Domov » Žurnál+ » Autor: Sohemi Art

Žurnál+

Ach, tá prezentácia produktu....

Sohemi A. » Nové výrobky / 2015-05-13 14:13:51 /  8 komentárov / 25 lajkov

Ak patríte medzi tých ľudí, čo sú predajcovia na Sashe, tak ste sa asi stretli s rovnakým problémom.
Hrozne rada vyrábam rôzne doplnky ako kvetové party a čelenky, nakoľko ma to veľmi teší a napĺňa. Ale vždy narazím na rovnaký problém a to PREZENTÁCIA PRODUKTU! Najväčší problém nie je vecičku odfotiť, ale zachytiť ju tak, aby vyzerala ako v skutočnosti. Nepáči sa mi, že fotografia ani zďaleka nezachycuje ako vecička vyzerá a často krát mám pocit, že mi ju zoškareďuje :(.


A preto pravidelne bojujem so svetlom, nakoľko k foteniu sa dostanem poväčšine až večer a samozrejme s miestom fotenia.
Preferujem fotenie vonku a najlepšie pri západe slnka, ale to sa mi nejako nedarí vystihnúť a realita je taká, že nakoniec väčšinu výrobkov nafotím doma na stole alebo na hocičom, na čo sa to dá položiť :).
A tak sa snažím fotiť aspoň pri prirodzenom svetle, lebo hneď ako použijete blesk, výrazne sa posunie farebnosť výrobku.

Obr.1: Moja obvyklá fotka v galérii:

Samozrejme je úplne ideálne, keď máte veci nafotené na modelke, lenže to sa žiaľ vždy nedá - táto alternatíva je veľmi náročná :).

 

Obr.2: Ak je možnosť, tak do prezentácie vecičky zahŕňam aj fotky na modelke, kde je najlepšie vidieť ako vyznie výrobok napr. vo vlasoch:

 

Keď aj vecičku len tak odfotím, vždy ma trápi to, aby kupujúci videl ako vyzerá napr. čelenka  na hlave. Veľmi si zakladám na tom, aby som kupujúceho v ničom nezavádzala a chcem aby sa z vecičky tešil, keď si ju objedná a nie aby bol sklamaný, lebo na fotke vyzeral výrobok inak.

A tak som prišla na spôsob, ako vyobraziť čelenky a party  na hlave, aj keď nemáte k dispozícii modelku. Skúsila som to skôr z recesie a možno už aj zo zúfalstva :), ale musím povedať, že sa mi to zapáčilo. „Zneužila“ som na to sochy, hlavne sochu Dávida a nejakým zvláštnym spôsobom sa mi páči prepojenie tej chladnej čiernobielej sochy s farebnými partami a čelenkami :). Rozmýšľam, že v tom budem aj naďalej pokračovať.

Obr.3: Keď nemáte modelku, postačí aj socha :)Ak máte podobné skúsenosti s prezentáciou vecičiek, alebo aj úplne iné, budem rada, keď sa s nimi podelíte :).

A tak na záver si dovolím zhrnúť moje pravidlá pri fotení (pravdaže za ideálnych podmienok):

  1. Ideálne je vecičku fotiť na modelke, aby fotka najlepšie vystihla jej spôsob nosenie a aby bolo jasné, ako výrobok v skutočnosti vyzerá;
  2. Blesk používať opatrne, veľmi skresľuje farebnosť a svetlo je pri tom tvrdé;
  3. Maximálne využívať exteriér, najlepšie je fotiť niekde v prírode (ale pozor na kliešte! :);
  4. Vyhýbať sa silnému slnku, ideálne je mäkké svetlo pri východe/západe slnka.
  5. Ak fotiť v interiéri, tak je potrebné maximálne využiť prirodzené svetlo.

Teším sa na vaše komentíky :)

Sohemi

Komentáre

dzinus Máš krásnu galériu, priznám sa prvý krát vidím Tvoje veci, možno preto, že ich tu je veľa podobných. Ale vráťme sa k vecičkám a prezentácii, chválim fotky...ale asi nebudem súhlasiť s tými na sochách, neviem...mne nejako nejdú dokopy sochy dýchajúce históriou a kvietkové venčeky...vravím ostatné fotky na dreve tie sú úžasné aj na modelke samozrejme...len tieto na soche niesú podľa môjho gusta...ale to je samozrejme môj názor...rada si prečítam aj ostatné...;)

2015-05-13 14:24:497x

Sohemi_art Dzinus, dakujem za tvoj komentar :) to co pises, je prave to, co mna osobne na tom zaujalo - spojit nieco na prvy pohlad nespojitelne, ale to som zase ja aj s mojimi niekdy uletenymi nápadmi :) Ale uvedomujem si, ze urcite nie kazdemu to sadne, preto v galerii kazdej vecicky aj nadalej ponechavam moju klasicku prezentaciu, nakolko si myslim, že rozne pohlady na výrobok najlepšie vytvoria real predstavu, takze podklad drevo aj nadalej urcite budem vyuzivat :)

2015-05-13 14:56:262x

dzinus Áno správne rozhodnutie, ako píšeš pre kupujúceho to najlepšie..viac fotiek z rôznych uhlov a samozrejme najlepšie na modelke čo sa šperkov týka...:) Držím palce v ďalšej tvorbe...:)

2015-05-13 15:00:373x

Sohemi_art Dakujem :) napodobne ti zelam vela dobrych napadov a radosti z tvorenia ;)

2015-05-13 15:02:332x

Floreza Mne sa kontrast tej sochy a farebných venčekov pozdáva len by som určite použila dámsku sochu....dávid s venčekom je predsa len trošku zvláštna kombinácia :) ale vecičky sú krásne, prajem veľa spokojných zákazníkov :)

2015-05-14 11:37:402x

Sohemi_art Dakuejm :) No David bol zial jediny k dispozicii :)

2015-05-14 11:51:45

bonnie a mne sa to náhodou na tých sochách páči :) síce by bolo isto lepšie fotiť na ženskej soche, ale v každom prípade mi to príde originálne a zapamätateľné - kvietkové venčeky vyrába veľa predajcov, nemyslím to v zlom ale tie venčeky a party sú si navzájom veľmi podobné, preto je treba mať svoj vlastný rukopis aby keď človek uvidí fotku hneď vedel o akého predajcu ide a tie sochy to práve týmto spôsobom ozvláštňujú :)

2015-05-14 14:51:193x

Sohemi_art Dakujem bonnie :) ma to povzbudilo

2015-05-14 14:55:58

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Sohemi_art
Sohemi_art
1310 predaných ks, 452 hodnotení

Ahojte, ďakujem Vám veľmi krásne za návštevu môjho malého obchodíku. Vitajte v mojej ríše fantázie plnej kvetov, čipiek a pierok. Zbožňujem romantický a jemný štýl doplnený niekedy aj vintage prvkami, čo sa často odráža v mojej tvorbe. Zároveň mám ra

Milí zákazníci, 

momentálne zásielky sú posielané Slovenskou poštou 1 max. 2 krát do týždňa.
Doba výroby je 2-8 týždňov, podľa zložitosti objednávky - bližšie info vám rada poskytnem do správy. V prípade, že niečo potrebujete vyrobiť urýchlene, kontaktujte ma pre viac informácií prosím správou.
Pre lepšiu prehľadnosť, píšte prosím do objednávok požadovanú dobu dodania. 
Ďakujem za pochopenie a želám prijemné nakupovanie.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Polvenček kvetinový dotyk - 5409489_Polvenček kvetinový dotyk by Sohemi_art
 7 komentárov
 Páči sa 32 ľudom
14,90 €
 - Kvetinový venček - 5412791_Kvetinový venček by Sohemi_art
 1 komentárov
 Páči sa 12 ľudom
16,50 €
 - Kvetinová parta "prebúdzanie jari" - 5519345_Kvetinová parta "prebúdzanie jari" by Sohemi_art
 5 komentárov
 Páči sa 17 ľudom
29,- €
 - Svadobná kvetinová parta - 5517232_Svadobná kvetinová parta by Sohemi_art
 2 komentárov
 Páči sa 25 ľudom
29,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »