Domov » Žurnál+ » Autor: Olena habkova

Žurnál+

Pomoc detským domovom na Ukrajine.

Olena h. » Osobné Blogy / 2016-10-21 10:27:49 /  Pridaj komentár / 4 lajky

"Ukrajina-Slovensko SOS" / SME SPOLU poskytuje humanitárnu pomoc dvom detským domovom na Ukrajine:

Luhanský detský domov č.2, dočasne evakuovaný z obsadeného územia do mesta Severodonetsk,
Mestečko milosrdenstva Svätého Mikuláša pre siroty a deti zo sociálne slabých rodín v meste Ivano-Frankivsk.

Naši dobrovoľníci dlhodobo zbierajú a dodávajú deťom z týchto domovov detskú výživu, hygienické prostriedky, oblečenie, topánky, hračky.

Minulé Vianoce dobrovoľníci "Ukrajina-Slovensko SOS» / SPOLU SME usporiadali akciu "Krabička radosti".
Každé dieťa z detského domova Mestečko milosrdenstva Svätého Mikuláša (Ivano-Frankivsk) malo možnosť napísať listy Mikulášovi do Bratislavy a poprosiť o taký darček, o ktorom dlho sníva. Dobrovoľníci nadácie "Ukrajina-Slovensko SOS" pripravili pre každé dieťa "krabičku radosti" s darčekom, ktorý si dieťatko prialo. Okrem toho, každé dieťa dostalo písacie, hygienické potreby a sladkosti. Na oplátku, odchovanci detského domova uvítali dobrovoľníkov našej nadácie slávnostným koncertom.

Vrámci projektu "Pomoc detským domovom na Ukrajine", ktorý je financovaný Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, charitatívna nadácia "Ukrajina-Slovensko SOS" pomáha Luhanskému detskému domovu č. 2.V lete roku 2014 vedúci lekár, Dontsova Kateryna, silou svojej vlastnej vôle sa postavila proti násilníkom z LĽR , ktorí sa snažili ukradnúť deti z detského domova č.2 okupovaného mesta Luhansk na severo-východe Ukrajiny a odviezť do Ruská. Už keď boli v Rostovskom regióne na území Ruska, pedagógovia a lekári zistili, že namiesto odpočinku na Kryme ich podvodom vyvážajú z Ukrajiny. Zobrali detí na ruky a opustili autobus, kategoricky odmietajúc pokračovať v ceste a žiadajúc o návrat späť na Ukrajinu. Iba vďaka snahe ombudsmanov sa detí vrátili späť. Nateraz sa prechodne uchýlili v Severodonetskom sanatóriu mesta Severodoneck na území pod kontrolou Ukrajiny a tam teraz máju nový domov.Prostredníctvom UNDP sa urobili opravy na izbách. Charitatívna nadácia "Ukrajina-Slovensko SOS" kúpila detský nábytok a stavia pre detí ihrisko.

Srdečne ďakujeme za pomoc Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a vojenskej a civilnej správe Luhanského regiónu.
Všetko sa len začína. SPOLU SME

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Sme_Spolu
Sme_Spolu

SME SPOLU- dobrovoľnícke občianske združenie, ktoré zbiera príspevky na všeobecne prospešný účel rozvojovej spolupráce a húmanitárne pomoci ukrajinským detským domovom. Výnos od predaja, bude použitý výlučne na charitatívnu pomoc.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »