Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Husáriková

Žurnál+

Rok ťažkostí, či rok malých radostí?

Eva H. » Osobné Blogy / 2021-01-13 18:41:24 /  1 komentár / 11 lajkov

Opäť sme o krok a ďalší rok ďalej. Čo to znamená byť ďalej, keď niekedy sa hovorí: "Zastav sa a užívaj si každý jeden okamih. "

Myslím, že je medzi nami viac takých, ktorí si povedia, nech už sme ďalej, nech už je toto zlé, ťažké obdobie za nami.

Aj ja by som sa tešila ak by sme už mohli zahodiť všetky tie obmedzenia a kráčať si slobodne medzi ľuďmi, tak ako to bolo pred tým.

No ak to tak práve teraz nie je a musíme počkať ešte nejakú chvíľu, tak navrhujem aby sme si v tomto množstve času našli každý deň chvíľku na malé radosti. Ja som si teraz napríklad našla túto chvíľku pre seba. Večer, po celom bláznivom dni s deťmi (každá mamina to pozná...).  Je 22:30 a ja som potrebovala nutne vypnúť. Písanie týchto riadkov mi prišlo ako skvelý reset. Mozgové centrum, ktoré je cez deň nonstop zapnuté a nasmerované na plnenie všetkého možného potrebovalo vypnúť. A teraz, zrazu nastalo voľné prúdenie všetkých tých ostatných myšlienok, ktoré som celý deň zatláčala niekde do kúta.

Takže drobné radosti!

Toto je teraz pre mňa taká malá veľka radosť a dokonca chvíľami mám pocit, že dosahujem stav meditácie. Mám na  sebe odskúšané, že z týchto drobných radostí sa dá čerpať energia do ďalšieho obdobia.

Je možné, že tento rok bude pre veľa ľudí náročný, no skúsme sa zamerať na veci, ktoré nám robia radosť aj napriek tomu, že sme sa ocitli v týchto ťažkých časoch.

Svet sa bude točiť ďalej a neoplatí sa zastaviť sa práve v okamihu, keď nám je ťažko. Skôr sa zastavme v momente, keď sme v stave, že sa cez tie drobné radosti dobíjame energiou :)

Komentáre

JanaYarn Pre mňa je malá radosť vidieť šťastné vnúčatká na fotkách alebo v krátkom videu. Veľká radosť bude, keď sa spolu stretneme naživo.

2021-01-14 08:43:391x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Saleeva
Saleeva
63 predaných ks, 28 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

***Jednoduché, ALE výrazné šperky, ktoré za okamih doladia každý váš outfit***
***Náušnice, náramky a náhrdelníky s ktorými sa budete cítiť zakaždým výnimočne***


Pôvodné meno Saleva

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »