Domov » Žurnál+ » Autor: Mojmíra Némethová

Žurnál+

Užitočné tipy, ako plánovať do diára

Mojmíra N. » Nové výrobky / 2019-03-15 10:19:10 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

S jarou si väčšina z nás spája jarné upratovanie. Toto upratovanie však nie je len o vyprázdnení šatníka alebo pretriedení vecí. Je to čas zamyslieť sa, čo ďalej s týmto rokom. Porozmýšľať, ako sa nám daria predsavzatia, poprípade, čo by sme chceli tento rok stihnúť - pretriediť si plány. A na to nie je nič lepšie, ako začať od svojho diára.

Diár na rok 2019 mám od CreativePaper.

Výrazne a prehľadne

Ach chcete, aby vaše plány v diári, dostali svoju zaslúženú pozornosť, skúste im venovať vlastný ohraničený priestor. Vytvorte si napríklad zoznam plánov na daný rok na samostatnú stránku v diári. Ak plánujete niečo väčšie na daný týždeň, pomôže vám napríklad farebný box, ktorý pridá veci na dôležitosti. U mňa nájdete praktický funkčný set boxov, ktoré zvýraznia každú dôležitú udalosť.

Nebojte sa experimentovať so svojí  vlastným nastavením. Či už budete dôležité veci označovať do boxov, alebo im vyhradíte miesto navrchu stránky, dôležité je len, aby ste sa na nich každý deň zastavili očami a pripomínali si ich.

Farba a dekorácia

Ak má plánovanie v diári slúžiť svojmu účelu, určite pomôže, ak ho doplníte o farby alebo dekoratívne nálepky, ktorými si určíte systém. Farebné kódovanie je pomerne rozšírený systém pre úhľadnejšie plánovanie diára. Určíte si pre seba kategórie, naprílad práca, domáce práce, voľno a podobne, a každej kategórii priradíte farbu (práca bude modrá, voľno žlté...). Následne vždy, keď budete plánovať úlohu, ktorá súvisí s danou kategóriu, pridáte jej spomínanú farbu. Môžete miesto vyfarbiť pastelkami alebo použijete farebné pero. Vďaka tomu získate už po letmom pohľade do diára presnú predstavu, čo vás v daný deň čaká. 

Podobne môžu poslúžiť dekoratívne nálepky, tentoraz sa nebudete spoliehať na farbu, ale na nejaký špecifický symbol, poprípade ikonku. Všetky vaše pracovné záležitosti si označíte perom a voľný čas bude vyhradený napríklad knihe. A ak si dávate nejaké športové ciele, určite vás poteší redizajnovaný setík Športovkyňa, vďaka ktorému si viete vystavať celý športový plán a podporiť ho dekoratívnymi nálepkami.

Mesačné priority

Denné plánovanie je dôležité. Najmä pre základné zorientovanie sa, čo vás čaká a čo je dôležité. Plány a ciele je však dobré pozerať aj vo väčšom, napríklad mesačnej báze.

Vždy na začiatku mesiaca si v mojom mesačnom plánovači (mám ho ako súčasť diára) rozvrhnem najskôr kalendár. Tam si značím  všetky dôležité udalosti, schôdzky a napríklad aj vyšetrenia, ktoré ma čakajú. Okrem toho pridám narodeniny a meniny rodiny a priateľov, aby som na nič nezabudla.

Bočný stĺpec mi slúži ako To do list. Nie je to všakzoznam v zmysle: dnes periem a vysávam. Skôr ide o zoznam dlhodobejších úloh, ktorým sa chcem venovať počas celého mesiaca a dotiahnuť ich do úspešného konca. Sú to dlhodobejšie úlohy, ktoré chcete urobiť, ale máte pocit, že na ne nikdy nemáte čas. Takto si úlohu zviditeľníte a získa vašu pozornosť. Okrem toho mám naboku ešte časť Nezabudni na tri priority v daný mesiac. Na plánovanie mesačného layotu používam svoje mesačné setíky, najnovšie u mňa môžete nájsť aprílový.

Dať do toho seba

Nebol by to váš diár, ak by ste si ho neurobili podľa seba. A práve tak by to malo byť. Je dobré sa inšpirovať tým, ako plánujú iní, no je len na vás, ako bude váš diár vyzeráť. Tento plánovací spoločník na každý deň by mal byť praktický a robiť vám radosť, keď ho otvoríte.

Je na vás, či budete plánovať minimalisticky modrým perom alebo zaradíte aj fixy všetkých farieb. Je na vás, či si každý deň poznačíte dve úlohy alebo využijete každý voľný priestor. Je na vás, či chcete mať v diári farebné a praktické nálepky alebo si vystačíte s vašimi kresbami. Plánujte podľa seba, lebo plánujete pre seba.

Ak vás žurnál zaujal, prečítajte si tiež >> Ako na plánovanie diára s nálepkami alebo Ako na plánovanie bez stresu.

Foto >> Tatiana Fiantoková.
Diár mám od CreativePaper.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

SlecnaNalepka
SlecnaNalepka
572 predaných ks, 104 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Chcem radosť z plánovania do diára preniesť aj k vám.

Preto som vytvorila prvý obchodík s plánovacími nálepkami na Slovensku. Skrášlite si diáre a naplánujte si sny s unikátnymi sadami nálepiek.


Pôvodné meno mojj.13

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Zápisník vďačnosti A6 - 9130946_Zápisník vďačnosti A6 by CreativePaper
 Páči sa 13 ľudom
8,- €
 - Aprílový set nálepiek - 10511100_Aprílový set nálepiek by SlecnaNalepka
 Páči sa 13 ľudom
5,10 €
 - Boxy a hranaté boxy (nálepky) - 10511190_Boxy a hranaté boxy (nálepky) by SlecnaNalepka
 Páči sa 11 ľudom
2,35 €
 - Športovkyňa REDIZAJN (set nálepiek) - 10511253_Športovkyňa REDIZAJN (set nálepiek) by SlecnaNalepka
 Páči sa 10 ľudom
3,15 €
 - Spokojný leňochod (nálepky) - 10511293_Spokojný leňochod (nálepky) by SlecnaNalepka
 Páči sa 13 ľudom
1,15 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »