Domov » Žurnál+ » Autor: Softwille S

Žurnál+

Štyri otázky namiesto novoročných predsavzatí

Softwille S. » Blogy / 2019-01-04 07:00:02 /  6 komentárov / 27 lajkov / 454x zobrazený

Na Silvestra celý svet oslávil, že sa zmenil dátum. Zostáva dúfať, že raz budeme oslavovať dátum, kedy sa zmení svet. K lepšiemu, ako inak :) Začať však musí každý od seba. Tento rok som sa k "lomítku rokov" rozhodla pristúpiť po novom. Ako už z názvu žurnálu tušíte, predsavzatia zostali za dverami a svoje miesto dostalo reflektovanie, ku ktorému pozývam aj vás. Žiada si len chvíľku, ktorú strávite sami so sebou, pri šálke kávy alebo čokolády a pohľadáte odpovede na tieto štyri otázky (buďte úprimní a najmä sami k sebe dobrí, zaslúžite si to :)

Vezmite si minuloročný diár a notes a píšte:

1. Čo sa vám naozaj podarilo?
Môžete sa na to pozerať z objektívneho hľadiska, napríklad že ste boli povýšení v práci, ale aj zo subjektívneho a pochváliť sa za to, že ste tento rok konečne nezanedbávali priateľov, vytriedili zo skrine zbytočnosti a vyvenčili susedovho psa, keď bol chorý (sused, nie pes :)

2. Čo sa vám v roku 2018 nepodarilo?
Urobte si malú inventúru svojich neúspechov, hoďte ich na papier a vyberte si tie najhoršie, ktoré už nikdy nechcete zažiť znova.

3. Kedy ste boli najšťastnejší?
Urobte si zoznam vecí, ktoré ste si minulý rok najviac užili. Môže to byť výlet k tomu azúrovému moru, ktorý vám doteraz zdvíha kútiky pier, ale aj každodenné chodenie na jogu, či letné dni strávené leňošením v parku alebo pohľad sestry, keď ste jej darovali tú vytúženú (handmade vecičku? mačku? knihu? :)

4. Na čo ste minulý rok nemali čas a mrzí vás to?
Šup sem s vecami, ktoré boli v diári či v hlave naplánované, no nikdy nevyšli.

Keď budete mať všetky štyri kategórie vyplnené, budete vedieť, kam v roku 2019 mieriť. Je jasné, že budete chcieť robiť čo najviac vecí, ktoré vás minulý rok robili šťastnými a naopak, budete sa vyhýbať tým, ktoré vás tak potrápili. Prispôsobte si plány a sny podľa svojej súkromnej tabuľky a na nerealistické novoročné predsavzatia sa vykašlite.

Spokojný štart a aj priebeh roka 2019 vám želá

Softwille

PS: Budem sa tešiť, ak sa o niektoré odpovede aj podelíte - čo sa vám podarilo, nepodarilo? Čo ste si najviac užili a na čo už nezostal čas (ale tento rok si ho nájdete? :)

Komentáre

SusanRosy krásne napísané, diár je úžasný ♥️

2019-01-02 21:24:401x

Softwille @SusanRosy ďakujem krásne:)

2019-01-03 00:23:26

damayanti super článok, už som si aj v duchu odpovedala na všetky štyri otázky, diáre sú super, nech sa Vám darí:)

2019-01-04 17:44:281x

Softwille @damayanti ďakujem, tak to mám veľkú radosť. Ja som pri hľadaní odpovede na tú tretiu zažila takú vlnu vďačnosti, že na nej surfujem ešte stále:))

2019-01-04 17:55:42

OraEtLabora Vďaka, tento milý žurnál mi vyčaril úsmevu na tvári :-) ..a podelím sa: minulý rok som sa nestihla registrovať na Sashe. Ale tento rok už konečne ÁNO, a tak sa veľmi teším, že už aj ja patrím medzi takýchto tvorivých ľudí! A môj cieľ? Nezahodiť túto šancu a držať s Vami krok. Želám, veľa originálnych nápadov a chuti do tvorby všetkým!! Lenka

2019-01-04 22:08:00

Softwille @OraEtLabora Ďakujem, milá Lenka a vitajte v SaShe svete:) Už sa teším na všetky vecičky, ktoré isto pomaly zaplnia Vašu galériu. Držím palce:)

2019-01-04 22:52:14

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Softwille
Softwille
38 predaných ks, 29 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Softwille... Myšlienky ako v bavlnke – v ručne šitých diároch z filcu.

DIÁRE AJ S OSOBNÝM ODBEROM:)
Doprajte svojim myšlienkam bezpečie v bavlnke.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Diár 2021/Doplniteľný diár Softwille Navy s brošňou - 10048708_Diár 2021/Doplniteľný diár Softwille Navy s brošňou by Softwille
 2 komentárov
 Páči sa 21 ľudom
16,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »