Žurnál+

Môže byť Valentín EKO? Čoby nie...

P
Stieracky20 predaných ks

Jakub C. » Blogy / 2021-02-05 20:14:00 /  Pridaj komentár / 15 lajkov

Táto téma vznikla v mojej hlave úplne spontánne. Keď už sme tu mali eko tipy na Dušičky aj Mikuláša, prečo nezmýšľať aj o tomto "láskyčase" udržateľne?⁣

 

 

1. Nie predmety, ale zážitky⁣

Miesto gýčových darov vsaďte na spoločné zážitky. Kurz tanca, ochutnávka, koncerty, lístky do kina, spoločný šport...⁣ Áno, áno, pandémia spoločným zážitkom nenahráva, ale náš čas príde ;)

 

2. Kvety v kvetináči, nie kytica⁣

Nie je to hriech kúpiť kyticu, ak ju máte kde následne skompostovať. Ale nebolo by fajn dopriať kvietkom dlhší život na vašom parapete? Navyše, v zimnom období sú kvety s najväčšou pravdepodobnosťou dovážané, teda nie lokálne.

 

3. Vlastná čokoláda či sladkosť⁣

⁣Miesto bonboniéry v tvare srdca naplnenej palmovým olejom vyrobte vlastné čoko pralinky z kvalitného kakaového masla. Áno, suroviny na výrobu domácej čokolády nie sú v obchode na každom rohu, ale nájdete ich v obchodoch so zdravou výživou alebo v nejakom e-shope. Rátajú sa aj homemade zákusky, o to viac, ako ich spraví chlap :)

U nás fičia teraz gumoví hadíci a medvedíci z mrazených zásob zo samozberu jahôd. Môjmu mužovi tak šmakujú, že už skúša rôzne chute a kombinácie. Máme aj srdiečkové formy, takže očakávam ďalšie.

 

4. Napíšte list⁣

Rukou, nie na počítači. Neviete o čom? Predsa o láske. O tom, za čo ste vďační, čo na ňom / nej milujete... Pre tých, ktorým to pripadá ako klišé - aspoň nechajte na chladničke pekný odkaz, jo?

 

5. Po domácky⁣

Ok, tak hmotné darčeky nie sú zas také zlo. Ale skúste ich vyrobiť len z toho, "čo dom dal". ⁣

Vlastná pohľadnica, handmade kvetináč / váza, sviečka s esenciálnymi olejmi, niečo ušité / uháčkované, upcyklované (napr. vreckovky s jeho monogramom).

Alebo vyrobte tabuľu spoločných snov - na to vám stačia novinové ústrižky a obrázky.⁣

 

Inšpirovala som vás? Ak áno, poteším sa páčiku pod článkom :)

Monika

 

foto: pixabay.com

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »