Domov » Žurnál+ » Autor: Marianna Vršková

Žurnál+

Tarotová psychológia: Nový smer a nový pohľad na život

Marianna V. » Osobné Blogy / 2023-09-17 10:32:29 /  Pridaj komentár / 3 lajky

Tarotová psychológia je oblasť, ktorá nadväzuje na starodávne metódy výkladu tarotových kariet a kombinuje ich s modernými psychologickými princípmi. Tento nový prístup otvára brány pre hlboké porozumenie ľudskej psychiky a ponúka nový pohľad na život a jeho výzvy. V tomto článku sa zameriam na to, ako tarotová psychológia môže transformovať náš život a ako ju môžeme využiť na dosiahnutie osobného rastu a pozitívnych zmien.

Rozlúštenie tajomstva tarotových kariet

Tarotové karty majú dlhú históriu a vznikli už v stredoveku. Dnes sú považované za mocný nástroj na introspekciu a sebarozvoj. Každá karta má svoj vlastný význam a symboliku, ktoré nám umožňujú spoznať hlbšie vrstvy našej psychiky a odkryť skryté túžby, obavy a potreby.

  • Veľká arkána a jej význam

Veľká arkána sú skupina kariet, ktoré predstavujú veľké životné udalosti a archetypálne situácie. Súvisia s naším vnútorným rastom, osobnou transformáciou a životnými lekciami, ktoré nás formujú ako jednotlivcov. Každá karta má svoj jedinečný význam a spája sa s konkrétnymi aspektami našej osobnosti.

  • Malá arkána a jej význam

Malá arkána tvorí zvyšok tarotového balíčka a je rozdelá do štyroch kategórií kariet: poháre, meče, palice a mince. Každá kategória sa zameriava na konkrétnu oblasť života a prináša informácie o našich emóciách, intelekte, akciách a materiálnych záležitostiach.

 

Psychologická interpretácia tarotu

Tarotová psychológia pristupuje k výkladu kariet zo psychologického hľadiska. Karty odrážajú naše podvedomé myšlienky, pocity a túžby. Pri interpretácii tarotových kariet sa zameriava na archetypy a symboly, ktoré sa objavujú v kartách a ich spojenie s našimi vnútornými konfliktmi a osobnými výzvami.

  • Jungovská psychológia a tarot

Carl Gustav Jung, švajčiarsky psychológ, mal veľký vplyv na vývoj tarotovej psychológie. Jeho teória o kolektívnom nevedomí a archetypálnych obrazoch nachádzajúcich sa v našich snoch a fantáziách sa spája s významom tarotových kariet. Jung veril, že tieto archetypy predstavujú univerzálne vzorce správania sa, ktoré sú prítomné vo všetkých kultúrach.

  • Sebarozpoznanie a osobný rast

Jedným z hlavných cieľov tarotovej psychológie je dosiahnutie sebapoznania a osobného rastu. Vďaka výkladu kariet môžeme odhaliť aspekty nášho života, ktoré potrebujú pozornosť a zlepšenie. Táto introspekcia nám umožňuje prekonať prekážky, ktoré nás brzdili a napredovať na ceste k vlastnému šťastiu a spokojnosti.

 

Tarotová psychológia a životné rozhodnutia

Pri význame tarotových kariet sa často pýtame na rady a usmernenie pri dôležitých životných rozhodnutiach. Tarotová psychológia nám môže pomôcť lepšie porozumieť rôznym možnostiam pred nami a ich potenciálnym vplyvom na náš život. Táto metóda nám umožňuje premýšľať o možných dôsledkoch a vybrať si cestu, ktorá je v súlade s našimi hodnotami a cieľmi.

  • Osobný rozvoj a pozitívne myslenie

Jedným zo základných princípov tarotovej psychológie je pozitívne myslenie. Táto filozofia nám pripomína, že sme tvorcami vlastného osudu a že naše myslenie ovplyvňuje to, akým spôsobom sa nám darí dosahovať naše ciele. Tarotové karty nás učia, že si môžeme vybrať, ako vnímame situácie, a že náš postoj a sebadôvera môžu ovplyvniť výsledky našich rozhodnutí.

 

Transformácia negatívnych vzorcov

Často sa stáva, že sa opakujeme vo svojich rozhodnutiach a konáme v súlade s negatívnymi vzorcami, ktoré nás obmedzujú. Tarotová psychológia nám pomáha odhaliť tieto negatívne vzorce a transformovať ich na pozitívne. S pomocou kariet môžeme objaviť príčiny našich strachov, neistôt a obmedzujúcich presvedčení a pracovať na ich prekonaní.

Tarotová psychológia a vzťahy

Vzťahy sú kľúčovou súčasťou našej existence a tarotová psychológia môže poskytnúť hlboké pochopenie týchto vzťahov. Vďaka interpretácii kariet môžeme získavať vhľad do našich partnerských vzťahov, rodinných dynamík a priateľstiev. Táto introspekcia nám umožňuje prekonávať konflikty, rozvíjať zdravé vzťahy a budovať pevné spojenie s ostatnými.

 

Tarot a duševné zdravie
Duševné zdravie je neoddeliteľnou súčasťou našej celkovej pohody a tarotová psychológia môže byť cenným nástrojom na zlepšenie psychického blahobytu. Skúmanie našich emócií a pocitov prostredníctvom kariet nám umožňuje identifikovať potenciálne problémy a hľadať spôsoby ako ich riešiť. Tarot nám poskytuje priestor na introspekciu a sebarozvoj, čo môže prispieť k lepšiemu zvládaniu stresu a úzkosti.

 

Záver
Tarotová psychológia predstavuje nový a účinný nástroj na pochopenie nášho vnútorného sveta a dosiahnutie osobného rastu. Táto metóda nám umožňuje premýšľať nad našimi rozhodnutiami, transformovať negatívne vzorce a budovať zdravé vzťahy. Ak sa zameriame na sebarozvoj a pozitívne myslenie, môžeme dosiahnuť pozoruhodné zmeny v našom živote.

__________________________________________________________________________

E-kniha- Inšpirácia tarotových kariet: Objavovanie tarotu ako zdroja múdrosti (Veľká Arkána)
Objavte tajomstvo Tarotu a Veľkej arkány!

Tarot nám otvára dvere k osobnému rastu a sebapoznávaniu. V každej karte sa skrýva múdrosť a inšpirácia, ktorá nás vyzýva na hlbokú introspekciu a objavovanie nášho vnútorného sveta. Všetky oblasti nášho života sú prepojené a preto je dobré mať nadhľad, aby sme videli aj iné perspektívy v čom nám tarot môže pomôcť.

Môžete zakúpiť tu: https://www.sashe.sk/TAROTART_JOURNEY/detail/inspiracia-tarotovych-kariet-objavovanie-tarotu-ako-zdroja-mudrosti-velka-arkana

 

E-kniha- Tarotový zápisník: Od nezdravia k zdraviu

Odhaľ svoju vnútornú pravdu a nájdi cestu k zdravému životu.

Môžete zakúpiť tu: https://www.sashe.sk/TAROTART_JOURNEY/detail/tarotovy-zapisnik-od-nezdravia-k-zdraviu


Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
TAROTART_JOURNEY
TAROTART_JOURNEY
3 predané ks

Vitajte na TAROT ART JOURNEY, kde sa TAROT, UMENIE a MAĽBA spoja s cestou SEBAPOZNÁVANIA, SEBAROZVOJA a SELF-CARE .V mojich E-KNIHÁCH a ONLINE VIDEÁCH nájdete zdroje múdrosti a inšpirácie pre vašu každodennú cestu životom. Otvorte sa NOVEJ CESTE.


Pôvodné meno DIVINARA

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte