Žurnál+

Realizácie obrúčok na zákazku

U
S_ako_sperk193 predaných ks, 127 hodnotení

Silvia T. » Tvorba / 2020-08-08 07:00:01 /  2 komentáre / 14 lajkov / 105x zobrazený

Milí priaznivci Sashe,

ubehlo už zopár rokov, od kedy som uviedla kolekciu svadobných obrúčok a zásnubných prsteňov TŔPNUTIE na trh. Odvtedy sa mi v spolupráci s mojimi zákazníkmi a kolegyňou rytkyňou, Ingrid Patayovou, podarilo zrealizovať niekoľko zaujímavých párov obrúčok, ktoré vychádzajú z tejto kolekcie a odzrkadľuje sa v nich individuálny prístup ku jednotlivým svadobným dvojiciam a ich predstave o obrúčkach. Na začiatku je stále sympatia a nadšenie ku danému modelu z mojej kolekcie. Niektoré z prsteňov sú autorské, to znamená mnou navrhnutý dizajn prsteňa, ale mnohé z nich sú klasickými vzormi, ktoré nájdete i v bežných zlatníctvach (obrúčky ploché, zaoblené zvonka, zaoblené zvnútra, z oboch strán zaoblené a pod.). Ak má zákazník svoju originálnu predstavu o obrúčkach, v spojení s ručnou prácou vzniknú kúsky, ktoré sú jedinečné a vyrobené presne na mieru nevesty a ženícha. Jednou z vecí, ktoré ma na mojom povolaní veľmi tešia sú momenty, keď sme ja, zákazník a šperk navzájom spolu spokojní :). A teraz už ku samotným obrúčkam...

Ako prvé som realizovala obrúčky z bieleho 14 k zlata s gravírovanými polkami srdiečka vychádzajúce z tohto modelu obrúčok.

 

 

Nestarnúcim a veľmi obľúbeným je zvonka polkruhový profil obrúčok, ktorý bol v tomto prípade ozvláštnený o dvojkombináciu žltého a bieleho 14 k zlata a dvojitou povrchovou úpravou lesk a mat.

 

 

Ak sa spojí jednoduchý obdĺžnikový profil prsteňa, zlato (v tomto prípade biele 14 k) a ručná rytina, je z toho zakaždým očarujúci šperk.

 

 

Tento prsteň z bieleho 14 k zlata, s osadenými citrínmi briliantového výbrusu a s autorskou rytinou znázorňujúcou klas, bol realizovaný ako zásnubný. Avšak ja si ho stále pletiem ako jednu z obrúčok, keďže vychádza zo základného obdĺžnikového profilu ale na stranu vyoseného.

 

 

A takto to vyzerá, keď si vonkajšiu rytinu navrhne sám zákazník podľa jeho milovaného hobby. Obrúčka je z bieleho 14 k zlata v obdĺžnikovom profile.

 

 

Želaním týchto zákazníkov bolo, aby ich obrúčky mali v sebe kúsok z tej druhej. A tak vznikol v kruhovom profile obrúčkový pár z bieleho a červeného 14 k zlata.

 

 

Ak sa dvaja nevedia dohodnúť, resp. každému sa páči niečo iné, nie je prečo zúfať. Obrúčky z kolekcie TŔPNUTIE sú navrhnuté práve tak, aby si každý zo svadobnej dvojice mohol vybrať svojmu srdcu blízky kúsok šperku na celý život. Preto žlté a biele 14 k zlato a preto dva rôzne modely obrúčok pre jeden svadobný pár.

 

 

A na záver čerešnička na torte - moja najobľúbenejšia realizácia obrúčok z bieleho 14 k zlata, kde hlavnú rolu hrajú ručne gravírované ikony nevesty a ženícha vygenerované pomocou aplikácie Fulla Generátor. Ku obrúčkam vznikol pri príležitosti narodenia ich druhej dcérky i strieborný poródiovaný pevný náramok rovnakého, zvnútra zaobleného, profilu, kde sú na protiľahlých stranách vyryté ikony ich dvoch ratolestí.

 

 

 

Verím, že sa vám tieto realizácie zapáčili a už teraz sa spolu s vami teším na tie ďalšie :)

Silvia Turzová, zlatníčka a šperkárka

Komentáre

fullsewingleather Skvelá práca☺☺

2020-08-01 12:21:28

S_ako_sperk Ďakujem :)

2020-08-01 15:19:01
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Obrúčka obdĺžniková - široká - 7115865_Obrúčka obdĺžniková - široká by S_ako_sperk
 Páči sa 45 ľudom
45 €
 - Obrúčka polkruhová zvonka - široká - 7120125_Obrúčka polkruhová zvonka - široká by S_ako_sperk
 2 komentárov
 Páči sa 33 ľudom
56 €
 - Obrúčka z oboch strán zaoblená. - 11741626_Obrúčka z oboch strán zaoblená. by S_ako_sperk
 Páči sa 44 ľudom
56 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »