti 4 cm, ktoré výborne vyzerajú napríklad v takomto kuchynskom šuflíku na koreniny.

nálepky s obrázkom a názvom koreniny

Koreničky s tesniacim vrchnákom

Veľmi pekné mi osobne prídu nádobky s tesniacim vrchnákom. Pri ich kúpe však myslite na to či chcete lepiť nálepky na bok alebo na viečko nádoby, pretože na oblé bruško nádoby sa nálepka nedá nalepiť bez pokrčenia. V tomto prípade by bolo lepšie nalepiť nálepku na viečko, vtedy však potrebujete nálepky maximálne s priemerom 4 cm alebo aj menšie. 

tesniace korenicky

Klasické sklenené koreničky

V domácich potrebách najčastejšie narazíte na hranatú sklenenú koreničku s oblým skleneným vrchnákom. Táto korenička má dve varianty, mešiu s objemom 120 ml alebo vyššiu s objemom 150 ml. Práve táto menšia korenička, má výšku boku presne 4 cm, takže pri lepení sa budete musieť snažiť dobre sa trafiť. Aby pôsobila nálepka nenatlačeným dojmom, zvolila by som radšej menšie nálepky s priemerom 3 cm. (Na fotke dole vľavo je vyššia 150-tka so 4 cm nálepkou a napravo nižšia 120-tka s čiernou 3 cm nálepkou.)

Sada koreničiek v stojane

Ak zvažujete kúpu sady koreničiek v stojane, budete lepiť nálepku predpokladám na viečko. Viečko však býva pomerne malé, preto odporúčam menšie nálepky s priemerom 3 cm alebo len 2,5 cm.

čierne nálepky v stojane

Ak máte doma typ koreničiek, ktoré tu nespomínam rada vám poradím cez správu. Ďakujem za váš čas pri čítaní tohto žurnálu a dúfam, že som vám nim pomohla pri výbere koreničiek a veľkosti nálepiek.

Darina

Komentáre

PohladnicePreRadost Darinka, krásne rozpísané, veľmi zaujímavý pohľad priamo do kuchyne :) ... a krásne fotografie ...

2018-03-21 20:18:48

TUTstudio Ďakujem Anikó, už som sa na toto zhodnotenie zberala dlho ale nevedela som ako začať. Väčšina fotiek je od mojich zákazníčok a práve vďaka nim som si utriedila myšlienky. Veľmi pekne im za to ďakujem:-)

2018-03-21 21:34:35

lassova Dobrý deň, pani Darinka, predávate ešte obrázkové nálepky na koreničky Ortfylld z Ikea? Mám záujem takmer o všetky koreniny. Napíšte mi prosím, neviem sa na stránkach orientovať, neviem urobiť objednávku. Kontakt 0911909478, Ďakujem, Laššová

2020-01-09 14:09:01

Mo-Ja Dobrý večer,práve som sa dozvedela o týchto nálepkách?Máte niekde zoznam nálepiek na koreničky?Ďakujem.

2020-02-29 22:12:39

PohladnicePreRadost @Mo-Ja ... ponuku nálepiek má Darinka vo svojej ponuke na https://www.sashe.sk/TUTstudio ... a ak máte špeciálne želanie, napíšte jej cez vnútornú poštu ...

2020-03-01 17:15:28

Mo-Ja Ďakujem.

2020-03-02 19:02:47

TUTstudio Ďakujem Anikó za vysvetlenie pre Mo-Ja, akosi som si nevšimla tento komentár:-)

2020-03-02 20:27:03

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
TUTstudio
TUTstudio
1504 predaných ks, 669 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Máte radi vo veciach poriadok? Ste na správnom mieste:-) Nálepky z mojej grafickej dielne Vám pomôžu zorganizovať si domácnosť.

• Vaše objednávky tlačím raz do týždňa v profesionálnej tlačiarni, kde sú tlačené na veľkom plotri, ľuďmi čo rozumejú veľkoformátovej tlači. Nálepky teda nevyrábam sama doma, preto je dodacia doba 2 týždne.
• Zmeny písma a farby pozadia sú spoplatnené.
• Návrhy na mieru môžu mať dlhšiu dobu dodania ako je uvedené v opise výrobku a sú spoplatnené.


Pôvodné meno haraburda

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Čierna nálepka na koreniny 3 cm - 14702386_Čierna nálepka na koreniny 3 cm by TUTstudio
 2 komentárov
 Páči sa 53 ľudom
0,35 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »