Domov » Žurnál+ » Autor: Sohemi Art

Žurnál+

Ach, tá prezentácia produktu....

Sohemi A. » Nové výrobky / 2015-05-13 14:13:51 /  8 komentárov / 25 lajkov

Ak patríte medzi tých ľudí, čo sú predajcovia na Sashe, tak ste sa asi stretli s rovnakým problémom.
Hrozne rada vyrábam rôzne doplnky ako kvetové party a čelenky, nakoľko ma to veľmi teší a napĺňa. Ale vždy narazím na rovnaký problém a to PREZENTÁCIA PRODUKTU! Najväčší problém nie je vecičku odfotiť, ale zachytiť ju tak, aby vyzerala ako v skutočnosti. Nepáči sa mi, že fotografia ani zďaleka nezachycuje ako vecička vyzerá a často krát mám pocit, že mi ju zoškareďuje :(.


A preto pravidelne bojujem so svetlom, nakoľko k foteniu sa dostanem poväčšine až večer a samozrejme s miestom fotenia.
Preferujem fotenie vonku a najlepšie pri západe slnka, ale to sa mi nejako nedarí vystihnúť a realita je taká, že nakoniec väčšinu výrobkov nafotím doma na stole alebo na hocičom, na čo sa to dá položiť :).
A tak sa snažím fotiť aspoň pri prirodzenom svetle, lebo hneď ako použijete blesk, výrazne sa posunie farebnosť výrobku.

Obr.1: Moja obvyklá fotka v galérii:

Samozrejme je úplne ideálne, keď máte veci nafotené na modelke, lenže to sa žiaľ vždy nedá - táto alternatíva je veľmi náročná :).

 

Obr.2: Ak je možnosť, tak do prezentácie vecičky zahŕňam aj fotky na modelke, kde je najlepšie vidieť ako vyznie výrobok napr. vo vlasoch:

 

Keď aj vecičku len tak odfotím, vždy ma trápi to, aby kupujúci videl ako vyzerá napr. čelenka  na hlave. Veľmi si zakladám na tom, aby som kupujúceho v ničom nezavádzala a chcem aby sa z vecičky tešil, keď si ju objedná a nie aby bol sklamaný, lebo na fotke vyzeral výrobok inak.

A tak som prišla na spôsob, ako vyobraziť čelenky a party  na hlave, aj keď nemáte k dispozícii modelku. Skúsila som to skôr z recesie a možno už aj zo zúfalstva :), ale musím povedať, že sa mi to zapáčilo. „Zneužila“ som na to sochy, hlavne sochu Dávida a nejakým zvláštnym spôsobom sa mi páči prepojenie tej chladnej čiernobielej sochy s farebnými partami a čelenkami :). Rozmýšľam, že v tom budem aj naďalej pokračovať.

Obr.3: Keď nemáte modelku, postačí aj socha :)Ak máte podobné skúsenosti s prezentáciou vecičiek, alebo aj úplne iné, budem rada, keď sa s nimi podelíte :).

A tak na záver si dovolím zhrnúť moje pravidlá pri fotení (pravdaže za ideálnych podmienok):

  1. Ideálne je vecičku fotiť na modelke, aby fotka najlepšie vystihla jej spôsob nosenie a aby bolo jasné, ako výrobok v skutočnosti vyzerá;
  2. Blesk používať opatrne, veľmi skresľuje farebnosť a svetlo je pri tom tvrdé;
  3. Maximálne využívať exteriér, najlepšie je fotiť niekde v prírode (ale pozor na kliešte! :);
  4. Vyhýbať sa silnému slnku, ideálne je mäkké svetlo pri východe/západe slnka.
  5. Ak fotiť v interiéri, tak je potrebné maximálne využiť prirodzené svetlo.

Teším sa na vaše komentíky :)

Sohemi

Komentáre

dzinus Máš krásnu galériu, priznám sa prvý krát vidím Tvoje veci, možno preto, že ich tu je veľa podobných. Ale vráťme sa k vecičkám a prezentácii, chválim fotky...ale asi nebudem súhlasiť s tými na sochách, neviem...mne nejako nejdú dokopy sochy dýchajúce históriou a kvietkové venčeky...vravím ostatné fotky na dreve tie sú úžasné aj na modelke samozrejme...len tieto na soche niesú podľa môjho gusta...ale to je samozrejme môj názor...rada si prečítam aj ostatné...;)

2015-05-13 14:24:497x

Sohemi_art Dzinus, dakujem za tvoj komentar :) to co pises, je prave to, co mna osobne na tom zaujalo - spojit nieco na prvy pohlad nespojitelne, ale to som zase ja aj s mojimi niekdy uletenymi nápadmi :) Ale uvedomujem si, ze urcite nie kazdemu to sadne, preto v galerii kazdej vecicky aj nadalej ponechavam moju klasicku prezentaciu, nakolko si myslim, že rozne pohlady na výrobok najlepšie vytvoria real predstavu, takze podklad drevo aj nadalej urcite budem vyuzivat :)

2015-05-13 14:56:262x

dzinus Áno správne rozhodnutie, ako píšeš pre kupujúceho to najlepšie..viac fotiek z rôznych uhlov a samozrejme najlepšie na modelke čo sa šperkov týka...:) Držím palce v ďalšej tvorbe...:)

2015-05-13 15:00:373x

Sohemi_art Dakujem :) napodobne ti zelam vela dobrych napadov a radosti z tvorenia ;)

2015-05-13 15:02:332x

Floreza Mne sa kontrast tej sochy a farebných venčekov pozdáva len by som určite použila dámsku sochu....dávid s venčekom je predsa len trošku zvláštna kombinácia :) ale vecičky sú krásne, prajem veľa spokojných zákazníkov :)

2015-05-14 11:37:402x

Sohemi_art Dakuejm :) No David bol zial jediny k dispozicii :)

2015-05-14 11:51:45

bonnie a mne sa to náhodou na tých sochách páči :) síce by bolo isto lepšie fotiť na ženskej soche, ale v každom prípade mi to príde originálne a zapamätateľné - kvietkové venčeky vyrába veľa predajcov, nemyslím to v zlom ale tie venčeky a party sú si navzájom veľmi podobné, preto je treba mať svoj vlastný rukopis aby keď človek uvidí fotku hneď vedel o akého predajcu ide a tie sochy to práve týmto spôsobom ozvláštňujú :)

2015-05-14 14:51:193x

Sohemi_art Dakujem bonnie :) ma to povzbudilo

2015-05-14 14:55:58

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Sohemi_art
Sohemi_art
1631 predaných ks, 593 hodnotení

Ahojte, ďakujem Vám veľmi krásne za návštevu môjho malého obchodíku. Vitajte v mojej ríše fantázie plnej kvetov, čipiek a pierok. Zbožňujem romantický a jemný štýl doplnený niekedy aj vintage prvkami, čo sa často odráža v mojej tvorbe. Zároveň mám ra

Ahojte, ďakujem za návštevu môjho obchodíku. 

POZOR! V MESIACOCH JÚL A AUGUST DOBA VÝROBY BEZ OHĽADU NA TO, ČO JE UVEDENÉ PRI KAŽDOM VÝROBKU, JE 3-8 TÝŽDŇOV PODĽA VEĽKOSTI OBJEDNÁVKY. AK NIEČO POTREBUJETE URÝCHLENE, INFORMUJTE SA PRED OBJEDNANÍM SPRÁVOU. ĎAKUJEM.

VŠEOBECNÉ INFO:

Veci, ktoré sú dostupné, ale nie sú skladom, sú dovyrábané. Nakoľko ide o ručnú prácu a zároveň totožný materiál nie vždy je možné už zakúpiť, môže sa stať, že časť materiálu bude nahradený. V tomto prípade vždy odo mňa obdržíte fotografie na schválenie! 
Vecičky, ktoré na základe vašej objednávky sú vyrábané vo väčšom počte (napr. náramky pre družičky) a vecičky vyrobené špeciálne podľa vašich požiadaviek, neposielam na dobierku! Na základe negatívnych skúseností (neprebranie zásielky) je možné si ich objednať len na základe platby vopred.
Zásielky posielam aj mimo SR. Cena poštovného je účtovaná podľa taríf Slovenskej pošty. Ďakujem za pochopenie a želám prijemné nakupovanie.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Polvenček kvetinový dotyk - 5409489_Polvenček kvetinový dotyk by Sohemi_art
 7 komentárov
 Páči sa 33 ľudom
14,90 €
 - Kvetinový venček - 5412791_Kvetinový venček by Sohemi_art
 1 komentárov
 Páči sa 12 ľudom
16,50 €
 - Kvetinová parta "prebúdzanie jari" - 5519345_Kvetinová parta "prebúdzanie jari" by Sohemi_art
 5 komentárov
 Páči sa 17 ľudom
29,- €
 - Svadobná kvetinová parta - 5517232_Svadobná kvetinová parta by Sohemi_art
 2 komentárov
 Páči sa 24 ľudom
29,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »