Domov » Žurnál+ » Autor: Sonja Tokárová

Žurnál+

Ako vznikali moje ľanové peračníky s potlačou

Sonja T. » Tvorba / 2015-04-12 12:03:53 /  4 komentáre / 25 lajkov

Keď dostanem nejaký nápad, je len otázkou času, kedy ho aj zrealizujem. Dlho som nevedela, na čo by sa dali využiť babkine staré vzory na vyšívanie, teda okrem vyšívania. Páčilo sa mi na nich to, že sa roky používali a obkresľovali (často aj nepresne), že vyzerali tak tradične, a keď ich babka prestala používať, odložila som si ich k sebe. A nechala odpočívať, kým mi nenapadlo, čo s nimi.

Veľakrát som u iných výrobcov obdivovala vlastnú potlač na látku a rozmýšľala som, ako by som si vyrobila nejakú svoju. A potom mi to ťuklo, veď tie babkine vzory by sa krásne vynímali otlačené na nejakej prírodnej látke. O deviatej večer som sadla za stôl a začala prekresľovať vzor na linoleum, potrebné náradie som našťastie mala. Na začiatok som si vybrala niečo zložitejšie (ktovie prečo :D), spravila som si mozoľ, ale tešila som sa z výsledku. Neskôr som vyrezala ďalšie vzory, ktoré som si trochu prispôsobila, a moje kroky intuitívne viedli do obchodu s kreatívnymi potrebami. Farby na textil mali, super. Potom ešte kúpiť ľanovú látku, mali, paráda. A pustiť sa do otláčania. Najskôr na skúšobnú látku, potom naostro. Zafarbené prsty a zničené nechty, ale išlo to! Tak už len ušiť z natlačenej látky peračníky. Na prvom som vychytala nejaké muchy a samozrejme si ho nechala, ako to už mám vo zvyku s prvými výrobkami :) A ostatné sa skladali na kôpku a čakali na nafotenie. Keď som ich mala všetky pokope, normálne som z nich mala fyzickú radosť :D Tak snáď ju budú mať aj budúci majitelia!

 

Vždy sa mi páčli výrobky s vlastnou potlačou, najskôr som ich obdivovala u iných výrobcov.

 

Neskôr som sa rozhodla vyrezať si do lina vlastné vzory inšpirované babkinými výšivkami. Proces som si fotila aspoň mobilom, sama som nevedela, ako sa mi to podarí :)

 

Vo vzoroch na vyšívanie sa skrýva ešte veľa krásnych kvetiniek, cibuliek a iných tvarov, ktoré chcem vyryť a pootláčať.

 

Otláčanie na skúšobnú látku.

 

(Zatiaľ) všeky peračníky pohromade.

 

A úplne prvý má miesto na mojom stole. Peračníkov nikdy nie je dosť, každý si nájde využitie :) Písacie potreby, zvýrazňovačky, pracovné pomôcky...

 

Dúfam, že vás moje výtvory zaujali a že som vám trocha priblížila ich vznik, ktorý ma veľmi bavil :) Časom určite pribudnú ďalšie! :)

Komentáre

rozmarina Wau! Úžasné, krásne a výborne prepracované! :) Držím palce v ďalšej tvorbe ;) Do tvojej galérie určite ešte zavítam. Teším sa na ďalšie žurnály! :)

2015-04-12 16:05:172x

IngridPatayova Veľmi dobrý nápad, ešte povymýšľaj s babkinými vzormi. Som si so smiechom spomenula, ako mi profka rozzúrene roztrhala návrhy s podobnými vyšívacími vzormi. Kričala: Aké pofidérne kvety!.. Na babkine pofidérne kvety nedám dopustiť.

2015-04-12 17:30:422x

Sonska Ďakujem vám krásne! A súhlasím, tiež nedám dopustiť na babkine kvety, majú svoje čaro :)

2015-04-12 21:46:581x

MoniStyle Originálne peračníky super nápad :)

2015-05-05 11:35:341x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Sonska
Sonska
59 predaných ks, 28 hodnotení

Ahojte! Som rada, že ste zavítali do môjho obchodíka. Na predaj u mňa môžete nájsť najčastejšie zápisníky a peračníky, také malé papiernictvo :) Dúfam, že sa vám u mňa bude páčiť. Ak by ste mali nejaké otázky ohľadne výrobkov, pokojne ma kontaktujte.

Informácie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte