Domov » Žurnál+ » Autor: Viera Fajtakova

Žurnál+

Balím vaše nákupy

Viera F. » Tvorba / 2021-04-07 17:01:11 /  4 komentáre / 10 lajkov

Chcela by som trochu priblížiť spôsob ako balím darčeky, vaše nové vecičky, aby som sa správala ekologicky, šetrne a nakoniec, no celkom podstatné...aby sa k vám váš zakúpený produkt dostal bezpečne.

V prvom rade používam krabičky, ktoré si sama upcyklujem / recyklujem buď z dóz na kávu kartónovo-kovové alebo ešte väčšmi používam krabičky od syru...značku uvádzať nebudem ;), ale je to taký spevnený kartónový materiál, ktorý osmirglujem, natriem, olepím servítkou (decoupage) a krabička na darček je na svete. Najčastejšie však používam krabičky vytvorené z väčších krabíc alebo inej lepenky. Ak ich nestíham sama vyrábať, zastúpi ma v tomto úžasná šikovnica so svojim obchodíkom Arachnea, ktorá vyrobí krabičku spomínaným recyklovaným spôsobom, bez plastov...pekne s papierovou páskou a v podstate na mieru. Samozrejme najdú sa aj krabičky, ktoré som dostala ako balenie darčeka k sviatku ja alebo moje deti...všetko treba zúžitkovať :)

Ako výplň používam drevitú vlnu, nastrihané servítky či sisal, tiež slúži dobre vrecovina alebo juta. Použila som už aj sušené kvety hortenzie, ktoré nemali pre mňa viac zaujímavé sfarbenie na tvorivé použitie do ozdôbok.

Krabičku si ozdobím, niekedy zľahka len handmade nápisom, či drobným príveskom v rovnakom znení, niekedy zdobím aj o čosi viac :) Keď mám veľmi tvorivú chviľku, orazím ju obrázkom / textom, nalepím rastlinku, kvietok, listy...proste niečo v duchu prírody – presne tak ako moja celá tvorba.

No a nastal čas na dokončenie balenia...teraz keď to takto píšem, tak mám pocit akoby to balenie bol dlhší proces ako výroba šperku...ale nie :)) Aby šperk či ozdôbka v škatulke nelietala, pripínam ju ku kartičke. Tie sú rôzne, či už s mojim logom, nejakým handmade nápisom, poďakovaním – vyberám podľa toho ako sa mi hodí farebne, veľkostne alebo podľa nálady.

No a na koniec už len pevne previazať a je hotovo :) Aj takto môže vyzerať zabalený váš nový šperk.

Priznávam, že mám aj ja plastový prešlap a to v konečnej obálke, ktorá je plastová, bublinková… ja by som to kúsila aj bez nej, ale fakt nemám toľkú dôveru v naše doručovacie služby či už poštové alebo kuriérske a keďže balíček obsahuje šperk, drobnôstku, na ktorej som zväčša pracovala niekoľko dní, je mi to lúto poslať len tak v obálke i keď životné prostredie by bolo zrejme vďačnejšie.

Starostlivosť o daný šperk píšem do správy, keďže z množstva materiálov a niektoré vecičky sú takmer nezničiteľné a môžu ísť v podstate aj do sprchy, k niektorým sa zasa treba správať citlivejšie ;)
Teším sa, ak ste sa s čítaním dostali až sem a s ešte väčšou radosťou budem pre vás baliť vaše nákupy.

“Vidíme sa” v obchodíku Sperky_od_Vierky
vaša Vierka ;)

Komentáre

felixanima perfektné :-)

2021-04-07 18:19:201x

Arachnea krásne naaranžované krabičky....je mi potešením spolupracovať :-)

2021-04-07 18:21:091x

RozaliaEma Veľmi pekne zabalené darčeky, mám sa čo učiť.

2021-04-08 19:17:091x

Sperky_od_Vierky ďakujem všetkým :)

2021-04-08 19:37:09

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Sperky_od_Vierky
Sperky_od_Vierky
39 predaných ks, 25 hodnotení

Som handmade podnikateľka - šperkárka, ktorá vyrába zo skutočných kvietkov uchovaných v živici, tvorím šperky domácnosti ako sú podnosy, tácky a podšálky či dekorácie.
Vitajte v mojom obchodíku!

Informácie

K výrobe používam ozajstné kvety, listy, rastlinky, preto sa kus od kusu môžu líšiť veľkosťou, farbou, uložením v živici. Viem vám na každom kúsku zmeniť štýl zapínania, naušnicový háčik, prispôsobiť dĺžku retiazky či vymeniť za šnúrku.
Rada vám šperk prispôsobím podľa želania, stačí sa ozvať do správy :)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Anjelský náramok s krištáľom - 12896999_Anjelský náramok s krištáľom by Sperky_od_Vierky
 Páči sa 4 ľudom
12,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »