Domov » Žurnál+ » Autor: Mgr.Zuzana Szabóová

Žurnál+

Ako ďalej...? Tvorba na križovatke

Mgr.Zuzana S. » Rady a info / 2019-03-06 20:37:34 /  4 komentáre / 9 lajkov

Sashe.sk je pre mňa prostredie, ktoré mi umožnilo môj rozvoj. Začínala som na maminom kuchynskom stole, v čase, keď som nevedela, ktorým smerom sa v živote ubrať. Samozrejme to stále tak úplne neviem, ale hrám s kartami, ktoré mi ten život ponúka.

V našej rodine som ten člen, čo razí prvý cestu do neznáma. Rozhodnem sa pre strednú školu, ktorá "mi bude na nič", či nechám istú prácu v školstve, kde "by mi bolo dobre", založím si živnosť s tým, čo ma baví, pretože "chcem šiť kabelky a to je všetko(?)" a veď "šiť kabelky som mohla aj bez vysokej školy". S rodinou to je niekedy ťažké :). Určite si to aj oni hovoria o mne.

A tak sa mi moje hobby stalo prácou. So všetkým dobrým aj zlým, čo k tomu patrí. Musela som sa naučiť veľa nezaujímavých vecí okolo živnosti, ako pravý samorast, lebo v mojom okolí nebol nikto v tejto sfére skúsený. Metóda pokus-omyl sa stala mojou najpoužívanejšou. Určite to viacerí poznáte.

Je to už niekoľko rokov, čo sa venujem navrhovaniu a výrobe kabeliek a batohov. Dnes som však došla do bodu, keď si neviem rady s otázkou, čo ďalej. A to je dôvod, prečo som sa rozhodla napísať tento žurnál.

Pretože už nevládzem. Stále mám to nadšenie pre túto prácu v sebe, zahorí mi srdce, keď vidím pekný materiál, napadne mi vhodný strih, kombinácia, alebo mi príde správa s pozitívnou reakciou na výrobok... Avšak venovať sa všetkému sama, od návrhu, tvorby strihu, cez zháňanie a objednávku materiálu, samotné šitie, po fotenie, grafiku, staranie sa o eshop a fb, komunikovanie so zákazníkmi, fakturovanie, účtovníctvo, atď je už pre mňa neudržateľné.

A najmä zdravotné dôvody ma dohnali pred križovatku: ukončiť túto etapu môjho života a venovať sa niečomu "normálnemu", za čím poobede zavriem dvere a odkráčam domov, tj. nájsť si zamestnanie, alebo to vyriešiť inak.

Tu na sashe je mnoho kreatívnych ľudí, ktorí možno riešili podobný problém, alebo ich napadne vhodná rada, a tak sa na Vás obraciam s prosbou: Máte nápad, ako postupovať v prípade, že chcem pokračovať? Na koho sa obrátiť najmä v otázke šitia, aby mi ostal čas najmä na to, čo milujem najviac, a to navrhovanie? Skúsiť osloviť krajčírky, firmy? Viete o nejakých? Kde nájsť ľudí? Možno niekto vo vašom okolí riešil podobný problém. Som otvorená akejkoľvek rade.

Ďakujem

Komentáre

teuteria Existujú dva typy ľudí.Jedni sú typom zamestnanca a druhí sú "slobodní "podnikatelia.Je to niečo vo vnútri,čo nás definuje do jednej alebo druhej skupiny.Ak ste (čo si myslím že ste )typom podnikateľa a srdcom túžite po určitom stupni slobody ktorú viete oceniť iba vy,prosim pokračujte .Ste veľmi unavená a vyčerpaná ale ste podnikavá duša a skutočné odpovede na vaše otázky ste si napísala sama vo vlastnom žurnali.Dajte si malú dovolenku,všetko si naplánujte ,premyslite a pokračujte ďalej.Možno by ste bola vynikajúci zamestnanec, a možno by ste sa mali ľahšie po finančnej stránke ,alebo by ste mali kľud keď zabuchnute dvere po práci .Ale bola by ste šťastná a naplnená ???

Inak ten kľud si môžete pekne naplánovať už teraz. Viem to z vlastnej skúsenosti ,pretože ani ja ani môj manžel sme nikdy neboli dobrí zamestnanci a museli sme sa rozhodnúť.Vela štastia .

2019-03-06 23:15:371x

SabbaDesign Dakujem za mile a povzbudzujuce slova ❣

2019-03-07 09:45:19

Abreadbag Zuzka, presne viem ako sa cítiš, ty si veľmi šikovná a kreatívna osôbka a krásny komentár je od @teuteria je to veľmi výstižne napísané a ty si tvorivá duša, chýbalo by ti to a ty by si chýbala nám ♥ tvoje výrobky nesú tvoj podpis, ktorý je nezameniteľný. Každý sa postavíme v živote na križovatku ,,čo ďalej.?.. oddýchni si, daj si pauzu a potom príde odpoveď na otázku ... ,,ako ďalej? Viem, že sa rpzhodneš podľa toho čo cítiš a nenechaj sa našimi komentármi ovplyvniť, ja ťa už veľmi dlho vnímam na SAShE ako prepracovanú značku, potom som mala tú česť ťa aj spoznať a napíšem to tak ako to je, veru by si tu a aj mne chýbala :-) Verím, že všetky prekážky dokážeme zdolať a vieš, že aj ja s nimi zápasím, to dáme!

2019-03-07 12:41:251x

SabbaDesign Betka @Abreadbag ty mi vieš vždy tak prehovoriť do duše. Som ti veľmi vďačná za podporu ♥

2019-03-07 19:50:45

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »