Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubka Kalamárová

Žurnál+

Ako bojujem s cenotvorbou

Ľubka K. » Rady a info / 2020-02-11 16:06:12 /  5 komentárov / 23 lajkov

Téma cenotvorby a vecí s tým spojených sa už spomínala v žurnáloch nieraz. Ja som sa rozhodla vysporiadať sa s tým po svojom. Je ťažké ľuďom robiť osvetu prostredníctvom soc.sietí alebe internetu ako takého. Bola som zvyknutá "obkecať" to na jarmokoch v príjemnom a nenútenom rozhovore s ľuďmi, ktorí sa pristavili a mali záujem o naše výrobky. Išlo to spontánne a akosi ľahko sa človek vedel rozrozprávať o procese výroby, o nákladoch, o tom aké je to časovo náročné a čo všetko to obnáša. Otázky a odpovede prichádzali svojvoľne. Ale ako to zvladnúť pomocou neosobného prístupu, keď ani neviem s kým sa práve "rozprávam" nevidím reakciu ani nepoznám názor či vkus človeka čo si práve pozerá naše výrobky...našu stránku... . 

Čítala som veľa úprimných článkov výrobcov ako sa s tým ťažko vyrovnávajú, aké majú skúsenosti a veru dala som zapravdu každému. Nebudem to tu podrobne rozpisovať veď my vieme o čo ide....náklady, čas, práca, materiál, reklama, balenie, fyzická a psychická námaha na úkor svojho voľného a aj rodinného času sa rovná cene vysokej a možno až navonok prehnanej z pohľadu nezasvätenej osoby.

Nuž a preto ma napadlo svojské riešenie. Veď zákazník si predsa neprečíta žurnál o cenotvorbe pred nakuknutím na stránku. Prečíta si ale popis výrobku, kde sa dozvie z akého materiálu a prípadne akou technikou je výrobok vyrobený. A tu je tá pointa. Na záver uvediem vždy čas ktorý strávim výrobou danej vecičky. Myslím, že to je ten bod, kde si ľudia uvedomia a zamyslia sa nad cenou,....jasne ak majú vôbec chuť to vidieť aj z tejto stránky. Veď ak venček stojí napríklad 12 eur a ja uvediem, že som ho vyrobila za 1 hodinku, tak si určite v hlave premietnu že hodinovka v práci je cca 4,0eura -venček je cca 4,0eura-stuha 0,50eur a k tomu kvetiny a plody ktorých je množstvo....  no oplatí sa to vôbec vyrobiť si doma? má na tom výrobca skutočne prehnanú cenu? je to predražené?

Myslím, že takto nevtieravým spôsobom ľuďom dám podnet zamyslieť sa a uvedomiť si aká vlastne cena výrobku je. Som presvedčená, že aj keď si danú vec nekúpia nevadí, sú bohatší o informáciu za aký čas sa to mne podarilo vyrobiť a koľko času som s tým strávila v dielničke.

 

Prajem nám všetkým plný diár objednávok ale hlavne veľa tvorivých dní a hlavu plnú nápadov. Nech sa darí milí moji tvorcovia... :)

Vaša Šikovná Žienka Ľubka

Komentáre

SalixAlba Myslím, že to je skvelý nápad:). Čím viac infirmácii o výrobku, tým viac mu môže kupujúci dôverovať a má predstavu, čo výroba obnáša. A bonus navyše: každé slovo použité v popise zvyšuje šancu, že výrobok na internete vykukne aj na tobo, kto hľadá niečo úplne iné:)

2020-02-11 17:10:31

H.O.P.E To mate pravdu, ze cas je dolezity...casto sa ma ludia pytaju ...a kolko ti trva vyrobit taku tasku...?

2020-02-11 17:48:05

Daniela-krizovky Tak-tak... a o čase strávenom výrobou krížovky nemajú ľudia ani poňatia! :)

2020-02-11 19:17:44

etedebags Ja sa k tomuto pridávam. U hand made výrobkov cena väčšínou nezodpovedá strávenému času. Sú výnimky, ktoré dokážu predať svoje originály za naozaj cenu zodpovedajúcu, ale tí proste dokázali vykuknúť z davu. Ale veta, ktorú som u Vás Ľubka našla v obchodíku: "Ručne vyrobiť, pre mňa,znamená jedinečnosť, unikátnosť, trpezlivosť, čas a srdce.", hovorí za všetko.

2020-02-12 09:11:01

etedebags Opravujem sa, túto vetu "Ručne vyrobiť, pre mňa,znamená jedinečnosť, unikátnosť, trpezlivosť, čas a srdce." som prečítala u Nadeždy alias H.O.P.E, týmto sa jej ospravedlňujem.

2020-02-12 09:40:30

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »