Domov » Žurnál+ » Autor: Daniela Halásová

Žurnál+

Sila módnych doplnkov - Nevesta 2024

Daniela H. » Inšpirácie z internetu / 2024-05-27 20:06:10 /  23 komentárov / 34 lajkov

V posledných rokoch je často skloňovanou témou udržateľnosť. Či už vo všeobecnej rovine a teda všetkých odvetviach alebo konkrétne v móde. Preto by som dnes rada spustila nový seriál o sile módnych doplnkov, ktoré môžu k udržateľnosti našich šatníkov zásadne prispieť. Tie totiž dokážu oživiť akýkoľvek jednoduchý základný či kapsulový "outfit" a dodať mu individualitu alebo ako ja hovorím "šmrnc". :) Netreba však vďaka tomu mať skrine plne napratané oblečením, ktoré si nikdy nemáme s čím zladiť alebo ktoré nenosíme z najrôznejších dôvodov. Vhodne zvolené módne doplnky sú kombinovateľné, kompaktné, pomerne dobre skladovateľné a cenovo dostupné.

 

Keďže sa nám rozbehlo najobľúbenejšie obdobie svadieb, ktoré potrvá až do skorej jesene, rozhodla som sa v prvých dvoch častiach rozobrať silu módnych doplnkov a šperkov práve v spojení s oblečením svadobčanov (nevesty, svadobnej mamy, družičiek, svedkyne alebo hostky na svadbe).

Obrázkové koláže pre inšpiráciu som ako zvyčajne vytvorila z krásnych vecičiek zo Sashe a mojej tvorby a doplnila preklikmi na samotné produkty, ak by sa vám zapáčili.

 

Spolu s tým vám zároveň predstavím základné svadobné trendy pre rok 2024, ktoré som zozbierala z internetu.


Svadobné korunky

Korunky sa pre moderné nevesty stali symbolom krásy a elegancie. V roku 2024 sú tieto kráľovské doplnky viac než len ozdobou - sú vyjadrením sily a sebadôvery nevesty. Trendom sú korunky zdobené perlami, ktoré symbolizujú čistotu a dokonalosť. Kvetinové korunky potom vnášajú do vzhľadu nevesty prirodzený a romantický nádych, zatiaľ čo jemné kovové korunky dodávajú celkovému vzhľadu luxusný a kráľovský nádych.

halo koruna zlatá, korunka s perlami a Swarovski, svadobná korunka z konzervovaných kvetov

 

Svadobné venčeky
V roku 2024 sa svadobné venčeky vo veľkom vracajú ako obľúbený svadobný doplnok. Tieto jemné ozdoby z kvetov, zelene alebo iných prírodných materiálov vnášajú do svadobného vzhľadu prírodný a bohémsky nádych. Svadobné venčeky sa často nosia voľne splývajúce v dlhých vlasoch, ale môžu byť aj elegantným doplnkom upravených účesov, ako sú dredy alebo polodrdoly. Tento romantický doplnok dodáva neveste sviežosť a prirodzenú krásu a dokonale dopĺňa vidiecke, bohémske alebo vintage svadobné témy. K tomu sú stále žiadané jednoduché a čisté línie svadobných šiat. 

svadobné šaty, venček, svadobná kytica, maslový podväzok, nude podväzok, peach fuzz podväzok, fialový podväzok

 

Svadobné vlásenky a jemné ozdoby do vlasov
Svadobné vlásenky sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou mnohých svadobných účesov v roku 2024. Svadobné vlásenky vnášajú do účesu jemný a romantický nádych a dokonale dopĺňajú celkový štýl nevesty. Obľúbené sú rôzne ozdoby do vlasov, ako sú drobné kvietky a lístky, perly alebo zlaté a strieborné listy. Tieto jemné a romantické doplnky sa dajú ľahko kombinovať s rôznymi účesmi a dodávajú im šarm a rafinovanosť.

svadobné šaty, kvetinové vlásenky

 

Svadobné hrebene
Svadobné hrebene sú elegantným a praktickým doplnkom pre nevesty, ktoré chcú mať vlasy dokonale upravené počas celého dňa. V roku 2024 sa tieto hrebene stávajú nielen praktickým, ale aj štýlovým prvkom svadobného vzhľadu. Tieto hrebene vyrobené z jemných materiálov, ako sú perleťové alebo kryštálové ozdoby, prinášajú do účesu jemný a sofistikovaný lesk. Možno ich umiestniť na rôzne miesta účesu, aby dodali jemný akcent alebo udržali vlasy na mieste. Svadobné hrebene sú tiež skvelým spôsobom, ako do svadobného outfitu zakomponovať rodinné pamiatky, napríklad starožitný hrebeň alebo diadém, a dodať tak svadobnému dňu sentimentálnu hodnotu.
 

Strieborné šperky
V roku 2024 je najobľúbenejšou voľbou striebro. Svieže a elegantné strieborné šperky dodávajú bielym svadobným šatám jemný lesk a dokonalý kontrast. Náhrdelníky, náramky a náušnice zdobené striebornými detailmi alebo kameňmi sú medzi nevestami veľmi vyhľadávané.
 

Kvetinové aplikácie v 3D forme
Podľa magazínu Vogue sú najväčšími módnymi trendami pre rok 2024 kvetinové aplikácie.
Nejde o ploché potlačené vzory, ale kvety v 3D forme, ktoré pridávajú štruktúru materiálu a objem celej siluete. Kvetinové vzory, vyšívané detaily a aplikácie budú na šatách populárne najmä v jarných a letných kolekciách. 
 

Unikátne závoje
Túto sezónu sú trendom dramatické závoje, ktoré pridávajú na celom ceremoniálnom dojme. V kurze sú zložité výšivky, výrazné nášivky či čipkovaný lem v štýle vintage.

svadobné šaty, vlásenky trojlístkyvlásenky s kvetinkami a Swarovski, kvetinové náušnice, svadobný hrebienoksvadobný závoj, svadobné sandále
 

Svadobné čelenky

Čelenky sú ďalším výrazným svadobným doplnkom, ktorý sa v roku 2024 teší veľkej obľube. Čelenky zdobené jemným leskom a kryštálmi vnášajú do svadobného účesu iskru a lesk. Tieto detaily často ladia s celkovým štýlom svadobných šiat a dodávajú neveste dokonalý nádych pôvabu a elegancie.


Perly
Ak túžite po elegantnej, no zároveň modernej jemnosti, stavte na perly! Využijete ich od dekorácie odevov cez šperky z perál až po samotnú výzdobu svadobnej haly. Podľa starých povier, perly na svadbe dokonca zaisťujú blažené manželstvo. Perla ako taká symbolizuje harmóniu a pokoj. Preto svadobné šperky z perál voľte najmä vtedy, ak sa rozhodnete pre cirkevný sobáš.
 

Dramatické vrchné sukne
Veľkým aktuálnym trendom je mať dvoje a viac šiat, aby sa mohli nevesty niekoľkokrát počas noci prezliecť. V ideálnom prípade chcú mať niečo honosné na samotnú ceremóniu, a potom niečo pohodlnejšie na samotnú zábavu, aby sa im v nich dobre tancovalo a pohybovalo. Módni návrhári prišli s riešením, ktoré prináša veľa muziky za „málo“ peňazí. To znamená, že na konštrukčne útlu a krátku siluetu pridávajú honosnú vrchnú sukňu, ktorá môže spodné šaty buď priznávať, a teda ich dopĺňať, alebo spodné šaty vôbec nepriznáva. 

svadobná perlová čelenka, svadobné šaty s odopínacou vlečkou, čelenka z lístkov a perlových kvietkov

Svadobné topánky nemusia byť len biele
Tradičné biele lodičky sú stále populárnou a elegantnou voľbou pre svadobný deň. Lodičky s jemnými detailmi, ako čipky, flitre, kvetinové aplikácie alebo perly, vášmu oblečeniu pridajú osobitnú dávku elegancie a romantiky. Ak hľadáte alternatívu k bielym lodičkám, môžete zvážiť pastelové odtiene ako ružová, modrá alebo levanduľová, ktoré vám dodajú jemnosť a zároveň žiadaný šarm. Ak nechcete vyslovene žiarivo biele lodičky, môžete zvoliť nude odtieň alebo slonovinovú kosť či smotanovú farbu. 


Udržateľné svadobné šaty
 
Stále viac neviest recykluje svadobné šaty. Požičiavanie svadobných šiat je trendom, ktorý je tu už roky. Pre budúce nevesty bude čoraz dôležitejšie zažiariť v použitých svadobných šatách, ktoré už v sebe nesú nejaké tie spomienky. Celý svet sa momentálne uberá týmto smerom a preto nie je prekvapením, že takto uvažujú aj nevesty. Alternatívnym riešením sú šaty na viacerné použitia (svadobné, ktoré sa odstránením dlhej sukne zmenia na krátke popolnočné alebo minimalistické šaty, ktoré sa dajú neskôr využiť aj v bežnom živote). Dizajnéri sa zameriavajú aj na ľahké a odľahčené šaty, ktoré ponúkajú neformálny a voľnejší pocit. 

kimonové svadobné šaty, slávnostná čelenka, ozdobné klipy na topánky so strapcami


Mašle

Od nadrozmerných mašlí, ktoré siahajú do dramatických vlečiek až po mini krištáľové ozdoby na závojoch - dizajnéri sú doslova zamilovaní do tohto trendu. Mašľa dodá každému vzhľadu nadčasový šarm a slávnostný nádych. Zatiaľ čo mašle predtým hrali len vedľajšiu úlohu vo forme vlasových ozdôb alebo doplnkov, túto sezónu tvoria nosný prvok šiat, kde sú zakomponované do samotnej konštrukcie šiat. No aj minimalistické šaty s jednoduchými siluetami a čistými detailmi stačí doplniť mašľovými doplnkami a ste "in".

saténová mašľa do vlasov, mašličkové klipy na topánkysvadobné šaty, svadobná mašľa do vlasov


Folklórna svadba
nie je vyslovene tohtoročným trendom, no na Slovensku a mám pocit, že špeciálne tu na Sashe, tento trend zďaleka neutícha a teší sa všeobecnej obľube. Klasické šaty doplnené ozdobným opaskom a kvetinovou partou zvládne aj menej odvážna nevesta.

svadobné šaty, kvetinový opasok, kvetinová parta


Odvážnejšia nevesta siahne aj po krátkych šatách s ručne maľovanými folklórnymi ornamentmi alebo ich využije ako popolnočné šaty. Ak by ju už tlačili svadobné lodičky, môže ich zmeniť za pohodlné plátené tenisky, opäť s ručne maľovanými folklórnymi ornamentmi.

maľba na svadobné šatymašličkové folklórne klipy na topánky, svadobné tenisky s folklórnymi šnúrkamimaľované svadobné tenisky


Svadobné šaty v pastelových farbách (inofarebné šaty)
Odvážne nevesty, ktoré nehľadajú biele šaty, ale skôr túžia staviť na trendy svadobné farby, budú nadšené. Od baby blue až po jemné ružové odtiene, svadobné kolekcie 2024 nám ukázali to, že viac dizajnérov začína sebavedome experimentovať s farbami. Najmä pastelové farby sa rozprúdili živšími spôsobmi, ako to bolo v predchádzajúcich sezónach – od ručne maľovaných kvetov zdobiacich šaty až po veľkolepé, vyšívané róby. Farbou na tento rok je jemná broskyňová. Skvelé je, že pristane každému. Hoci klasická biela farba šiat určite nikdy nevyjde z módy, pastelové farby sú jednoducho na vzostupe.


Modré svadobné doplnky
Modrá farba je so svadbami spájaná už po celé stáročia, a to vďaka jednej krásnej tradícii, ktorú poznajú azda všetky nevesty. Niečo nové, niečo staré, niečo požičané, niečo darované a niečo MODRÉ – to všetko má neveste priniesť šťastie v deň D. Najčastejšie však siahajú po podväzkovom páse – či už v modrej farbe alebo s modrou stuhou. Takýto doplnok nerozbije nežný biely vzhľad nevesty. Je totižto šikovne ukrytý pod svadobnými šatami, a tak je v podstate neviditeľný.

svadobné šaty, modrý svadobný podväzok, vyšívané šujtášové náušnice


Ak máte tradičnú svadbu, najlepšou voľbou popolnočných šiat budú dlhé spoločenské šaty. 

popolnočné maľované šaty, svadobná kabelka, náušnice, svadobné vešiaky pre mladomanželov


Ak však plánujete ležérnejšiu oslavu, potom by boli lepšou voľbou midi, alebo dokonca aj krátke šaty. 


popolnočné svadobné šaty, kvetinové klipy na topánky


Bižutéria a módne doplnky, ktorá dodajú osobitosť

Okrem tradičných šperkov sa čoraz viac neviest orientuje aj na bižutérne doplnky. Bižutéria je často cenovo dostupnejšou alternatívou šperkov a nevestám umožňuje experimentovať s rôznymi štýlmi a vzormi. V roku 2024 sú obľúbené bižutérne náhrdelníky s výraznými kameňmi alebo geometrickými tvarmi, ktoré dodajú svadobnému outfitu moderný nádych.

perlový náhrdelník vo farbe roka 2024, náhrdelník z minerálov

prívesok s ruženínom, retiazka s perleťovým príveskom, prívesok kytica k trojuholníku


Personalizácia je IN

V roku 2024 stavte na najhorúcejšie trendy a voľte personalizované šperky. To, či sa rozhodnete pre personalizáciu v podobe iniciálok, významných dátumov či spoločného motta, je naozaj len na vás. Mnoho neviest si vyberá nielen šperky, ale aj lodičky, ktoré možno personalizovať, napríklad vlastnými iniciálami alebo dátumom svadby. To môže byť skvelý spôsob, ako vášmu outfitu pridať osobný dotyk. Rovnako je to skvelá pamiatka na svadobný deň.

svadobné obrúčky, manžetové gombíky pre ženícha

svadobné tričko, tričko pre nevestu na rozlúčku so slobodou

svadobné pyžamo, svadobný župan, svadobné vešiaky

svadobné topánky s textom, nálepky na svadobné topánky, personalizovaný svadobný podväzok


Tak, ktorý z trendy svadobných módnych doplnkov sa vám páči najviac?
Budem sa tešiť na vaše odpovede. ❤️


A v ďalšej časti si ukážeme svadobné trendy roku 2024 a módne doplnky pre svadobčanov.


Pekný dník
Dada (Safron)

 

Zdroje informácií:
www.bizuteria-top.sk
www.bridee.sk
www.expres.sk
www.ccc.eu
www.tvojasvadba.sk
www.miadresses.sk

Komentáre

Andy.Art Krásny žurnál! Ďakujem krásne za pridanie mojich kvietkovaných vláseniek ❤️

2024-05-27 20:24:174x

dominika.friedova Oooch, krasne :) dakujem velmi pekne :)

2024-05-27 20:31:184x

SalonCyntia Ďakujem za pridanie. Super článok

2024-05-27 20:57:324x

Safron ďakujem krásne za milé slová, som rada,že sa páči ❤️

2024-05-27 21:00:354x

Mimosa.look Ďakujem...veľmi ma teší, že moja práca je INšpiratívna :-)

2024-05-27 21:23:174x

bokadani super, ďakujem!

2024-05-27 21:28:502x

MINAY Jéj .Veľmi pekne ďakujem za zaradenie do takejto nádhery . Úžasne napísané .♥︎♥︎♥︎

2024-05-27 22:35:352x

Safron S radosťou ❤️

2024-05-27 22:51:293x

Adalei To je nádhera, ĎAKUJEM, že môžem byť súčasťou. ❤️ Ani neviem, ktorý štýl by som si dnes zvolila.

2024-05-28 06:19:194x

galavencek Famózne spracovaný prehľad štýlov, ktoré sa týkajú kategórii "svadba". ❤️❤️❤️ Ďakujem, že výber sa týkal aj mojej korunky.

2024-05-28 09:04:013x

Safron ❤️

2024-05-28 09:52:012x

Rusalk Krásne, ďakujem ♥️

2024-05-29 16:44:462x

mara.zb Krásny žurnálik , ďakujem za účasť ♥

2024-05-29 18:04:142x

LuciaStofej Vdaka Dadka!

2024-05-29 20:52:043x

Purpur krásne spracovaná téma, ďakujem za pridanie svadobnej kytice, teším sa z toho :)

2024-05-29 21:07:253x

SaFiore Dakujem za priadanie mojho vyrobku ❤️

2024-05-30 14:49:463x

HelkaAndr Inspirativní žurnál, krásně zpracovaný. Moc dekuji za zmínku :-)

2024-06-04 12:21:123x

Petranka Ďakujem krásne za zaradenie županu do žurnálu ❤️❤️

2024-06-04 12:46:562x

Ela_sperky Jeej pekné čítanie, ďakujem za pridanie :)

2024-06-04 13:08:113x

No.Na Ďakujem krásne :* :* :*

2024-06-04 14:05:322x

wishfish Dadka, krasny svadobny zurnal plny uzasnych veciciek. je mi ctou mat medzi nimi miestecko! :-)

2024-06-06 08:44:372x

zavesenelaskou Dakujem ze mozem jeho sucastou v podobe mohich svadobnych vesiakov. Prijemne citanie

2024-06-09 16:11:432x

lena.lenkajurigova ❤️ krásny výber

2024-06-13 14:10:531x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Mini pastelky  - 7508857_Mini pastelky by Safron
 1 komentárov
 Páči sa 34 ľudom
16 €
 - Na ľudovú nôtu - opasok maxi  - 5440869_Na ľudovú nôtu - opasok maxi by Safron
 12 komentárov
 Páči sa 112 ľudom
56 €
 - Vintage jutové mašle s čipkou - klipy na topánky - 8595481_Vintage jutové mašle s čipkou - klipy na topánky by Safron
 2 komentárov
 Páči sa 56 ľudom
12 €
 - Béžová čipka kvetinové klipy na topánky  - 8148394_Béžová čipka kvetinové klipy na topánky by Safron
 3 komentárov
 Páči sa 54 ľudom
12 €
 - Klipy na topánky - biele strapce so zlatým gombíkom a štrasom - 8209497_Klipy na topánky - biele strapce so zlatým gombíkom a štrasom by Safron
 2 komentárov
 Páči sa 40 ľudom
20 €
 - Fialový kvetinový svadobný podväzok  - 8402275_Fialový kvetinový svadobný podväzok by Safron
 1 komentárov
 Páči sa 33 ľudom
22 €
 - Belasý modrý kvetinový svadobný podväzok  - 8402326_Belasý modrý kvetinový svadobný podväzok by Safron
 1 komentárov
 Páči sa 44 ľudom
22 €
 - Béžový telový nude čipkový kvetinový podväzok  - 8468415_Béžový telový nude čipkový kvetinový podväzok by Safron
 3 komentárov
 Páči sa 41 ľudom
18 €
 - Marhuľový kvetinový svadobný podväzok  - 10126165_Marhuľový kvetinový svadobný podväzok by Safron
 1 komentárov
 Páči sa 24 ľudom
22 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »