Domov » Žurnál+ » Autor: Olena habkova

Žurnál+

Charitatívna nadácia Ukrajina-Slovensko SOS Sme Spolu.

Olena h. » Osobné Blogy / 2016-11-28 14:01:26 /  Pridaj komentár / 3 lajky

SME SPOLU ! ĎAKUJEME !

V septembri 2014 sme založili skupinu dobrovoľníkov, ktorá funguje na sociálnej sieti Facebook pod názvom SOSukrajina/sk a http://www.smespolu.org/ kde zverejňujeme aktuálne potreby a informácie o poskytnutej pomoci.

Medzinárodné ako aj miestne slovenské občianske združenia, zástupcovia ďalších diaspór žijúcich na Slovensku sa aktívne zapájajú do našich dobrovoľníckych aktivít, cieľom ktorých je pomoc Ukrajine. Práve ako dobrovoľnícke hnutie zamerané na pomoc Ukrajine sme sa rok aj pol starali o zranených Ukrajincov, ktorí podstúpili liečbu a rehabilitáciu na území Slovenska a Rakúska; kupovali sme lieky a zdravotnícky materiál pre ukrajinské nemocnice, zbierali a prepravovali na Ukrajinu oblečenie, obuv, hračky, potraviny pre deti, hygienické výrobky pre deti padlých ukrajinských hrdinov, pre detské domovy a vnútorne presídlené osoby.

Prirodzeným vyústením našich dobrovoľníckych aktivít bolo založenie charitatívnej nadácie "Ukrajina-Slovensko SOS" na Ukrajine a občianskeho združenia "SME SPOLU" (ukrajinsky : "МИ РАЗОМ") na Slovensku, ktorých účelom je
vypracovanie a realizácia humanitárnych projektov zameraných na pomoc Ukrajine,uchovanie, popularizácia a rozvoj ukrajinskej kultúry osobitne na Slovensku, a v krajinách Európskej únie všeobecne.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Sme_Spolu
Sme_Spolu

SME SPOLU- dobrovoľnícke občianske združenie, ktoré zbiera príspevky na všeobecne prospešný účel rozvojovej spolupráce a húmanitárne pomoci ukrajinským detským domovom. Výnos od predaja, bude použitý výlučne na charitatívnu pomoc.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »