Žurnál+

Výšivky od SusanRosy

SusanRosy416 predaných ks, 90 hodnotení

Soňa K. » Tvorba / 2021-06-07 17:00:01 /  14 komentárov / 31 lajkov / 463x zobrazený

Ahoj :) volám sa Soňa a som SusanRosy.

Asi ste si v poslednej dobe už stihli všimnúť veľkú zmenu v mojom obchodíku. Tento článok píšem, aby som vám trošku priblížila, prečo... :)

 

 

Študujem na vysokej škole a popri nej sa venujem ručnej výrobe vecičiek. Okrem toho ľúbim prírodu a trávim v nej veľmi veľa času – na výletoch, na bicykli...

Každý deň sa starám o našu zeleninovú a bylinkovú záhradku, celá je prírodná a bez chémie, chce to však pevné nervy a veľa trpezlivosti (keď nastúpia ničitelia slizniaky :)). Ináč mám našu záhradku veľmi rada a každý rok sa do nej opäť vraciam s novými vlastnoručne vypestovanými priesadami prevažne z našich semienok.

Raz za čas stihnem upiecť kváskový chlebík a vyrobiť si domácu prírodnú kozmetiku. Veľmi rada čítam knihy plné dobrodružstiev. Šijem, modelujem, maľujem, vyšívam, kreslím, recyklujem, aranžujem... robím vlastne všetko, čo sa dá :) no najviac mám rada fotenie, to je moja srdcovka.

 

 

Môj sashe obchodík som naštartovala v decembri 2018. Bol to môj taký pokus, koníček, bavilo ma pre Vás tvoriť všetko možné a skúšať nové a nové techniky.

„Náročná cesta často vedie k tým najkrajším miestam.“

Túto zimu 2020 sa však niečo udialo. Nastal zlom, kedy som si postupne uvedomila, že tu niečo nesedí.

Začalo to asi instagramom a všetkými tými sociálnymi sieťami, kde ľudia propagujú svoje výrobky a ja som pochopila, že zaostávam ďaleko za nimi :)

Veľmi nápomocná bola aj sashe zbierka článkov o tom, ako predávať na sashe Tvorím na internete. Verte, že takto to nefunguje len na sashe, ale vlastne všade inde, kde sa predáva.

Takisto ma posunula vpred aj práca sashe redakcie s vybranými šikovnými tvorcami a ich výťah 2020 - ako pracovať so svojou značkou. 1. diel a 2. diel i 3. diel :)

No a nakoniec posledným kúskom skladačky bol náš marketing na vysokej škole, ktorý predo mňa postavil jednu zdrvujúcu otázku: „Aké je poslanie Vášho obchodu?“

No fakt, aké? Čo som mohla o sebe povedať? Som SusanRosy a predávam všetko možné? Z hocijakého materiálu, čo mi príde pod ruku, niečo vytvorím a predávam? Moja ponuka je z každého rožku trošku? Je toto to pravé poslanie, ktoré povie mojim zákazníkom kto som a prečo by sa ku mne mali opäť vrátiť?

Nie :(

 

 

A tak od začiatku roka 2021 usilovne prehľadávam všetky stránky, sledujem všetky zaujímavé reklamy a šikovných handmade tvorcov z celého sveta. Ako to všetko však aplikovať na seba?

Prvým nápadom bolo prispôsobiť sa zákazníkom. Moju ponuku zúžim len na ich obľúbené produkty. Miniatúry, mašličky, domčeky...

Avšak to asi nestačí... a čo tak SusanRosy – prvé slovenské ručne vyrobené miniatúry? A som naozaj prvá? Bavilo by ma to?

 

 

Popravde, vyrobiť jednu takú maličkú vecičku trvá veľmi dlho, je to piplačka a nedokázala som si predstaviť, žeby som mala v ponuke iba miniatúry. Bolo by mi smutno za ostatnými vecičkami :)

Mala som však aj iný nápad. Ležal kdesi v najposlednejšom kútiku mojej preplnenej mysle a objavil práve včas, keď som už bola celkom zúfalá. Nevedela som doladiť svoje balenie, reklamu, ponuku, fotky... a už vôbec nie svoje poslanie.

 

 

Kedysi pred rokmi som si kúpila kruh na vyšívanie, že raz sa do toho pustím. Babka mala odložené svoje mulinky a perlovky na vyšívanie u seba v skrinke a tie ma tam poslušne čakali, niektoré sú aj storočné, ale všetky krásne lesklé a kvalitné :) ani nové sa im nevyrovnajú.

Navyše ľúbim maľovanie, hlavne ma oslovil akvarel, no nikdy som si naň nenašla dostatok času. Okrem toho mám šikovný šijací stroj a ten som nechcela nechať ležať len tak bokom.

A vtedy to do seba všetko zapadlo. Zrazu som mala presnú predstavu, čo bude ako a kde. Túto predstavu mám doteraz a som veľmi nadšená, že som to takto vymyslela.

 

 

Neostala som dlho len pri snívaní a hneď som sa pustila do práce. Trebalo nakúpiť potrebný materiál, preorganizovať moje veci na výrobu a vytriediť tie staré. Popri tom som si všetko usilovne naplánovala vo svojom karisblokovom diári a začala upratovať sashe a svoje sociálne siete.

 

 

 

 

„Nesnívaj svoj život, ži svoj sen.“

Po veľkom jarnom upratovaní som vyrobila prvé výrobky. Každý z nich je vyrobený precízne a s láskou, výroba ma veľmi bavila a konečne som sa mohla poriadne realizovať aj pri fotení.

 

 

 

Do fotiek som sa snažila zakomponovať tú správnu atmosféru plnú pohody, nežnosti a romantiky, pretože presne také (dúfam :)) moje nové vecičky sú. Použila som živé kvety z našej záhradky, mäkké teplé svetríky, sviečku či svetielka... a áno, veľa veľa záleží od foťáku. Dobrý fotoaparát je prvá polovica úspechu. Krásne vyváži svetlo, zaostrí a rozmaže to, čo treba, zvýrazní farby... no treba na to i cit a predstavivosť. Ja som mala v hlave obraz, ako majú vyzerať fotky dávno predtým, než som sa pustila do fotenia :) a vyšli naozaj podľa mojich predstáv, čomu sa veľmi teším. Netvrdím však, že už nie je čo zlepšovať. Práve naopak, každým dňom sa snažím posunúť vpred...

 

 

Takto vzniklo nové SusanRosy. Moju ponuku budú tvoriť nežné kvetinové výšivky, romantické akvarelové maľby plné jemných pastelových kvetov a rôzne vyšívané dekorácie, ale to bude ešte prekvapko ;)

Zatiaľ sa naplno budem venovať výšivkám v kruhoch a ponuku rozšírim až po čase.

 

 

„Netešte sa len na výsledok, ale milujte aj cestu, ktorá k nemu vedie.“

A poslanie? U SusanRosy kúpite originálne moderné ručne vyšívané dekorácie a výšivky. (Po čase i tie maľby) Vhodné ako darček k narodeniu dieťatka, k narodeninám, meninám, k jubileu či inej významnej udalosti, svadobná výšivka, poďakovanie... či vyšívané dekorácie do Vašej domácnosti. Na tomto poslaní sa stále pracuje, ale moja predstava je jasná.

Vymyslela som pre Vás aj nádherné prírodné balenia výšiviek a chystám aj krátke uvádzacie videjko, v ktorom sa predstavím. To všetko nabudúce v mojich žurnálikoch.

 

 

 

Majte sa krásne a držím palce pri Vašej tvorbe ❤️

Vaša SusanRosy

 

Kam ďalej? Prečítajte si aj ďalšie články zo Žurnál+

Komentáre

mortimer :)... parádne výšivky, super žurnál a skvelé fotky... všetko dobré na novej ceste želám... :)

2021-06-05 12:12:062x

PohladnicePreRadost ... Sonička zo SusanRosy človiečik čo z rosy bosí povedala rázne "nie", "ja mám nové poslanie" ... neha, farby, šitia krása, ľúbezná je sa mi zdá sa ... a nech nikdy nie je dosť, bude tvoriť pre radosť ... :) a my držíme palce Sonička ...

2021-06-05 14:38:583x

SusanRosy ďakujem vám veľmi pekne ❤️ aj za krásnu básničku :)

2021-06-05 15:45:441x

SusanRosy ďakujem veľmi pekne sashe redakcii za výber ❤️ veľmi ma to potešilo :)

2021-06-07 17:21:35

MirianaOli Všetko krásne a všetko dobré:))

2021-06-07 18:22:001x

SusanRosy @MirianaOli ďakujem pekne :)

2021-06-07 19:01:05

SalixAlba Drzim palce novej SusanRosy... Vysivky sú krásne a fotky tiez:)

2021-06-07 23:00:091x

SusanRosy @SalixAlba ďakujem ❤️ :)

2021-06-07 23:04:09

Maomi krásne výšivky a super fotky, držím palce :)

2021-06-08 07:55:591x

SusanRosy @Maomi ďakujem pekne ❤️

2021-06-08 10:18:08

fowi Práca pekná ale mohli ste prísť s niečím svojím, originálnym, presne tieto kvetové výšivky predáva už niekoľko rokov ako prvá @vysivky_od_ivky, od ktorej mám aj ja dekoráciu do izbičky s menom dcérky a jej práca je naozaj originál. Takisto som zbedavá na Vašu verziu dekorácií do izbičiek a darčeky k jubileu či svadbe, dúfam, že aspoň pri nich prídete so svojimi vzormi. Držím palce

2021-06-08 14:55:37

SusanRosy @fowi ďakujem za pochvalu i za postreh, o výšivkách od Ivky viem a veľmi jej držím palce, jej výšivky sú veľmi pekné :) avšak moja tvorba nebude pozostávať iba s vyšívaných kruhov, rozhodne v nej nebudú ani vyšívané prívesky, v tomto smere som sa rozhodla prísť s niečím iným a odlíšiť sa tak od ostatných predajcov :) mám rada originalitu a vlastnú cestu, ktorou budem môcť ísť, momentálne však nemám dostatok času, aby som rozšírila svoju ponuku natoľko, ako by som si priala, preto na to idem pomaly a postupne, na každej pridanej vecičke si dávam záležať. V minulosti ma oslovila krížiková výšivka, no po preštudovaní youtube sa mi najviac zapáčila práve táto, vďaka plastickému romantickému výzoru, ktorý je plný kvetov :)

2021-06-08 16:49:121x

ButterflyHandMade Nádherné ❤️ krásne predstavenie Sonička a úplne to ide k vášmu názvu obchodíku. Foto perfektne, a výšivky sa ozaj podarili, akoby v nich bolo viacero technik, v tom sa ja nevyznám. Presne ako vy i ja som začínala z každého rožku trošku, všetko ma baví, ale to by nebola cesta... A presne tie isté články od sashe mi pomohli a ano, stále je čo zlepšovať, úplne sa s týmto článkom stotožňujem a vám i sebe držím naďalej palčeky :-);-)

2021-06-11 10:00:121x

SusanRosy @ButterflyHandMade ďakujem veľmi pekne :) ❤️ držím Vám veľmi palce :) Vaše sviečky sú krásne a jedinečné a tá farebnosť je úžasná, vždy ju obdivujem :) a je pravda, že je lepšie zamerať sa na jednu oblasť výroby a venovať sa jej naplno, tak sa v nej môžeme stále zdokonaľovať :)

2021-06-11 10:31:071x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Romantická výšivka Domov ♡ - 13449267_Romantická výšivka Domov ♡ by SusanRosy
 23 komentárov
 Páči sa 121 ľudom
30,- €
 - Výšivka s vlastným textom ♡ - 13449413_Výšivka s vlastným textom ♡ by SusanRosy
 27 komentárov
 Páči sa 129 ľudom
30,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »