Domov » Žurnál+ » Autor: Silvia Turzová

Žurnál+

Zápisníky pre malú ❤ Livku ❤

Silvia T. » Tvorba / 2020-10-30 17:00:02 /  Pridaj komentár / 25 lajkov

Moja mama odkladala všetko, čo sa jej zdalo nejako ďalej využiteľné. Ja to robím po nej, ale myslím, že už selektujem viac ako ona ;). Tak sa ku mne dostala niekoľko desiatok rokov stará séria pohľadníc zobrazujúcich krajinomaľby národného umelca Jozefa Šturdíka. Sú to živelné obrazy, ktoré je potrebné vidieť v ich životnej veľkosti, preto mi tieto malé reprodukcie ako obrázky na stenu nestačili. Pohľadnice sú však natoľko krásne, že som ich jednoducho musela nejakým spôsobom využiť. Počas dávnej praxe v našom mestskom kulturáku sa ku mne dostali prebytočné plagáty, ktoré ležali nevyužité skladom. Veľkééé kusy papiera s voľnou nepotlačenou plochou. Papier príjemný na písanie, skicovanie a ešte k tomu v lákavej sýtomodrej farbe. Ako na potvoru ich bolo presne toľko, aby vystačili na 10 zápisníkov či náčrtníkov s titulnými stranami zo spomínaných pohľadníc. No a vtedy sa to začalo. Vytvorím krásne zápisníky, ale čo s nimi ďalej, keď ich sama všetky nevyužijem?

Už dlhšiu dobu sa snažím predajmi v aukciách podporovať choré, tzv. "miliónové" detičky, na ktorých liečbu je potrebné vyzbierať veľký obnos finančných prostriedkov. Rozhodla som sa preto venovať celkový výnos z týchto zápisníkov pre malú Livku, ktorá trpí zriedkavou Canavanovou chorobou. Jej príbeh je mi o to bližší, že je to menovkyňa mojej sestry a rodáčka z východu ako ja :). Cena jedného zápisníka je 4,50 € a k dispozícii je 10 kusov, takže spolu môžete na Livkin transparentný účet vyzbierať 45 €. Zápisník si jednoducho vložíte do svojho nákupného košíka spolu s vybraným šperkom z mojej dielne, pričom cenu za zošit prevediem na Livkin účet (potvrdenie o platbe vám pošlem v správe). Ku šperku tak získate ešte jeden pekný darček pre niekoho, kto ho ocení pri písaní poznámok alebo skicovaní počas všedného dňa. Samostatne je však zápisník nepredajný. A teraz, keď som všetko vysvetlila, pozrime sa na to, ako zápisníky vznikali :).

Keď som si plagáty s pohľadnicami dala dohromady, hneď som vedela, že im to bude v zápisníkoch spolu ladiť :).

A takto jedného večera, keď deti a manžel zaspali, som v kuchyni rysovala...

... rezala...

... a nakoniec skladala zápisníky dokopy.

Na spodné listy zápisníkov sa mi podarilo využiť zadnú časť zo starého kalendára.

Nuž a prišlo na rad spájanie listov do jedného celku.

Pomohla mi sponkovačka, pričom zadnú časť sponiek som klieštikmi zahla do oblúka.

100 % upcyklované zápisníky obsahujú 27 až 28 čistých listov z jednej strany sýtomodrej a z druhej strany bielej farby o trocha nižšej gramáže, ako je klasický kancelársky papier.

Zápisníky sú na šírku alebo na výšku - podľa postavenia maľby na pohľadnici.

A v závere sa môžete s malou Livkou a jej rodinou i zoznámiť :). 

S úctou a vďakou,

Silvia Turzová

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
S_ako_sperk
S_ako_sperk
147 predaných ks, 93 hodnotení

Vitajte.
Moje meno je Silvia Turzová a v tejto galérii Vám predstavujem svoju zlatnícku, šperkársku a výtvarnú tvorbu - remeslo, ktoré ma vďaka Vám živí a baví. Ďakujem Vám preto zo ♥ za priazeň a prejavenú dôveru!

Z dôvodu materských povinností, radostí a starostí trvá výroba na zákazku u mňa dlhšie ako obvykle. Ďakujem za pochopenie!

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Zápisník pre ❤ Livku ❤ - 12505203_Zápisník pre ❤ Livku ❤ by S_ako_sperk
 2 komentárov
 Páči sa 11 ľudom
4,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »