Domov » Žurnál+ » Autor: Beáta Babjaková

Žurnál+

Ako Mao Portrait studio otvoril a novú pseudosériu nafotil

Beáta B. » Tvorba / 2018-03-09 17:00:01 /  20 komentárov / 47 lajkov

Ani nie po dvoch rokoch existencie našej firmičky Shoot a ani nie po roku od uvedenia do sveta jej remeselnej dielničky Shootmade-u opäť prechádzame zmenami. Ťažké to máme od samého začiatku (samozrejme, veď máloktorý tvorca, výrobca, hand(e)ma(n)deista to má inak). Nakoľko nás troch živil môj príjem z iného zamestnania, o ktoré som začiatkom roka prišla, nastali nám krušné chvíle.

Predovšetkým sme sa museli vzdať podnájmu, čo nás rozdelilo, a tým naše tri srdiečka trpia asi najviac, nakoľko sme 50 km od seba a po skoro troch rokoch spolužitia už človek ťažko znáša odlúčenie, nehovoriac o tom, ako blízko k sebe máme. Vecí sa nakopilo za ten čas hodne, preto kým to všetko poznášame do rodných domovov máme čo robiť a nejaký ten čas to potrvá, čo vysvetľuje pozastavené objednávky. Taktiež tým, že som z hladovej doliny, dodávky papiera a materiálu, komunikácia ohľadom grafických úprav a blá budú o to trvať dlhšie, čím sa zvýši výrobný čas objednávok :-(

Pokiaľ sa situácia nevyrieši, nenastane zázrak alebo to nezabalím. Váhala som, čo so mnou, či pokračovať, či ísť iným smerom. No láska k hand(e)ma(n)de sa u mňa natoľko zakorenila, že ak by som s tým sekla, vytrhnem obrovskú časť svojej osobnosti. Teraz, keď som sa do toho dostala, keď som už nevnímala mozole a bolesti chrbta, keď som sa začínala učiť prijímať a zvykať si na pochvalu, keď som si vytvorila systém, zaplnila zošit nápadmi by to malo celé padnúť?

Preto stále uvažujem, dumem, nespím, vymýšľam čo a ako spraviť, ako to najlepšie vymyslieť, aby sme boli čím skôr opäť spolu a aby už bolo všetko len a len lepšie a lepšie. Po váhaní či pokračovať i v analógu sa upravili priestory, vytvorilo sa mini fotoštúdio, čím vzniklo Shoot Portrait Studio. Nech aspoň jeden z nás robí naplno to, čo miluje a ako tak to udržuje. Naškrabkali sme posledné peniažky a trošku to svojpomocne zatraktívnili (na Sashe návštevu, to žiaľ ani zďaleka ešte nie je :))

Stále to nie je doklepnuté, preto nemáme nafotené priestory, ale vylovila som aspoň malinkú ukážku zo vzájomnej internej komunikácie.

Tieto poličky montoval dnes, šikovník. Tak som dostala foto na odobrenie, či môže byť. No môže, či nie? :D

Ešte kým nastalo to najťažšie, sťahovanie, tak sme si splnili záväzok z minulého roka a nafotili sme sériu interne pomenovanú "Hlavy". Plánovali sme to už minulý rok. Dostali sme totiž krabicu vyradeného materiálu z jedného kreatívneho obchodíku, v ktorej Mao ulovil formu na odlievanie takýchto mini hláv. A už sa začali v mysli vynárať šialenosti :-)

Takoj utekal kupovať sádru a už odlieval. Nižšie môžete vidieť proces sušenia, tuhnutia, schnútia :-D

Pre iné projekty a nedostatok času sme sa k tomu odhodlali, či skôr dostali, až tento rok. 

Foto z príprav nesmie chýbať.

Púder nanesený (viac na zemi a Bielom psovi ako na mne, ale budiš, veď chlopak si pozmýva ;-), keď si to tak vymyslel).

Nasadíme parádnu prilbu.

A výsledok...

K jednotlivým fotkám sme sa rozhodli spraviť leporelká. I preto, že sa nám výstup z fotenia páčil, ale aj ako akýsi sociálny experiment. Ako vôbec na niečo také nepresvetlené, nefarebné, nekvetinové a nezvieratkovské verejnosť zareaguje.

Tuto mám tučnú ruku, ale odmietol ma vyretušovať :-/ Ta už čo...

Trošku decentnej nahoty zvládnete, no nie? :-) Ak nie, tak aspoň malé uznanie za odvahu.

Určite v tomto hlavatom projekte ešte budeme pokračovať. Takže až bude mať žurnál úspech, pochválime sa i ďalšími fotkami.

A to je pre tento žurnál všetko. I keď som v ňom použila veľa emotikonov usmievavých, posledné obdobie je skôr v temnejších tónoch. Tak nám držte paľuchy, nech to dáko vymyslíme, vydržíme a nech už dobre je.

Z troch (teraz veľmi smutných a rozdelených) srdiečok ďakujú za podporu a pozornosť Mao, Bí a Biely pes.

Fotky fotil Mao (Marek Suja). 

Komentáre

artbodka super to je, držím palce, nech vám to tvorí aj naďalej :-)

2018-03-07 17:35:161x

Shootmade @artbodka Ďakujeme krásne :-)

2018-03-07 17:37:17

uZubka fotky sú úžasné! a ja osobne sa teším aj na tie ďalšie :) ... a držím palce a želám veľa síl, aby ste zas, čo najskôr, mohli spolu -tvoriť/žiť , nech vám je veselšie ...;)

2018-03-07 17:45:261x

Shootmade @uZubka až mi slzička vyskočila... ďakujeme

2018-03-07 17:48:17

PohladnicePreRadost ... krásne napísané a krásne pofotené, prečítala som si žurnálik so záujmom, vykukala všetky umelecké fotky ... verím tomu, že všetko u vás dobre dopadne, chce to len čas v pokoji podumať, vymysliež čo a ako, dostať ten správny nápad ... no ja viem, že sa to ľahko píše, ale verte, že sa to všetko utrasie a ak je začiatok roka zlý, koniec bude určite dobrý ...

2018-03-07 17:58:311x

deve286 Mne sa to pači.

A keď sa ľúbite tak ste Jeden v Druhom stále, aj keby na míle vzdialení.

Držím prsty ❤❤❤

2018-03-07 18:59:531x

danabortlikova Pekné.

2018-03-07 20:31:391x

Shootmade @PohladnicePreRadost @deve286 @danabortilova Ďakujeme krásne, milé žienky ❤.

2018-03-08 08:15:08

evelin3004 .....no máte veľmi krásnu galériu a úžasnú prácu, veľmi držím prsty, takýto šikovní ľudia ako vy, verím, že sa podarí všetko rozbehnúť ako treba :), držím Vám prsty , nevzdávajte sa , určite prídu lepšie časy.....veľa energie prajem a fotky sú super :)

2018-03-08 09:13:571x

OnlyOneOriginal dobrééé :)

2018-03-08 10:04:581x

Vigan bea ved ti to ide perfektne! albumy su perfektne, fotky su perfektne! a tie hlavy su vtipne :D ja som najprv myslela ze to nika tam je :D

2018-03-08 11:42:281x

bumpkinova Ostať s pozitívnou mysľou a neustále veriť, tomu, čo človek chce robiť, všetky tie prekážky, finančné (ne)istoty.... Podnikať s handmade, s fotkami, ktoré ako píšeš nie sú o zvieratkách o deťoch a iných milostiach, je veľmi veľmi ťažké. Určite si myslím, že nebude hanba napríklad osloviť rôznych internetových influencerov, ponúknuť im vaše veci, poslať vzorku, byť aktívny, kde sa dá, písať blog, fotiť si svoje ťažkosti i radosti. V čase, keď sa človeku všetko rúca je najlepšie pridať plyn. Lebo vesmír stále skúša, či myslíme pozitívne. (och aký je trápny)

Máte krásne veci, myslím, že nemusíme debatovať o tom, či pokračovať alebo nie...Možno je len čas, urobiť si taký skromný biznis plán. A píšem o tom preto, lebo krízou prechádzam aj ja a dobre sa mi mudruje o tom :D...PS: ak by z tej fotografie, myslím "creepy" -bol print určite si prosím, neskutočne je krásna! A úplne chápem, ak budem jediná, ktorá si ho kúpi #noačo #umeniezachleba

2018-03-09 18:06:364x

recyklisti O krízovom a prehodnocovacom období vieme aj my svoje. Robíte krásne veci a veľmi vám fandíme. My premýšľame o vlastnej dielni/predajni, tak ak to výjde (biznis plán, oh Gosh), tak veľmi radi vezmeme nejaké výrobky aj od vás. Určite sa nejednému náhodnému pocestnému zapáčia. Keep it up!

2018-03-09 19:35:531x

Lu.bi Fotografie sú nádherné, ak smie Lu.bi trošku svoj názor vyjadriť, prípadne malý nápad podať...tak, tie originál fotografie, neupravené, by boli krásne aj ako plagát, ako píše Lucy vyššie, printy boli super. Lu.bi by tiež premýšľal o kúpe, ale viac ho zaujali fotografie bez úpravy, ktoré neprešli filtrami, tie surové majú akosi pre mňa väčšiu silu. Napremýšľali ste nad tým?

Veľa energie a sily do tvorby a spájaní ciest a spoločných záujmov.

2018-03-09 23:01:001x

dobra.trefa Moc krásně psaný článek, od srdce, ať se vám všechno podaří!

2018-03-10 06:59:141x

a_la_mimi Ste rozhodne zaujimava trojka a mate naozaj talent a take ine napady co si myslim je tam trochu zaklad uspechu. Urcite by som pokracovala. Toto vsetko vratane talentu je skoda pochovat niekde na spodok krabice. Drzim silno palce aby prislo lepsie obdobie :)

2018-03-10 10:08:081x

Shootmade Konečne som sa dostala k odozve na všetky premilé komentáre. @evelin3004 @OnlyOneOriginal @Vigan ❤️ @bumpkinova @recyklisti @Lu.bi @dobra.trefa @a_la_mimi všetkým vám veľmi pekne, úprimne ďakujeme za pochvaly i podporu! Tá ohromná súdržnosť, vzájomná podpora, sila akou vás dokáže nakopnúť pochvala a radosť zákazníka z vášho výrobku je opäť niečo nové a krásne čo handmade prinieslo do môjho života. Postupne prichádzam na to, že je to asi nevyhnutná súčasť toho celého a potrebný vyprošťovák, keď človek je už úplne zmätený a v koncoch. Nebudem klamať, že nás všetky vaše reakcie dojali a naozaj povzbudili. Čítali sme si ich v aute, keď sme prevážli moje posledné veci, no bolo to ozaj dojemné. Čo sa týka printov, áno, máme to v pláne. Pôvodne som chcela to už ponahadzovať vzájomne so žurnálom, ale nejak mi na to nevyšiel čas. No tento víkend sa to posnažím dohnať ;) @Lu.bi filtre na leporelá sme použili kvôli tomu, aby to pôsobilo kúsok viac ako grafika a nebolo až také agresívne pre zákazníka ako samotná fotka. Akosi mal Marek pocit, že to musí spraviť takto :) @bumpkinova Ďakujeme za cenné rady a najlepšie človek mudruje, ak vie čo ten druhý prežíva. Ja osobne v takých chvíľach asi najviac rozmýšľam nad svojou situáciou a akokeby sa mi otvára, či skôr rozostrieva tretie oko a lepšie vnímam svoju situáciu a nachádzam riešnia ;) tak nech sa už k tebe aj k všetkým skúšaným ten vesmír prikloní a prestane konečne robiť zákernoalsti (aspoň kým nedocielime dáku malú stabilitu). ❤️

2018-03-10 10:57:22

Shootmade a áno! @recyklisti ! Tiež som mala také plány, nevyšlo. Držíme paľuchy, naj sa podarí a rozhodne budeme poctení, ak dostaneme možnosť vystaviť naše vecičky u vás. Držte sa! A mimochodom, tiež vám fandíme ;)

2018-03-10 11:01:21

maleia ah, prosim ano,pochvalte sa dalsimi fotkami! oko ste potesili nesmierne

2018-03-10 14:06:041x

ema-homolova Robíte nádherné veci, dobre sa na ne pozerá. Veľa šťastia a ... pome !

2018-03-10 16:51:381x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Shootmade
Shootmade
846 predaných ks, 302 hodnotení

...Nie sme hipsteri ani alternatívni, ba ani umelci a už vôbec nie dokonalí. Sme klasici! Máme radi staré dobré. Snažíme sa opäť ľuďom priblížiť nenahraditeľné čaro klasickej vytlačenej hmatateľnej fotografie.

Bí, Húsenička a Biely pes

Veľmi radi sa pokúsime vyhovieť akýmkoľvek špeciálnym požiadavkam... Prípadne, pozmeníme veľkosť a doplníme počet listov... stačí predstavu napísať do správy... :-)

!!!Dôležité upozornenia:

1) Netradičné požiadavky budú naceňované individuálne!

2) !!!POZOR!!! :-) Jednotlivé farby môžu byť sýtejšie alebo aj jemnejšie ako na fotografiách.

3) Farba vnútra leporeliek je ilustračná. Prosím, informujte sa správou o aktuálnych farbách, ktoré sú skladom.

4) Nakoľko bývame v malinkom mestečku, môže sa stať, že sa občas nedostaneme k rovnakej farbe stuhy, nitov, korálok a podobne ako sú uvedené na ilustračných fotografiách, preto si vyhradzujeme právo pozmeniť tieto detaily vzhľadom na dostupnosť materiálu.

5) Čas výroby objednávok je orientačný, nakoľko sa ich môže v priebehu mesiaca nakopiť. Pristupujeme k jednotlivým objednávkam podľa poradia. Avšak v prípade veľmi súrneho urgentu sa treba informovať, či je možné objednávku vybaviť prioritne.

6) A v neposlednom najpodstatnejšom rade, handmade je o chybičkách, o ľudskosti, o danom človeku a jeho momentálnom prežívaní, o lepšom a horšom dni, o okolnostiach, náhodných nezdaroch, o nedokonalosti, ale láske k práci a tvorbe, kto s tým nie je stotožnený, prosím, NEKUPUJTE si naše albumky, tie dokonalé nebudú nikdy a ani nechceme aby boli, lebo to nie sme ani my :) No robíme ich s veľkou radosťou a ten kto má album od nás má i časť z nášho života, okamihov a emócií, ktoré sme pri jeho vytváraní zažívali. A to je to čaro. Album má dve duše, jednu od nás, tu druhú mu dáte vy.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »