Domov » Žurnál+ » Autor: Silvia Leško

Žurnál+

Jesenné makramé inšpirácie

Silvia L. » Tvorba / 2019-11-06 07:00:01 /  11 komentárov / 32 lajkov / 339x zobrazený

Som rada, že žijem vo svete, kde existuje október a babie leto...

...a že bolo tohtoročné úplne nádherné a inšpiratívne, o tom nie je pochýb. Hra prírody s farbami je divadlo, ktoré nikdy neomrzí a ja by som sa dokázala dívať na tie meniace sa obrazy donekonečna :)

Jeseň mi priniesla tento rok kopec kreatívnej energie a výsledkom sú nové listové dekorácie a pár ďalších drobností na potešenie a zužitkovanie prebytočného materiálu v štýle zero-waste projektov.

S potešením vám dnes predstavujem svoje najnovšie farebné makramé kreácie:

ROSEHIP - inšpirované ružou šípovou a jej jemnými krémovoružovými kvetmi (ktorých lupene som tak rada v lete trhala a sušila do čajovej zmesi, ktorú si vychutnávam práve pri písaní žurnálu :) a plodmi šípky v žiarivej červenej (tiež zbierate na chutný čaj?) 

INDIANSUMMER - babie leto uzamknuté vo farbách ešte hrejivého slnka prebleskujúceho pomedzi žltohnedé padajúce listy pri jesenných prechádzkach. Dekorácia stvorená na presvetlenie domova a tmavších dní (lebo aj také musia byť, aby sme si mohli vychutnať teplo domova, huňaté deky a sviečky ;)

FORESTLOVE - óda na naše magické ihličnaté lesy. Tlmené farby navodzujú atmosféru zahmlenej smrekovej hory... táto dekorácia je moja obľúbená práve kvôli svojmu škandinávskemu až minimalistickému dojmu.

Ktorá sa vám zapáčila najviac? Alebo máte v hlave aj iné kombinácie farieb, vášmu srdcu blízke? Ja áno, a už sa teším, keď budem mať viac času na tvorenie ďalších listov "s príbehom".

Momentálne však stíham akurát tak plniť objednávky, aj tie listové :) Ako napr. takéto dvojlístkové, ideálne na skrášlenie detskej izby. Nájdete ich v ponuke pod názvom FROZEN alebo PRUNUS.

Ako ďalšie pribudli u mňa túto jeseň takéto rozkošné makramé brošne LEAF:

Pri sledovaní všetkej tej farebnej krásy na stromoch a pod stromami ma spontánne napadlo použiť makramové lístky ako brošne. Milé farebné lístky, ktoré dodajú šmrnc aj okukanému outfitu a nikdy neuschnú :)

Inšpirované sú prevažne jesennými farbami a za mňa je to perfektný doplnok k hrejivým svetrom, kabátom, šálom... a vlastne k hocičomu :)... sú to také multivyužiteľné kúzelné drobnôstky, vďaka ktorým sa oblečenie stáva hneď zaujímavejším a hravejším. 

Ešte sa chcem trochu pristaviť pri tvorení listov. Kto ich už skúšal robiť vie, že pri tom treba nielen božskú trpezlivosť a ostré nožnice, ale že pri tom vzniká aj dosť veľa odpadu pri strihaní a nekonečnom zarovnávaní do požadovaného tvaru... Veru mňa ten odpad tak veľmi hneval a dlho som rozmýšľala, ako využiť aj tie kúsočky, ktoré sa už nedajú použiť ani na najmenšie lístočky. A tak prišiel nápad využiť makramé odpad ako výplň. Použila som na to starú plátenú tašku, spomínané zvyšky bavlny, motúz a vysušenú stopku z ozajstnej tekvice. Jednoducho som tie ústrižky napchala do plátenky zostrihnutej zvrchu, zošila natesno hore a dole, aby som vytvorila približne guľatý tvar, previazala motúzikom (a tak vytvorila ryhy na tekvici) a navrch som prilepila tavnou pištoľou stopku... ta-dáááá a vlastnoručne spravená zero waste plátená tekvica je na svete! :)

...veľmi jednoduchá a navyše veľmi fotogenická dekorácia... skúsite aj vy? Vypchať sa dá určite aj iným materiálom, ak máte niečo vhodné poruke... Ja k ďalšej pridám aj za hrsť sušenej levandule, nech aj krásne vonia :)

Samozrejme ani ozajstná tekvica sa nevyhla svojej makramé ozdobe predtým, ako bola vyrezaná... využila som pri nej zvyšky bavlny z tvorby väčších závesných dekorácií. Ozdôbku som potom presunula na kôš z morskej trávy a sedí mu rovnako dobre ;)

Tak a to je všetko, čo som stihla zatiaľ túto jeseň. Inšpirácií a nápadov mám plnú hlavu a zápisník, no tie už musia počkať asi až na ďalšie babie leto, lebo teraz začínam tvoriť viac vianočne... ale o tom až niekedy inokedy, ešte si chvíľu vychutnajme krásy jesene...

Na záver len pripomínam, že ak si želáte kombináciu listov v iných farbách, neváhajte mi napísať a spolu si dohodneme konkrétne odtiene makramé bavlny a vhodné drievko.

Objednávky na väčšie makramé dekorácie budem brať len do konca novembra, ak si ich želáte dostať do Vianoc, aby som všetko pekne postíhala a mohli sme sa tešiť zo zimy rovnako ako z jesene. Náušnice a brošne stíham poslať do Vianoc pri objednávke najneskôr do 16. decembra.

Prajem vám krásne, stále jesenné dni... aby ste si aj v novembri našli tie svoje farby a svetlo, ktoré vás bude hriať, tešiť a motivovať i počas tých najtmavších no zároveň najmagickejších dní v roku...

Komentáre

Daniela-krizovky Vskutku nádherné :)

2019-11-01 09:49:58

Sisushka Ďakujem krásne :)

2019-11-01 16:37:09

MirianaOli Milé jesenné originalitky:)

2019-11-06 09:44:32

AugustGiulia Krásne vecičky!

2019-11-06 13:21:00

taliaa pekné.

2019-11-07 04:21:17

Sisushka Ďakujem pekne, veľmi sa teším, že sa Vám moje makramé páči ❤️

2019-11-07 07:21:45

evaline Prekrásne, obdivuhodné... prosím akú priadzu používate pri výrobe?

2019-11-11 18:41:04

Sisushka Ďakujem pekne, pri týchto dekoráciách to boli bobbiny a lovely :)

2019-11-11 22:01:08

evaline Ďakujem a prajem veľa tvorivých síl.

2019-11-12 08:24:30

iwiLand Nádherné sú všetky :)

2019-11-14 11:44:31

Sisushka Veľmi ma teší, že sa Vám páčia :)

2019-11-14 12:03:35

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Sisushka
Sisushka
43 predaných ks, 8 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Ručne pletené vecičky vyrobené technikou makramé, neprehliadnuteľné v bytovom dizajne a v štýlových módnych doplnkoch .

Tvorím aj na objednávku, neváhajte a napíšte mi svoje makramé želanie :)

Veci posielam 1.triedou doporučene, ak si želáte iný spôsob, prosím oznámte mi to vopred správou alebo poznámkou pri zadaní objednávky.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Makramé závesná dekorácia ROSEHIP - 11196161_Makramé závesná dekorácia ROSEHIP by Sisushka
 2 komentárov
 Páči sa 80 ľudom
48,- €
 - Makramé závesná dekorácia FORESTLOVE - 11209656_Makramé závesná dekorácia FORESTLOVE by Sisushka
 Páči sa 52 ľudom
48,- €
 - Makramé závesná dekorácia INDIANSUMMER - 11227907_Makramé závesná dekorácia INDIANSUMMER by Sisushka
 Páči sa 38 ľudom
48,- €
 - Makramé závesná dekorácia FROZEN - 11227833_Makramé závesná dekorácia FROZEN by Sisushka
 Páči sa 35 ľudom
19,- €
 - Makramé brošňa LEAF - 11237076_Makramé brošňa LEAF by Sisushka
 Páči sa 36 ľudom
5,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »