Žurnál+

(NE)Robme si plány

Softwille38 predaných ks, 28 hodnotení

Softwille S. » Blogy / 2020-10-21 13:00:01 /  6 komentárov / 38 lajkov

Tento rok sa s nami pekne pohráva. Berie nám istoty a učí nás vážiť si to, čo máme, ešte o niečo viac. Zamýšľali ste sa nad tým, čo nám chce táto situácia povedať? Mnohí po prvej vlne povedali, že spomalili a trávili viac času s blízkymi. To by mohla byť dobrá odpoveď. Mám však pocit, že minimálne v tom prvom bode išlo o dočasný stav, ktorý sa s uvoľnením pravidiel opäť prepol do rýchlo-obrátkového módu.

 

 

Tak čo ešte sme sa mali naučiť, keď sa situácia vracia (a ktoviekoľkokrát ešte bude)? Zo sledovania svojho okolia sa mi zdá, že neplánovať. Lebo aj tak všetko, čo sa ocitlo v diári, sa na poslednú chvíľu zmenilo a my sme museli improvizovať. Zrušené lety, neschválené hypotéky, páry so zmiešanou národnosťou rozdelené v dvoch štátoch s otáznikom nad opätovným stretnutím, čerstvo otvorené prevádzky, ktoré boli na ceste stať sa niekoho splneným snom, odvážne pracovné plány v segmente, ktorý je aktuálne rizikový. Škrtnuté dovolenky, škrtnuté svadby, škrtnuté stretnutia. Malé, banálne, no i veľké.

 

 

Zrušené plány nemusia byť katastrofa. Sú takí, ktorí z nich dokážu vyťažiť maximum, prispôsobiť sa novej situácii a možno si na záver povedať, že to všetko nielenže bolo na niečo dobré, ale dokonca nevyhnutné. Pandémia nemá stanovenú expiračnú dobu. Ak teda nemáme plánovať, čo máme robiť? Čo robia tí, ktorí túto situáciu zvládajú s úsmevom? Zdá sa mi, že jednu z týchto dvoch vecí:

1. Žijú viac pre prítomný okamih.

2. Robia si iné druhy plánov. Také s omnoho dlhodobejšími vyhliadkami, než kam pôjdem vo štvrtok namiesto pravidelnej jogy.

 

 

So zúženou perspektívou je všetko oveľa pochmúrnejšie. S dlhodobými vyhliadkami sa môžeme uistiť, že všetko, či už dobré alebo zlé, je len dočasný stav. Že kým budeme najlepšou verziou seba, obklopení ľuďmi, ktorých milujeme, hľadiaci ďalej než na svoju predzáhradku, bude dobre. Lebo hoci let na Korziku nám asi o týždeň zrušia, toto nám nevezme nik, ak si to budeme starostlivo pestovať.

 

 

Buďme trpezliví, buďme odolní, využime všetku kreativitu, aby sme sa prispôsobili situáciám, ktoré nezmeníme. Majme sebadisciplínu, buďme na seba prísni, ale zároveň sa nezabudnime starať o svoje telo aj dušu s láskou. Pestujme si vzťahy, hoci aj na diaľku, buďme vďační a prispôsobme naše očakávania. Tak, aby sme boli optimisti, ale zároveň, aby nás realita pri novej zmene neprevalcovala. Pracujme na sebe a na všetkom, čo dáva zmysel „vždy“. Tak nás nič nezaskočí. A aj keď áno, nájdeme spôsob, ako to docieliť inak. Ja sa o to pokúsim so všetkých síl, pridáte sa?

Veľa síl zo ♥️ želá

Softwille

 

 

PS: Rada by som vám urobila radosť. Aby ste mohli (ne)plánovať, k prvej objednávke doplniteľných zápisníkov alebo diárov (už sú v ponuke aj tie na rok 2021:) uzavretej od druhej polovice októbra pribalím ako darček aj diár na všetky zvyšné mesiace tohto roka. Tak, aby ste si vaše dlhodobé plány mohli začať robiť už teraz.

PS2: Čo nás podľa vás má naučiť pandémia? Čo vás už naučila? Budem rada, keď sa podelíte v komentároch.

Komentáre

JanaFabry Súhlasím s tebou....mňa naučila, že sa nikdy netreba vzdávať svojich snov a človek má vždy aj iné možnosti riešenia situacie.Ked sa jedny dvere zatvoria, možno druhé sa budú dať.

2020-10-13 10:10:571x

fullsewingleather Perfektné diáre ☺☺

2020-10-21 14:23:571x

Softwille @fullsewingleather ďakujem krásne:)

2020-10-21 17:07:37

Softwille @JanaFabry Ďakujem za podelenie sa o názor, plne súhlasím. Držím palce:)

2020-10-21 17:09:12

ZEN.ZEM Krásne napísané, so všetkým súhlasím. Niekedy vytrhnutie z bežného chodu vecí môže človeku ukázať nové cesty ❤︎

2020-10-21 21:16:081x

Handmade_by_Zanet nádherne napísane :)

2020-10-24 21:57:431x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Obal na tablet, notebook/Listová kabelka s brošňou - 3 farby - 8938647_Obal na tablet, notebook/Listová kabelka s brošňou - 3 farby by Softwille
 1 komentárov
 Páči sa 10 ľudom
4,90 €
 - Diár 2021/Doplniteľný diár Softwille Navy s brošňou - 10048708_Diár 2021/Doplniteľný diár Softwille Navy s brošňou by Softwille
 2 komentárov
 Páči sa 21 ľudom
16,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »