Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubka Kalamárová

Žurnál+

Ako si spestriť jesenný víkend? Vyrobte si šípkový venček

Ľubka K. » Fotopostupy a Návody / 2020-10-10 15:29:10 /  3 komentáre / 12 lajkov

Posledný týždeň sme denne prechádzali okolo krásneho kríka zasypaného šípkami...juj pastva pre oči. Dumala som čo by som s nimi mohla urobiť. Keďže je krík blízko cesty,nie sú vhodné na konzumáciu, čo tedy iné...  nemám teraz veľa času ani energie, keďže chrípka je náš spoločník. Nuž,včera som už neodolala a nazbierala som ich za náruč, reku niečo už len vymyslíme. A aj sa tak stalo. Naša bránka dostala darček.

Vyrobila som jednoduchý venček. Keďže bol naozaj urobený raz-dva a z minimálneho materiálu, pomyslela som si, že by možno bol skvelou inšpiráciou na aktivitu v tento krásny jesenný víkend.

 

Páči sa? Tu je postup. Potrebujeme skutočne málo: šípky  nastrihané na cca 10-12 cm vetvičky,  zeleň rovnakej dĺžky, môže byť ostrihaná levanduľa, rozmarín, čokoľvek čo ponúka záhradka, drôt na viazanie, nožnice, gaštany alebo šišky na dozdobenie, na základný venček som použila hroznové výhony bez listov. 

 

Postup je jednoduchý. Z hroznových prútov som si uviazala venček, ktorý nemusí byť nejak úhľadný, keďže ho obviažame šípkami. Drôtom si postupne budem privezovať jednotlivé vetvičky šípok a zelene a stále si drôtik pevne utiahneme. Obviažeme celý venček. 

Posledné vetvičky uviažeme tak, aby ich konce sme zakryli prvými uviazanými halúzkami a drôtik pevne utiahneme a zakončíme. Na dozdobenie môžeme použiť gaštany, ktoré buď obviažeme drôtikom alebo prevŕtame a drôtik prevlečieme, uprednostňujem druhý spôsob, lebo časom gaštan zoschne a vysunie sa z drôtika. 

Drôtikom gaštan priviažeme podľa vlastného vkusu na hotový venček a takto si ho dozdobíme. Máme hotovo! :)

Verím, že som Vám dala skvelý nápad ako stráviť pekné chvíle v prírode a z úlovku ktorý si domov prinesiete si takto krásne môžete uchovať spomienku na prechádzku milým venčekom, ktorý bude zdobiť Váš domov.

Pekný víkend prajem všekým.

Šikovná Žienka Ľuba

Mojou odmenou boli slová našej dvojročnej Marienky:"Mami aj domov cem taký vencek"

Komentáre

Momino parada

2020-10-10 17:22:01

Maomi super venček :)

2020-10-10 18:35:52

Sikovnezienky Ďakujem ☺

2020-10-10 19:19:42

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »