Domov » Žurnál+ » Autor: Sohemi Art

Žurnál+

Návrat k prírode a tradíciám

Sohemi A. » Tvorba / 2015-06-02 14:40:13 /  4 komentáre / 9 lajkov

Čím som staršia, tým viac pociťujem potrebu isť do prírody, vyhľadávam kontakt so zvieratkami a užívať si prechádzky popri rozkvitnutých stromoch a bylinách. Nie je to spôsobené tým, že som bola mestský človek, nakoľko som žila odmalička na dedine, ale myslím, že je to tým, že som dospela a dôležitejšie než ruch mesta je pre mňa pokoj prírody, kde sa ozýva len spev vtáčikov a dokážem pri tom odbúrať každodenný stres.


Postupne stále viac sa navraciam k našim tradíciám a musím sa priznať, že ma veľmi fascinujú kroje. Preto som rada, že sa mi podarilo zorganizovať fotenie na konskej farme plnej úžasných zvieratiek a popri tom som mohla využiť aj moje nové svadobné partičky. Aj keď zbožňujem kone (ale podotýkam, žiaľ sama na nich neviem jazdiť), najviac ma uchvátili malé kozičky – boli tak krásne a rozkošné. Som rada, že moja modelka Miška sa nakoniec dala presvedčiť a zobrala si ich na ruky.


Kto aspoň trošku fotil zvieratá s ľuďmi, určite vie, že to nie je jednoduché a vyžaduje si to trpezlivosť. Napríklad koňovi nepoviete, teraz sa otoč doprava a zostaň tam bez pohnutia :) – tak to jednoducho nefunguje. Modelku pomaly nemáte čas ani nasmerovať, čo má robiť a tak celé fotenie je založené na rýchlom fotení momentiek, k tomu stále sa meniace svetelné podmienky ... no je to náročné.

Ale napriek tomu zhonu a aj stresu, som véeeľmi šťastná, že sa mi podarilo niečo takéto nafotiť. A možno pozorné oko si všimne, že nie na každej fotke je použitý len kroj, ale aj moderný prvok oblečenia ;).

Vždy, keď sa pozriem na výsledné fotky, motivuje ma to k výrobe nových párt, ktoré sú mojou srdcovkou. Na výrobe každej čelenky si dám skutočne záležať, chcem aby všetko držalo tak ako má a hlavne, materiál si poctivo vyberám. Viem, že je veľa odporcov “umelých“ kvetín – pred pár rokmi sa ani mne nepáčili umelé kvety, lebo ich kvalita bola hrozná. Už z diaľky ste videli, že sú umelé a bolo to dosť škaredé. Smutné je, že aj v súčasnej dobe sa s takýmito kvetinami stretneme napr. vo vázach v reštauráciách (píšem z vlastnej skúsenosti z pred 2 týždňov) a nevyzerá to dobre.

Našťastie, v dnešnej dobe sa dá kúpiť úžasný kvetinový materiál, ktorý ma priam až fascinuje, ale musím povedať, že jeho zháňanie je aj naďalej náročné a často krát sa rozhodujem pri kúpe kvetín, či už toto nie je za tou hranicou „umelosti“, lebo jeden takýto komponent vám dokáže pokaziť celú vašu prácu. A tak sa mi často stáva, že v obchode stojím na mieste, sústredene pozerám na kvetinu a v hlave kombinujem, či je pre mňa vhodná, či ju kúpim alebo nie – pre nestranného diváka musím asi vyzerať ako nejaký čudák :). Dokonca nie raz sa mi stalo, že som vyrobila čelenku a nakoniec som ju musela rozobrať, lebo mi na nej niečo vadilo a to niečo bol nesprávny, umelo vyzerajúci komponent. Radšej obetujem tú pár hodinovú prácu, ako by som mala dať do predaja niečo, s čím nie som stotožnená.

Tak dúfam, že tá láska, s akou moje vecičky vyrábam, že je aspoň trošku vidiet aj navonok.

Komentáre

rozmarina Výrobky aj fotky sú veľmi kvalitné a dobré, chválim! Len mám dve malé pripomienočky. Čo sa týka fotiek - na sashe je zakázané odkazovať sa na fotkách na iné stránky. Preto si nabudúce nedávaj do vodoznaku link na FB stránku. Stačí len logo a kto chce, ten si ťa nájde ;) Hovorím z vlastnej skúsenosti :D

A čo sa týka kroja - je rovnako úžasný! Len tie doplnky... Tie malé perličky v ušiach sa dajú prepáčiť, nie je to až také do očí bijúce. Aj prstienky sú ok. Ale najviac ma odpudzujú tie červené náramky. Modelka ich asi nosí bežne, ale keď sa jedná o takéto fotenie, vadí mi to tam. Mohla sa obetovať a na tých pár hodiniek si ich dať dole.

Každopádne ti prajem veľa úspechov a teším sa na ďalší podobný žurnál. Veľmi rada sa popozerám.

PS - tie kozliatka sú naozaj chutné :3

2015-06-02 15:20:09

snakebite mne tie náramky práveže vôbec nevadia, však nešlo o presnú rekonštrukciu konkrétneho kroja, nie? party aj fotky sa mi páčia, aj to, že sa fotilo so zvieratami :)

vidíš, koľko ľudí, toľko chutí :)

2015-10-30 15:32:06

anab krasne, co uz dodat...celkovy dojem je vyborny..

2017-10-27 18:04:55

SkusimTo super....:D :D

2017-10-27 20:20:38

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Sohemi_art
Sohemi_art
1631 predaných ks, 593 hodnotení

Ahojte, ďakujem Vám veľmi krásne za návštevu môjho malého obchodíku. Vitajte v mojej ríše fantázie plnej kvetov, čipiek a pierok. Zbožňujem romantický a jemný štýl doplnený niekedy aj vintage prvkami, čo sa často odráža v mojej tvorbe. Zároveň mám ra

Ahojte, ďakujem za návštevu môjho obchodíku. 

POZOR! V MESIACOCH JÚL A AUGUST DOBA VÝROBY BEZ OHĽADU NA TO, ČO JE UVEDENÉ PRI KAŽDOM VÝROBKU, JE 3-8 TÝŽDŇOV PODĽA VEĽKOSTI OBJEDNÁVKY. AK NIEČO POTREBUJETE URÝCHLENE, INFORMUJTE SA PRED OBJEDNANÍM SPRÁVOU. ĎAKUJEM.

VŠEOBECNÉ INFO:

Veci, ktoré sú dostupné, ale nie sú skladom, sú dovyrábané. Nakoľko ide o ručnú prácu a zároveň totožný materiál nie vždy je možné už zakúpiť, môže sa stať, že časť materiálu bude nahradený. V tomto prípade vždy odo mňa obdržíte fotografie na schválenie! 
Vecičky, ktoré na základe vašej objednávky sú vyrábané vo väčšom počte (napr. náramky pre družičky) a vecičky vyrobené špeciálne podľa vašich požiadaviek, neposielam na dobierku! Na základe negatívnych skúseností (neprebranie zásielky) je možné si ich objednať len na základe platby vopred.
Zásielky posielam aj mimo SR. Cena poštovného je účtovaná podľa taríf Slovenskej pošty. Ďakujem za pochopenie a želám prijemné nakupovanie.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kvetinová parta "prebúdzanie jari" - 5519345_Kvetinová parta "prebúdzanie jari" by Sohemi_art
 5 komentárov
 Páči sa 17 ľudom
29,- €
 - Svadobná kvetinová parta - 5517232_Svadobná kvetinová parta by Sohemi_art
 2 komentárov
 Páči sa 24 ľudom
29,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »