Domov » Žurnál+ » Autor: Olena habkova

Žurnál+

Pomoc vnútorne presídleným ľuďom z vojnového východu Ukrajiny.

Olena h. » Osobné Blogy / 2016-10-23 20:50:35 /  Pridaj komentár / 3 lajky

„Ukrajina - Slovensko SOS“ / SME SPOLU sa zameriava na zbieranie a poskytovanie humanitárnej pomoci pre obyvateľstvo Ukrajiny. Naším dobrovoľníkom sa vlastnou aktivitou podarilo vyzbierať a distribuovať približne 20 ton humanitárnej pomoci rodinám - presídlencom z východu Ukrajiny,kde vojnová zóna,teraz žijúcim v mestách Artemivsk( Donecký región,pod ukrajinskou kontrolou), Ľvov, Užhorod, Ivano-Frankivsk, Dnipropetrovsk, Kyjev a Vinnyca.

Humanitárna pomoc poskytovaná našou organizáciou bola ocenená i Úradom hlavného komisára OSN pre utečencov na Ukrajine, v Bielorusku a v Moldavsku.

Naša dobrovoľnícka skupina je od roku 2014 partnerom
UHK OSN v segmente poskytovania nepotravinovej humanitárnej pomoci utečencom.

„Ukrajina - Slovensko SOS“ / SME SPOLU úzko spolupracuje aj s inými medzinárodnými a humanitárnymi organizáciami, ako napríklad s „Charitou-Olomouc“. V roku 2014 sa nám spoločným úsilím podarilo vypraviť jedno nákladné auto humanitárnej pomoci pre obyvateľov mesta Artemivsk a presídlencov žijúcich v Kyjeve a Dnipropetrovsku.


Už je to dva roky ako našu pomoc pravidelne dostáva partner Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov - občianska iniciatíva KRYM SOS.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Sme_Spolu
Sme_Spolu

SME SPOLU- dobrovoľnícke občianske združenie, ktoré zbiera príspevky na všeobecne prospešný účel rozvojovej spolupráce a húmanitárne pomoci ukrajinským detským domovom. Výnos od predaja, bude použitý výlučne na charitatívnu pomoc.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »