Domov » Žurnál+ » Autor: Sohemi Art

Žurnál+

Ako to celé vzniklo ...? Časť prvá: súboj s Kokoschnikom

Sohemi A. » Tvorba / 2015-04-15 21:10:35 /  4 komentáre / 24 lajkov

To, že som začala tvoriť, súvisí hlavne s dvomi výzvami. Prvá, o ktorej dnes píšem, bolo vyrobiť na fotenie niečo, čo by do atmosféry fotenia vnieslo pocit ruskej tradície. A tak vznikol môj handmade boj s Kokoschnikom ...

Musím povedať, že vytvoriť Kokoschnik, ktorého názov som najprv ani nepoznala, (takže pracne som „googlila“ :) ), bolo naozaj pre mňa výzvou. Pre tie, ktoré sú ako ja a nevedia, čo je Kokoschnik, ide  o čelenku, ktorá je súčasťou ruského ľudového kroja. Vedela som len to, že mojou úlohou je vniesť do fotenia nádych ruskej tradície. Ale ako to dosiahnuť? Kroj ani žiadne tradičné ruské oblečenie som samozrejme nemala k dispozícii, tak som sa rozhodla, že sa s tým popasujem a vyrobím niečo vlastné.

Kokoschnik som v živote nevidela na vlastné oči, tak som musela veľmi improvizovať. Ešte šťastie, že máme internet, ktorý mi je veľkou nevyčerpateľnou inšpiráciou :). Nakoniec som sa rozhodla, že ako základný materiál využijem pevný kartón. Uznávam, že dnes by som zvolila iný materiál, ale na fotenie bohato postačil. Pohľadala som staré látky a rôzne aplikácie a vrhla som sa nadšene do výroby. Našťastie, aj keď som to robila prvýkrát, dopadlo to nad moje očakávanie a myslím, že to pekne dotvorilo tému fotenia.

Môj prvý kokoschnik

Trošku extravagancie som vniesli aj tým, že som spravila špeciálne biele pančušky, na ktoré som našila háčkované ružičky. Musím sa priznať, že háčkovať neviem, takže tieto kvetinky nie sú originál môj výtvor, ale ide o čistú recykláciu starého zimného šálu, ktorý som úspešne zničila a rozstrihala. Napriek tomu som rada, že si našiel iné nové využitie a mám ho zvečnený na fotke, nakoľko svojho času som ho mala veľmi rada, ale žiaľ už doslúžil.

Špeciálne dotvorené pančušky

Samozrejme, toto nie je prvýkrát, čo som niečo vytvorila – veď celý život som večne niečo tvorila (od šitia šatičiek pre bábiky po modelovanie z hliny, až po výrobu rôznych doplnkov).

Napriek tomuto všetkému, môj významný medzník, ktorý ma "nakopol" k tvorbe, považujem práve výrobu Kokoschnika a čeleniek na fotenie psíkov v útulku (ale o tom napíšem inokedy :))

Komentáre

snakebite veľmi sa mi to páči, veľmi originálne, a fandím aj foteniu psíkov v útulkoch, držím palce :)

na nejakých zachránených občas prispievam :)

2015-04-15 22:09:352x

Safron veľmi originálne, aj tie pančušky! :)

2015-04-16 08:25:092x

lilitC aj mne sa to páči a veľmi ! je to moderné poňatie a aj tak z fotiek dýcha nostalgia minulosti... super!

2015-04-16 12:45:372x

Sohemi_art Dakujem vsetkym, moc :)

2015-04-16 15:15:031x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Sohemi_art
Sohemi_art
1407 predaných ks, 486 hodnotení

Ahojte, ďakujem Vám veľmi krásne za návštevu môjho malého obchodíku. Vitajte v mojej ríše fantázie plnej kvetov, čipiek a pierok. Zbožňujem romantický a jemný štýl doplnený niekedy aj vintage prvkami, čo sa často odráža v mojej tvorbe. Zároveň mám ra

POZOR, DOLEŽITÉ!!!


Milí zákazníci, objednávky s vyhotovením do konca augusta už neprijímam! Veci skladom sú odosielanie štandardne.
Zásielky sú posielané 1 až 2-krát do týždňa prostredníctvom Slovenskej pošty.
Doba výroby je  momentálne 3-12 týždňov, podľa zložitosti objednávky a môjho vyťaženia - bližšie info vám rada poskytnem do správy. V prípade, že niečo potrebujete vyrobiť urýchlene, kontaktujte ma pre viac informácií  prosím správou.
Pre lepšiu prehľadnosť, píšte prosím do objednávok požadovanú dobu dodania.

Veci, ktoré sú dostupné, ale nie sú skladom, sú dovyrábané. Nakoľko ide o ručnú prácu a zároveň totožný materiál nie vždy je možné už zakúpiť, môže sa stať, že časť materiálu bude nahradený. V tomto prípade vždy odo mňa obdržíte fotografie na schválenie!

Ďakujem za pochopenie a želám prijemné nakupovanie.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »