Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Harakaľová

Žurnál+

Blízke stretnutie tretieho druhu

Zuzana H. » Osobné Blogy / 2020-09-22 14:42:53 /  9 komentárov / 24 lajkov

Včera sa mi nevedomky podarilo dokonale splynúť s prostredím. Až tak, že na hlave mi pristál...

***

Včera ráno som s pohárom kávy v ruke sedela  v záhrade na svojom obľúbenom mieste medzi hriadkami s mojimi "burinkami". Vždy, keď počasie aspoň trochu dovolí, snažím sa vypiť si rannú kávu vonku, v záhrade. Mám rada to prírodné ranné "ticho" - hrejivé slnečné lúče, štebotanie vtáčikov, šumenie jemného vánku, bzukot včiel, z diaľky od cesty tlmený hukot áut (tak toto, až tak veľmi nie, ale nie vždy sa tomu dá vyhnúť:)).

Bolo ešte dosť chladno, pofukoval vetrík, a keďže chcem mať pri pití kávy pohodlie a teplo, mala som oblečenú "zimnú" vetrovku hnedozelenej farby, na hlave som mala kapucňu.

Sedím bez pohybu na stoličke s vyloženými nohami, pozorujem okolie, počúvam zvuky. Zrazu mi na hlave (na kapucni) niečo pristálo.....To niečo začalo na mojej hlave skackať, natriasať chvostom a možno aj štebotať. Vtáčik:). V tieni, na stoličke oproti, som videla jeho siluetu. Vydržal tam niekoľko sekúnd, potom preletel pár metrov ďalej, prisadol na kadi s vodou. Bol to žltochvost domový:). 

Bol to taký milý, očarujúci a zvláštny pocit, ktorý mi vyvolal úsmev na tvári. Pomyslela som si: "Tak toto je dokonalé splynutie s prostredím, keď vás živý tvor považuje za niečo, na čo si môže bezpečne sadnúť" :). Ale možno mi len chcel povedať, aby som ho v noci, na svojich nočných prechádzkach záhradou pred spaním, s čelovkou na hlave, nechtiac nebudila z jeho nočného odpočinku:).

***

Tak som vám len chcela sprostredkovať taký malý milý zážitok, bohužial bez fotiek, lebo odfotiť vtáčika na vlastnej hlave bez mobilu, či foťáku, je naozaj dosť ťažké:).

***

Prajem vám krásny začiatok jesene a nezabudnite sa tešiť z maličkostí, lebo tie vytvárajú celok:).

Zuzka - SalixAlba

Komentáre

Domkasviecky Krásne, ja ich najradšej sledujem keď sa kúpu v pítku na dvore a špliechajú vodu všade naokolo :-)

2020-09-22 15:21:331x

holena milá Salix, nemusíte ľutovať, že sa Vám to nepodarilo odfotiť...aj keď ste sa chceli podeliť o nevšedný zážitok...pocit sa aj tak nedá odfotiť (len náš rozum si vie sprostredkovaný obraz pripodobniť nejakej emócii) a opísali ste to úplne skvele...máte rada prírodu a PRÍRODA MÁ RADA VÁS...

2020-09-22 15:24:091x

SalixAlba Ďakujem za milé komentáre:)

2020-09-22 15:26:23

eko.brnka Tak to bolo ozaj milé stretnutie. Tiež si myslím, že živé tvory vycítia, ktorý človek má s nimi len tie dobré úmysly a nechce im ublížiť. Ten malý vtáčik musel vedieť, že je na tej kapucni v bezpečí :)

2020-09-22 15:44:301x

ArtDagmara Milá Zuzano, Váš zážitek mi zůstane v hlavě, možná ne hned, ale někdy určitě se ho pokusím namalovat ;-)

2020-09-22 19:20:401x

SalixAlba @ArtDagmara uz sa tesim na vase nove krasne dielko:)

2020-09-22 19:25:16

SpiHli Tak pekne ste to opísali, že fotka ani nechýba :)

2020-09-22 19:40:561x

DalarnaLibetha V lete sa rada natiahnem v nedeľu po obede na lavicu v záhrade. Všetko okolo bzučí, zurčí, čviriky poskakujú po kriakoch... nie div, že si vždy v tom pokoji zdriemnem (hoci, prisahám, chcem čítať!). Minule som ale bola z tohto pokoja vyrušená. Myslela som, že na mňa čosi padlo. A to si len žltochvost zmyslel, že si na mne oddýchne. Chudák, musel sa zľaknúť, keď som sa mykla. Taký zvláštny pocit to bol... Ako keď som do tej záhrady, plnej pŕhľavy vyššej odo mňa, a do kamenného domu, ktorý vtedy pár rokov obývali len pavúky, vkročila pred štvťstoročím prvýkrát. Že som tu doma, že sem patrím...

Nie sme spríbuznené duše? :)

2020-11-02 19:26:101x

SalixAlba @DalarnaLibetha dakujem za mily komentar:) mozne je vsetko:)

2020-11-02 19:29:12

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
SalixAlba
SalixAlba
2145 predaných ks, 816 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

VITAJTE, pozerajte, nakupujte, inšpirujte sa:)

Nájdete tu rôzne vecičky upcyklované alebo z prírodných materiálov, ktoré skrášlia a zútulnia Váš domov, či potešia Vašich blízkych a priateľov

BALENIE:
Veci balím do materiálov, ktoré nájdem doma. Recyklujem, čo sa dá. Balím tak, aby produkt, ktorý si zakúpite, k Vám dorazil v poriadku.
Nebuďte preto smutní, ak nenájdete žiadne darčekové balenie:). Ide Vám predsa o obsah, nie o obal, však?:)

V prípade, že si želáte Vami zakúpenú vec zabaliť aspoň trochu darčekovo, kontaktujte ma v správe, skúsim niečo vymyslieť:)

Ďakujem za pochopenie:)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »