Domov » Žurnál+ » Autor: mária jašurková

Žurnál+

Pripni si ma...

mária j. » Tvorba / 2018-06-19 18:05:52 /  Pridaj komentár / 17 lajkov

Dlho som nenapísala žiadny žurnál. Nie že by nebolo o čom, práve naopak. Toľko zmien sa udialo v mojom živote, že by to vydalo snáď na celý román. Ale akosi moje šitie a tvorenie šlo v poslednom období trošku bokom. Vlastne poriadne bokom. Bolo treba riešiť vážne veci. Dospelácke. Nebolo veľmi času utekať do môjho rozprávkového sveta. 

Až nedávno som opäť doslova pocítila "kopnutie inšpirácie" a potrebu ísť niečo ušiť. Niečo, čo nemá daný strih, formu, niečo len tak, ako to cítim. Taký "frístajl", ako tomu zvyknem hovoriť. 

A vznikli tieto malé bytosti. Každý originálny, hoci niektorí dosť podobní. No ani jeden nebol ušitý podľa nejakého strihu, narodili sa úplne slobodne, tak ako sa ihle a mojej ruke chcelo práve šiť :) Tomuto hovorím dokonalá terapia, lebo pre mňa takéto tvorenie je naozaj liečivé. 

A tak sú tu. Maličkí, niektorí s privretými očkami, snívajúci, iní zasa s očkami otvorenými, pozorujúci svoje okolie. Sú ušití z lásky, a s láskou, každý jeden. 

Premýšľala som, čo s týmito mini-bytosťami. Aké by mohli mať využitie? Aké by mohlo byť ich poslanie... Pošepkali mi, že by sa chceli stať "odznačikmi" alebo brošničkami, aby si ich mohol ich nositeľ alebo nositeľka pripnúť na oblečenie. Alebo na tašku. Na ruksak. Alebo hoci aj mamička na kočík svojho dieťatka. Len tak pre radosť. Možno pre šťastie. 

A niektorí dúfajú, že sa stanú darčekom pre niekoho, kto práve takýto kúsok nehy a lásky súrne potrebuje... možno o niekom takom viete.... 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Sen-Art
Sen-Art
161 predaných ks, 116 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

V mojom obchodíku nájdete s láskou šité originálne hračky, kresby a doplnky. Moja tvorba je inšpirovaná hlavne mojimi štyrmi deťmi:)

Okrem šitiu hračiek sa venujem aj výrobe látkových čeleniek - nájdete ich v mojom druhom obchodíku https://www.sashe.sk/arline
Pri kúpe vecičiek z oboch obchodov zaplatíte len jedno poštovné :)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Brošnička mini č. 3 - 9628648_Brošnička mini č. 3 by Sen-Art
 Páči sa 13 ľudom
10,- €
 - Brošnička mini č. 4 - 9628655_Brošnička mini č. 4 by Sen-Art
 Páči sa 16 ľudom
10,- €
 - Brošnička mini č. 6 - 9628665_Brošnička mini č. 6 by Sen-Art
 Páči sa 10 ľudom
10,- €
 - Brošnička mini č. 7 - 9628670_Brošnička mini č. 7 by Sen-Art
 Páči sa 13 ľudom
10,- €
 - Brošnička mini č. 11 - 9628696_Brošnička mini č. 11 by Sen-Art
 2 komentárov
 Páči sa 17 ľudom
10,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »