Domov » Žurnál+ » Autor: Sohemi Art

Žurnál+

Ako to cele vzniklo ...? Časť druhá: výroba čeleniek na fotenie so psíkmi

Sohemi A. » Tvorba / 2015-04-17 12:26:59 /  4 komentáre / 22 lajkov

Kto ma pozná vie, že zbožňujem zvieratká. Nielen psíkov, nakoľko odmala sme psíka vždy mali, ale aj zajačikov, mačky, kozičky, kone (to je moja srdcovka, aj keď na nich nejazdím :)), atď. Žiaľ, v súčasnej dobe sa mi nedá mať žiadne zvieratko doma, preto ich vždy obdivujem na výletoch, návštevách a rôznych cestách. To je dôvod, prečo som sa s radosťou zapojila do fotoprojektu „Príbehy psíkov z útulku“. Rozhodli sme sa, že to spravíme v takom jemnom romantickom štýle, na ktorý by sa hodili kvietky vo vlasoch.
A na týchto fotkách môžete vidieť aj moje prvotiny vo výrobe kvetinových čeleniek. V tomto období som neriešila trvácnosť čeleniek, takže som pracovala nielen s „umelými“ textilnými kvetmi ale hlavne so živými. Takže čelenky vydržali max. jeden deň.

Čelanka na fotke bola vyrobená zo saténovej fialovej stuhy a z lúčnej trávy - samozrejme tráva poopadávala, takže čelenku som musela rozobrať a zachránila som len ručne robené saténové ružičky :( 

 

V tomto prípade boli použité živé kvietky, ktoré vo vysokých teplotách vydržali max 2 hodinky :( Psík Ejmy má na sebe moju macíkovskú šatku (pristane jej, však :) )

Ale z tohto fotenia mi predsa jedna čelenka zostala a to veľká kvetinová parta. Mám ju doma odloženú a verím, že ju niekedy ešte využijem :). 


A dovolím si napísať ešte pár slov k projektu, potešili ma reakcie ľudí, poväčšine to boli krásne reakcie, ktoré ma zahriali pri srdiečku a ktorí nám fandili, ale našli sa aj neprajníci, ktorí za tím hľadali stále niečo iné a nie to, že všetci sme boli dobrovoľníci, ktorí chceli aspoň trošku netradičným spôsobom pomôcť psíkom a celkovo spropagovať adopciu „útuláčikov“. To ma na tom jedinom zamrzelo. Peniaze sme za to nemali, práve naopak, každý sa zložil toľko koľko mohol a kúpili sme psíkom niečo pod zub. Ale aj tak, hlavný pre nás bol ten dobrý pocit, že sme jeden deň strávili s úžasnými milujúcimi psíkmi, ústretovými ľuďmi z útulku a odchádzali sme príjemne unavení z celodenného fotenia.

A tak už len dodám, HAU, HAU priatelia :). Som rada, že som sa takého projektu zúčastnila – hádam sa podarí niečo aj niekedy inokedy :). A teraz z vlastnej skúsenosti viem povedať len to, že každý psík z útulku je iný, je veľmi vďačný, milujúci a prítulný.

Vaša Sohemi Art

Foto: Sonia Reindeer
Modelky: Henka, Janka, Sonka
Čelenky: ja :)

Komentáre

snakebite krásne čelenky a dobrý účel, poznám to, tiež občas pošlem peniaze na nejakého psíka plus raz ročne Spoločnosti na ochranu vtáctva na Slovensku a Spoločnosti na ochranu netopierov na Slovensku. ten pocit potom je super :)

2015-04-17 16:33:30

rucickovo chválim nápad aj prevedenie :) Páči sa mi skombinovanie nežných kvetinových čeleniek s krehkými osudmi psíkov ..šikuľka! Tiež som niekedy fotila pre útulok, ale takto elegantne sme sa na to nikdy nepozreli, čo je škoda..

2015-04-18 08:58:59

MayBee Velmi krasne fototografie, fantasticky napad pre útulok. Veru by trebalo v tom pokračovat. p.s. Kožušinka na mojich fotkach nie je pravá :-):-):-) Milé zvieratka.

2015-04-19 09:55:18

Sohemi_art Dakujem vsetkym velmi pekne :)som rada,ze sa vam projekt paci:)

2015-04-19 14:22:10

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Sohemi_art
Sohemi_art
1632 predaných ks, 593 hodnotení

Ahojte, ďakujem Vám veľmi krásne za návštevu môjho malého obchodíku. Vitajte v mojej ríše fantázie plnej kvetov, čipiek a pierok. Zbožňujem romantický a jemný štýl doplnený niekedy aj vintage prvkami, čo sa často odráža v mojej tvorbe. Zároveň mám ra

Ahojte, ďakujem za návštevu môjho obchodíku. 

POZOR! V MESIACOCH JÚL A AUGUST DOBA VÝROBY BEZ OHĽADU NA TO, ČO JE UVEDENÉ PRI KAŽDOM VÝROBKU, JE 3-8 TÝŽDŇOV PODĽA VEĽKOSTI OBJEDNÁVKY. AK NIEČO POTREBUJETE URÝCHLENE, INFORMUJTE SA PRED OBJEDNANÍM SPRÁVOU. ĎAKUJEM.

VŠEOBECNÉ INFO:

Veci, ktoré sú dostupné, ale nie sú skladom, sú dovyrábané. Nakoľko ide o ručnú prácu a zároveň totožný materiál nie vždy je možné už zakúpiť, môže sa stať, že časť materiálu bude nahradený. V tomto prípade vždy odo mňa obdržíte fotografie na schválenie! 
Vecičky, ktoré na základe vašej objednávky sú vyrábané vo väčšom počte (napr. náramky pre družičky) a vecičky vyrobené špeciálne podľa vašich požiadaviek, neposielam na dobierku! Na základe negatívnych skúseností (neprebranie zásielky) je možné si ich objednať len na základe platby vopred.
Zásielky posielam aj mimo SR. Cena poštovného je účtovaná podľa taríf Slovenskej pošty. Ďakujem za pochopenie a želám prijemné nakupovanie.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »